jarmila0206
03.09.14,09:40
Brat si v minulosti požičal v peniaze od nebankovky a nesplacal tak ako by mal.Kedže vedel ,že odíde pracovať do zahraničia bez môjho vedomia poskytol nebankovke moje telefónne číslo (registrované na priateľove meno) ,ako kontaktnú osobu ak sa s ním nebudú mocť spojiť.Viackrát ma kontaktovali telefonicky ,aby sa im brat ozval.Informácie ohľadom úveru ako koľko si požičal,koľko má vrátiť mi poskytnúť nechceli ,že o tom so mnou nemôžu hovoriť zmluvu majú s ním.Dnes mi prišlo poštou nemilé prekvapenie ,kedže ma brat uviedol ako kontaktnú osobu apelujú na mňa aby som zabezpečila v súčinnosti s dlžníkom a vo vlastnom záujme úhradu dlžných súm 1551,19€ a 8331,64€.Nikdy som nič nepodpisovala.nikomu neručim ani neručila.kým mi nezačali vyvolávať ani som nevedela ,že má pôžičku a ešte k tomu od nebankovky.Môže nebankovka odo mňa vymáhať tento dlh.Bratovi je údajne strhávaná podĺžnosť exekučnými zrážkami z platu.Ja už mám svoju rodinu,deti a nemienim splácať bratove dlhy.Ďakujem,pekne za akúkoľvek,radu,názor,pomoc...
misoft
03.09.14,07:44
Ak si nič nepodpisovala, nikomu neručila, nikde tvoje meno nefiguruje - môžu ti tak akurát práškový cukor do **** fúkať.
Upozorni ich (a dôrazne), že si uvedená ako kontaktná osoba a nie si ich dlžníkom, klientom. Nemáš voči nim žiadne záväzky, dlhy. Tak nech prestanú od teba vyvíjať nátlak na nejaké splatenie. Oznám im, že ich požiadavku si pretlmočila a viacej konať nemôžeš. Inak ich budeš žalovať pre obťažovanie.
Musíš na nich robiť BU-BU-BU, lebo pokoj nedajú....
právnik-probono
03.09.14,07:56
Sama uvádzaš, že brat Ťa uviedol ako kontaktnú osobu bez Tvojho vedomia/privolenia. Nebankovka ďalej nemá ani právny základ (spoludĺženie alebo ručenie úveru tvojou osobou) nato, aby pohľadávku vymáhala prostredníctvom Teba. Tvoja súčinnosť môže byť iba fakultatívna, v žiadnom prípade nie obligátna. Ja by som im na daný list odpísal, že si asi zmýlili adresáta a oznámil im, že nedisponuješ živnosťou na vymáhanie pohľadávok, nech sa obrátia so svojim nárokom na profesionálov. Zároveň ich v odpovedi upozorni, že ako kontaktná osoba si bola uvedená bez Tvojho vedomia a ďalej si neželáš, aby Ťa v tejto veci kontaktovali. V opačnom prípade budeš nútená voči nim podniknúť všetky dostupné právne kroky na ochranu tvojich práv pred ich nezákonným obťažovaním.
Evita12
03.09.14,18:42
Presne také nepríjemné prekvapenie prišlo včera aj môjmu manželovi, taktiež na neho apelujú, aby vo vlastnom záujme zabezpečil úhradu za cudzieho dlžníka, vo výške 6632,06€. Dokonca priložili i poštovú poukážku... Okamžite sme volali na kontaktného pracovníka, kde som sa riadne na ňom vyriadila...len teda neviem či máme na to reagovať ešte aj písomne , keďže to vlastne poslali na jeho starú adresu a nebolo to posielané ani doporučene ,obálka nebola ani ofrankovaná. Uvážte, je vôbec možné, aby sa takéto niečo dialo , aby spoločnosti svoje podlžnosti vymáhali od ľudí , ktorí nemajú nič s týmto spoločné ?? Či už sme naozaj banánová republika??
katarina158
08.09.14,16:06
Oni proste skusaju, co sa da. Mozno sa niekto pomyli alebo zlakne a nieco im zaplati aj napriek tomu, ze nie je rucitelom ani spoludlzníkom.
Nie je takáto praktika trestným cinom ako pokus o podvod?
misoft
08.09.14,17:13
Zhrnutie:
Apelácia za niekoho cudzieho - kašľať na nich.
Vhodili obáločku do schránky - nebola doporučene, nedoručená oficiálne poštou - do koša! Nič neprišlo - trhnite si ľavou zadnou....
Volali ste a vynadali - konečne! Na nich platí len toto. Hore som tiež písal, čo na nich.....
A ak by volali - "Váš hovor bude zaznamenaný a prípadne podstúpený polícii" - stačí im to povedať.....
blaškova
24.11.14,22:17
Dobrý deň, jednoznačne čo najskôr žalovať spoločnosť Pohotovosť - žalobou na súd. Nech sa dlžník obráti na e-mailovú adresu: zdruzenie.hoos.po1@gmail.com, toto združenie pomáha spotrebiteľom voči spoločnosti Pohotovosť, či už ide o exekúciu alebo nekonečné vymáhanie dlhu
willma
25.11.14,06:38
Blašková blašková, najprv si riadne prečítaj zadanie - zadávateľ nie je dlžníkOM