majina111
03.09.14,19:09
Dobry den,

Mate niekto prosim skusenosti so zatekanim sachty na vrtanu studnu ??? My sme kupili plastovu sachtu na vrtanu studnu, ktoru sme osadili - zhutneni zaklad (jemny kamen). Po 2 tyzdoch nam ju zacala zdvihat spodna voda. Pod sachtou bolo vela vody (ked poriadne prsalo) a samozrejme, ze voda natiekla aj do sachty. Tak nam poradili, ze sachtu musíme zabetonovat (zaklad 25 cm + betonovy poklop, aby bola zatazena aj z vrchu). Tak sme sachtu vybrali, kde sme urobili 25 cm betonovy zaklad, kde sme pridali do betonu aj vodne sklo. Na tento zaklad sme opat polozli sachtu, ktoru sme betónom spojili, aby to tvorilo celok. No a po 2 dnoch zacalo opat prsat a pod sachtou resp. medzi betónom a sachtou je voda. Comu nechapeme, kedze sachta bola spojena s betónom. Viete mi niekto poradit ako mame dalej pokracovat ? Poznate niekto firmu, ktora by nam vedela s tymto pomoct ? Dakujem pekne za vsetky rady. M
buchač
03.09.14,17:33
Nedodržali ste komplet podmienky na osadenie, viď :


Technické podmienky pre osadenie polypropylénových plastových nádrží a žúmp do terénu.

Osadeniu a zásypu plastových nádrží je potrebné venovať značnú pozornosť. Pri nedodržaní správneho spôsobu osadenia môže dôjsť k vytlačeniu nádrže nahor, prípadne k deformácii plášťa. Pri manipulácii s výrobkom je potrebné vyvarovať sa prudkých nárazov. Pri manipulácii za nízkych teplôt dbať na zvýšenú opatrnosť .

Podmienky osadenia bez ďalšieho statického zabezpečenia:

Neprítomnosť výskytu podzemnej vody, taktiež väčšieho množstva povrchovej vody v prípade nepriepustného podložia .

Postup pri osadení:

1. Vykopeme stavebnú jamu. Rozmer výkopu je daný veľkosťou výrobku . Výkop bude minimálne o 10 cm väčší po celom obvode.

2. Na dno výkopu urobíme štrkopieskové lôžko hrúbky 15 - 20cm, prípadne betónovú základovú dosku, z ohľadom na únosnosť podkladovej zeminy a hmotnosť plnej nádrže, s rovinnosťou 5mm.

3. Nádrž osadíme.

4. Prepojíme prípadný vtok a odtok s potrubím.

5. Nádrž napustíme vodou po naplnení urobíme obsyp plášťa zásypovým materiálom o
týchto parametroch:
-objemová hmotnosť = 1900 kg / m3, uhol vnútorného trenia = 35 ° kopané alebo drvené kamenivo frakcie 4-8 alebo 8-16mm, prípadne pieskocementový zásyp.
Obsyp možno po vrstvách ručnými prostriedkami zhutniť.

6. Po usadnutí výkopu urobíme úpravy terénu. Vodu môžeme vyčerpať.

Obetonovanie alebo iné statické zabezpečenie nádrže je nutné v prípade ak:

1.Hladina podzemnej vody môže vystúpiť nad dno osadenej nádrže.

2.Hladina vody môže vystúpiť nad dno osadenej nádrže vplyvom veľkého množstva povrchovej vody v prípade nepriepustného alebo málo priepustného podložia.

3. Pri veľkom statickom zaťažení (osadenie v prejazdných plochách, v blízkosti základov
objektov, cestných komunikácii, v prípadoch veľkej hĺbky osadenia ap.)

Obetónovanie nádrže, pokiaľ je stavebná jama veľká, môžeme urobiť tak, že po obvode nádrže vo vzdialenosti cca 150 mm sa obopne oceľová (KARI) sieť , na ktorej je prichytená lepenka alebo PE fólia. Nádrž osadíme a plne napustíme vodou. Medzi nádrž a sieť z PE fóliou, postupne po vrstvách lejeme betón (max. 1m/deň), a z vonkajšej strany prisypávame zeminou . Pri veľkej záťaži na strop je nutné urobiť betónovú roznášaciu stropnú dosku a to z pevnej časti výkopu na pevnú časť. Prevedenie je nutné, podľa zaťaženia, konzultovať s projektantom!

Prítomnosť spodnej vody je potrebné oznámiť pri objednávke výroby.


http://www.baluch.sk/clanky/postup-osadenia.html

Viac
https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=osadenie+plastovej+vodomernej+%C5%A1achty&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
majina111
03.09.14,17:38
Ano, to som citala.... Ale aj tak by nam to nepomohlo...
buchač
03.09.14,17:40
Ano, to som citala.... Ale aj tak by nam to nepomohlo...

Prenesene a aj nadnesene odpovedám :

Tiež som si prečítal, že ako sa opravuje moje auto a aj tak ho dávam opravovať automechanikovi....;)