tomas9999
03.09.14,21:26
Mám možnosť kúpiť SP na ktorý bolo ešte v roku 2009 vydané povolenie na radovú zástavbu v celej šírke pozemku. Nakoniec sa projekt nezrealizoval/postavené boli len 3 z 8 domov z jednej strany/. Na druhej strane sa nachádza SP o ktorý mám záujem , pozemky z ľavej aj pravej strany sú voľné. Moja otázka znie či je možné požiadať o zmenu stavebného povolenia na samostatne stojací RD? Šírka pozemku je 9 metrov.
Ďakujem za odpoveď.
Nevie mi naozaj nikto poradiť?
Peggynka
07.09.14,07:28
A ako postavíš samostatne stojací rodinný dom na takej šírke? Ak je tam ÚPZ,skús sa opýtať na meste,na čom to krachuje (tie ďalšie pozemky sa nepredali?).
tomas9999
07.09.14,19:30
Ja viem že to nie je práve najvhodnejší pozemok na stavbu, ale pracujem len s tím na čo mám. Sú projekty na stavbu RD aj na užšie pozemky. Samozrejme že by si to vyžadovalo súhlas majiteľov susedných pozemkov ale myslím si že by s tím nemali problém, nakoľko ak by nedovolili oni stavať mne nedovolil by som im to ani ja. Takže v tomto prípade by to bolo o dohode.
Zvyšné pozemky pozemky sa predali v dobrovoľnej dražbe po spoločnosti ktorá skrachovala.
Peggynka
07.09.14,19:38
Over si na meste územný plán zóny.Trošku sa pletieš s tým dovoľovaním stavania,ale nebudem to teraz riešiť.
tomas9999
07.09.14,19:51
V čom sa pletiem ? pls
Ak je teda v ÚPZ radová zástavba , nedá sa stým nič robiť?
Peggynka
07.09.14,20:10
Ty môžeš mať len pripomienky a námietky,ty žiadny "súhlas" nedávaš.A úrad posúdi,či sú opodstatnené...A po tretíkrát ti píšem,ohľadom ÚPZ sa musíš pýtať na MÚ.