Mato8080
03.09.14,19:29
Ahojte chystam sa kupit chatu ale ma nevysporiadane pozemky a neviem či mam chatu kupit alebo nie.Ide oto ze v kataster portali podla parceli E sa chata nachadza na dvoch parcelach a počet majitelov tychto parciel je 12!!Ztoho 9 ludi su rocniky 1940 a jeden polovicny vlatsnik je nezstitelny ciže spravcom je SFP .Ta chata tam stoji Už 30 rokov a doteraz to nikto neriesil a ani nikto nic nechcel.Pozemok pod chatou je 41m2..Chata je za super cenu a susedia su moji znamy a maju to na tom istom pozemku a doteraz nemaju ani nemali problem. Len neviem co mam robit co som sa radil s pravnikom hovoril ze maximalne mi mozu vyrubit najomne ale to sa musia dohodnut vsetci vlastnici a iba trhovu cenu najomeho vtej oblasti a za typ pozemku cize orna poda a v extreme mi mozu oplotit chatku a nepustit ma do nej ale je to vlastne les .Inak chata ma vlatsne LV cize je riadne skolaudovana atd.Dakujem vsetkym za pomoc alebo radu.Mam v plane to kupit a v pripade problemov to riesit.Snad to bude ok..
Miloš Mičega - CIMOM TN
28.09.14,19:05
Normálne by som poradil nekupovať. Nech to vysporiada predávajúci. Samozrejme potom to stúpne na cene.
Odporúčam uzatvoriť zmluvu o budúcej kúpnej zmluve - BKZ (kamarád nekamarád). Zadefinovať si podmienky čo keď a pod.
Potom sa pustiť (dal by som to minimálne odborníkom ) do vysporiadania pozemkov. Dnes šikovná geodetická kancelária ponúka komplet servis.
Ked sa to diatiahne (ak sa to dotiahne) by som pristúpil ku kúpnej zmluve. Budete vedieť čo Vás to už stálo a podobne.
Keď tio dobre upravíte v prvej zmluve o BKZ, tak kúpnba zmluva bude malina. Objektívne si vymeníte plnenia (vy už budete vedieť čo Vás to stálo) a predávajúci to bude vedieť tiež.

CIMOM
bulnova
03.10.14,06:09
Na našej ulici je záhradkárska osada, v ktorej sú chatky postavené legálne v r.1979. V r.2001 si istý človek vydržal pôdu (ako ornú) na základe prídelovej listiny z r.1948 a doslova vyhnal záhradkárov (uzamkol a volá políciu na každého). Pretože na druhej strane cesty vzniká IBV so všetkými sieťami, má nádej premeniť pozemok na stavebné pre rod.domy.Ľudia tento cirkus nezvládli a zdá sa,že o svoj majetok prišli. Nedostali ani odškodné za stavby a porasty. Jednoducho, ak majiteľ pozemku má dostatočne veľkú drzosť a policajtom sa preukáže právoplatným listom vlastníctva a vy sa nebudete chcieť angažovať v nekonečnom súdnom spore, tak to vzdáte. Radím maximálnu opatrnosť pri kúpe akejkoľvek nehnuteľnosti bez vysporiadania vlastníckych vzťahov.
Chobot
03.10.14,06:38
Kupoval by si čisto iba chatu, alebo ti ponúkli aj nejaký podiel na pozemku? Bol by si aspoň polovičným spoluvlastníkom pozemku?
fortunka
03.10.14,07:21
Presne takto... :) teraz to akurat riesime ale s inym typom nehnutelnosti, kupujucemu sme dali vysporiadat pozemky, dali sme zalohu na zaklade zmluvy o bud.kup.zmluve a cele to trvalo cca 2-3mesiace, teraz sa podpise zmluva a odkupi sa to. Jedna banka potrebuje mat vysporiadane pozemky pod nehnutelnostou na uver (ale ten mozno vy riesit nebudete, ale je jasne preco to pozaduju) a dalsia vec, my ani nemame sajnu kto su ti spoluvlastnici a tento majitel je tam XYZ rokov, tak by mohol aspon priblizne vediet.