slk
03.09.14,21:53
Dobry den, riesim nasledovnu situaciu:
Som zamestnana ako ucitelka, s narokom na dovolenku vo vyske 45dni za kalendarny rok.
Dna 13.3.2012 som nastupila na MD v trvani 34 tyzdnov. Momentalne som na RD. Vie mi niekto poradit na aku velku dovolenku za MD mam narok?
Podla zakonnika prace mam narok na dovolenku v plnej vyske v pripade, ze som v nepretrzitom pracovnom pomere u toho isteho zamestnavatela odpracovala aspon 60 dni v danom kalendarnom roku. Som z toho zmatena, pretoze ak neratam vikendy a sviatky, fyzicky som odpracovala 51dni, ak beriem do uvahy cele obdobie od zaciatku noveho roka 2012 az do nastupu na MD, tak je to viac ako 60kalendarnych dni. Ako si to mam teda pocitat?
brčko
03.09.14,20:12
Vznikne ti nárok na celoročnú dovolenku bez krátenia, lebo aj doba MD sa berie ako výkon práce, akoby si pracovala, tj. spolu budeš mať viac ako 60dní a dní neodpracovaných (ráta sa do toho len dni pondelok až piatok, aj sviatkové, bez sobôt a nediel) počas čerpania rodič.dovolenky, či pn a tých bude menej ako 100 (až vtedy sa dovolenka kráti za dni neodporacované.
Tiež som s tým mala problém s mzdárkou, no po viacnástonom a dosť dlhodobo trvajúcom argumentovaní uznala.