JAJA11
03.09.14,07:14
Spoločník, konateľ v jednej osobe sa rozhodol "predať" s.r.o.. Má záujemcu a chcel by firmu previesť na nového spoločníka, konateľa. On k tomu potrebuje z daňového úradu potvrdenie, že si môže previesť firmu na seba. Čo je povinný spraviť pôvodný spoločník s.r.o., aby prevod prebehol v poriadku?
Economic
03.09.14,05:20
Byť lalikom a nemať skúsenosti s prevodom OP by som sa do toho nepúšťala. Ak je aj kupujúci slovák, obaja potrebujete súhlas správcu dane. K tomu treba viacero dokumentov vyhotovených správne so všetkými náležitosťami. Ak sa návrh podá elektronicky, môžeš na súdnom poplatku a poplatkoch za overenie aj ušetriť,. Je nás tu viac, kto tieto služby poskytujeme. Stačí si len vybrať. Poskytujeme aj služby spracovania podkladov, alebo iba služba elektronického podania. Výber je len na tebe. Čo musí urobiť pôvodný spoločník ? No predsa všetky dokumenty správne, s tým, čo tam má byť. Vzory z internetu nie vždy spoľahlivo fungujú.
JAJA11
03.09.14,06:12
tak ja s tým počítam..... ja osobne nemám skúsenosti s prevodom firmy, kedysi mi pomáhala dcéra, ale teraz je pracovne vyťažená a tento zákazník je pre mňa len záťažou, takže sa do toho ani nebudem púšťať, on by mi tu námahu nezaplatil, on má pocit, že by to malo byť súčasťou ekonomických služieb, za ktoré od neho beriem minimum, pretože sa jedná o takmer mŕtvu firmu..... na predaj ho nahováram už dlho, teraz ho donútila nová daň :-) len to zatiaľ prebieha tak, že on mi kladie otázky a vždy z toho predaja zíde.... ak to už bude v stave, že sa rozhodne firmu predať, určite sa na teba obrátim, teda dám kontakt, pretože on s tým určite nepohne, prípadne to nechám na kupujúceho, len neviem, či si on bude vedieť zabezpečiť aby prevod prebehol tak, aby boli obidvaja spokojní......
Economic
03.09.14,06:22
Tak toto veľmi dôverne poznám. Ja som pri jednom jednaní s firmou, ktorú účtujem musela zdôrazniť, že zmeny ktoré pre nich robím v dozornej rade, sú služby nad rámec účtovníctva, ktoré spracúvam a že nie sú súčasťou dohodnutej ceny.. Pochopil veľmi rýchlo. Od nás účtovníkov môžu vyžadovať služby iné, len musia za ne zaplatiť. Nie sme dobré víly a ani sponzori ich podnikateľských aktivít. Vieš ono je to tak, že kým im to nepovieme, žijú v tom, že to tak má byť. Jednoducho si treba vedieť povedať, inak to iba zneužívajú. Viem o čom píšem, zažívam to denno denne.