Nataša
20.04.06,21:11
dobrý večer,
chcela by som sa spýtať niečo k vyúčtovaniu plynu.
prišla vám faktúra za plyn za marec?

teraz nám prišiel šek, napr.
4.000 /to akože za apríl/
100 /telka/
40 /rádio/
15.000 /nedoplatok plynu/ - tejto sumy sa týka moja otázka: poštárka mi tvrdila, že suma sa skladá zo sumy, ktorú na jeseň plynárne vracali /napr. 10.000, zo sumy za plyn za marec /t.j. 4.000/ a ten zbytok v tomto prípade 1.000 je reálny doplatok za plyn.

je to tak? resp. na pobočke SPP by mi to vysvetlili? aby som tam darmo nemerala cestu.

ďakujem.
durisovad
20.04.06,19:25
Vyuctovanie spotreby plynu prislo v mnarci, v aprili bolo premietnute do inkasneho listku SIPO. Bez faktury by som nic neplatila.
apsgroup
20.04.06,19:32
A my sme teraz mesačnú splátku plynu neplatili a neprišla ani vyučtovacia faktúra. Robia si už ozaj čo chcú??? Starší ľudia majú riadny problém aby to pochopili!
MMM
21.04.06,03:29
Nam prisla aj vyuctovacia faktura, bola premietnuta v SIPO a hned tam bola aj zaloha po novom - samozrejme zvysena.
Nataša
21.04.06,05:20
súhlasím, v SIPE už bola záloha za plyn za ďalší mesiac vo výške už po novom.

Ale mne sa jedná o to zloženie nedoplatku, čiže čo je zahrnuté v tej najvyššej sume v SIPE. Či sú to tri sumy, t.j. to čo vracali+platba za marec+nedoplatok zo zimy, alebo sa tá suma skladá len z toho čo vracali+nedoplatok zo zimy.

U nás vraj údajne v marci nechodili faktúry za plyn.
pozit
21.04.06,07:33
To je naozaj ťažké zistiť, z čoho sa tá suma skladá, lebo plynári majú teraz tie vyúčtovania rozdelené na viaceré cykly, podľa toho, do ktorého cyklu patríte, vtedy chodí vyúčtovanie. My sme napr. dostali vyúčtovanie v januári, ale nebolo to len do konca roka, ale dali tam aj nejakých pár dní z januára. Ja keď sa z toho neviem "vysomáriť", volám na SPP a vždy mi to tam pekne "polopate" vysvetlia, nemusíš tam chodiť osobne.