derena1
03.09.14,01:56
dobrý deň,
potrebujem surne radu. CHCela som kupiť auto, a dohodla som sa aj na cene. Majitel auto odhlásil na polícii na moje meno, ale kupno predajná zmluva este nie je podpísaná. Ja som však zistila že auto má stočené kilometre a namiesto 203000 má v skutočnosti 300000km. O takéto auto záujem nemám. Ako mám postupovať?
Velmi súrne potrebujem radu.
Dakujem
buchač
03.09.14,04:37
Neblázni...nepostupuj nijako.
Predsa sa zmluvu nepodpísala a dúfam, že ani peniaze nevyplatila.

Odhlásenie vozidla sa nedá bez patričných dokladov vykonať,nakoľko :



Pri zmene držiteľa (prepise) vozidla v okrese, musia byť prítomní obaja, teda pôvodný aj nový držiteľ, aj s dokladmi totožnosti a pristaviť vozidlo ku kontrole.

Pri zmene držiteľa (prepis) v okrese je potrebné predložiť:
pôvodný držiteľ - žiadosť o prevod džby na inú osobu (odhlásenie),
nový držiteľ - žiadosť o zápis svojej osoby (prihlásenie),
platný doklad totožnosti (pri odhlásení aj prihlásení),
ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list (pri odhlásení aj prihlásení),
splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
osvedčenie o evidencii časť II, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla a osvedčenie o evidencii vozidla,
čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
nový držiteľ predloží doklad o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (povinné zmluvné poistenie).

Zmenu vlastníctva vykoná orgán Policajného zboru, kde je vozidlo evidované.
http://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese
.
dmc
03.09.14,04:58
Ku zmene majitela prakticky nedoslo. Doterajsi majitel pravdepodobne vykonal iba "AVIZO" zmeny drzitela (majitela) vozidla. Je to vlastne iba oznamenie, ze sa bude menit majitel. Az nasledne prihlasenim noveho majitela dojde ku zmene majitela. Pri zmene majtela v okrese sa to realizuje naraz pri jednom ukone (ale nieje to podmienka). Pokial bolo vykonane iba "Avizo" zmeny - doterajsi majitel ho moze za poplatok zrusit.
taiko
03.09.14,06:25
ako si zistila ze ma auto stocene kilometer? To mas to auto uz k dispozicii?
Chobot
03.09.14,06:37
Neviem ako to zistila derena1, ale vo všeobecnosti si kupujúci môže overiť stav STK daného auta podľa EČV tu:

http://www.stkonline.sk/overenie-technickej-kontroly-vozidla/#

Tam mu ukáže aj stav km pri predchádzajúcich STK. Neviem, ako to je pri zmene EČV, ale na začiatok to stačí.
draik
03.09.14,09:24
K zmene vlastníka vozidla dochádza uzatvorením zmluvy a odovzdaním veci, ak niet inej dohody. Samotná zmena v evidencii má len administratívny charakter.
dmc
03.09.14,09:35
to je sidce pravda...ale autor dotazu ziadnu zmluvu neuzavrel a iba som upresnoval zmenu v evidencii vozidiel.
derena1
04.09.14,05:27
ja som bola na stránke www.seka.sk