Barbora Klena Ralbovska
04.09.14,08:07
Prosim poradte , prislo mi vyuctovanie od SPP za predchadzajuci rok za plyn .Nedoplatok sme mali 2,30€ .Na zaklade nedoplatku o tyzden na to prisla nova faktura , kde nam dali novy rozpis platieb / doteraz sme platili 180€ kvartalne/, zdvihli nam fa kvartlane na 540 € . Samozrejme sme sa odvolali , ze je to neakceptovatelne, na zaklade tak nizkeho nedoplatku . Potvrdili nam , ze od 01/10/2014 nam to upravia naspat na povodnu platbu , ale je nutne , aby sme zaplatili rozdiel 360 € , a potom nam to v dalsom uctovacom obdobi / TEDA O ROK !!!! / vratia . Toto som samozrejme zavrhla , s tym ze sme osobne navstivili SPP. Taky pristup som este nezazila. V dobe ked kazdy bojuje o zakaznika, sa s nami odmietali bavit a hladat riesenie, ze kludne Vas odpojime ak s tym nesuhlasite . Ako postupovat ? ked prejdem do ZSE , SPP mi vymontuje hodiny , a tvrdia , ze aj tak musim v SPP vyrovnat dlh, lebo nevedia prepisat odberatela .

Dakujem za rady
topper1
04.09.14,06:33
Môj názor je, že by ste mali osloviť nového dodávateľa, ak chcete prejsť k ZSE...nový dodávateľ ukončí zmluvu v SPP. Tých 360 EUR by som zaplatil, ale ked ukončíte zmluvu, tak vyúčtovacia faktúra vám príde po jej ukončení a nie až o rok...teda peniaze sa vám vrátia. Pri zmene dodávateľa sa nemenia hodiny.
timotej
04.09.14,13:00
treba skusi este napisat oficialnu reklamaciu na zle vyratane preddavky a doporucene to zaslat na spravu pohladavok, kopiu na riaditelstvo - je nemyslitelne, aby ste si napr. kvoli tomu pomaly potrebovali uver, aby ste platili za chybu SPP, zaroven s tym poziadat o odklad splatky az do vyriesenia reklamacie, aby neodpojili hodiny
c.s.i.
16.09.14,07:19
Hodiny ti nevymontujú. Plyn dodáva stale SPP, len platit budeš novému dodávateľovi, s ktorým podpíšeš zmluvu. Aj všetky reklamácie napr. na pokazené hodiny,... musíš volať SPP, oni sú majitelia hodín a potrubia. Aj odpis stavu plynomeru robí SPP a stav vyučtuje na nového dodávateľa a on na teba :-)
Tiež si myslím, že tú jednu splátku zaplaťte a keď sa prehlásite k novému tak urobia vyúčtovanie a mali by vrátiť. Nový ti urobí predavkové faktúry na základe tvojho odberu na vyúčtovacích faktúrach s SPP.
Peggynka
16.09.14,08:26
Tu čítaj a vpravo máš Zmena dodávateľa - dobré rady a aj legislatívu:
http://www.urso.gov.sk/?q=Pre%20spotrebite%C4%BEa/Zmena%20dod%C3%A1vate%C4%BEa
Určite by som zmenila dodávateľa a SPP ti musí vrátiť zálohu.
gogol99
01.11.14,18:35
Zaujímalo by ma, aké dôvody má SPP na takéto konanie.
lapejko
01.11.14,19:41
toto je situácia kedy by sa hodil nájomný terorista aspoň s hnojovými bombami....
gogol99
02.11.14,03:58
SPP, ako ešte stále dominantný dodávateľ plynu, si nemôže dovoliť robiť lapsusy - na to čaká URSO, aby im šupol mastnú pokutu. Preto ma zaujímajú dôvody, prečo SPP, takto koná.
agape
02.11.14,05:19
Ja by som osobne zaplatil 180 € a poziadal ZSE o uzavretie novej zmluvy / samozrejme v lehote podla vypovednych podmienok od SPP zakotvenych v zmluve/. SPP po zmene dodavatela plynu musi okamzite urobit vyuctovanie a tam vyrovnas rozdiel