student123
04.09.14,08:59
Prosim o radu, ako,postupovat pri neuznanej reklamacii prasknuteho ramu plastoveho terasoveho okna? Nakolko montaz bola vykonana na novostavbe, prasklinu sme si vsimli po 2mes - umyvani okien, a na moje prekvapenie, pri reklamacii dodavatel,povedal ze k tom vie, ze to uz lepil / o vade nas neinformoval/. Neskutocne ma to rozculilo, nakolko, terasove okno nebolo lacne, je zasuvacie a vyziadala som si napravu. Opravili to sposobom roztavenia plastu a zevraj zahladenia /vid foto/ a niekolkymi skrutkami, ktorym prisrobovali kus pliesku do plastu a povedali, teraz to bude drzat. Napisala som tak priamo vyrobcovi, kt. Odpovedal, ze sa jedna len o esteticku vadu, ale vymenu si mozeme narokovat u dodavatela. Dodavatel mi zas povedal, ze vyrobca to myslel tak, ze to na ich naklady a to oni nezaplatia. Prosim o radu, co urobit, aby som docielila vymenu okna, kde budem skodna hlavne ja, nakolko mi budu poskodene spalety a interierove upravy. Dakujem
alltracboy
04.09.14,08:04
napis pisomnu reklamaciu, odnes ju tam nech sa k nej pisomne vyjadria do zakonom stanoveneho terminu a nasledne obchodna inspekcia.. spekulanti vedia, ze bezny clovek to proste vzda. Pokial nemas v rukach papiere, nemas nic. V najhorsom mozes vyhadat zlavu pokial je to len esteticka vec.
Chobot
04.09.14,08:29
Podľa mňa sa s nimi môžeš naťahovať, ale dosiahneš maximálne zľavu z tých dverí.

Z obrázku vyzerá, že neide o funkčné poškodenie. V tom mieste, kde osádzali ten roh kovania, to dali veľmi na kraj a spodný plastový diel bol príliš tenký a tak sa ulomil ten roh. Keby veľmi chceli, vedeli by to spraviť aj lepšie. Asi sa im to stalo pri montáži a tí, čo to montovali, to opravili "na kolene". Keby to zobrali späť do dielne, vedeli by vymeniť ten spodný diel. Ale keďže je to už osadené, tak sa to už nedá. Nechci výmenu celých dverí - to budeš musieť okolie dverí začistiť omietkou a celú miestnosť vymaľovať.

Na tom druhom obrázku už nie je vidno prasklinu. Ten zvar môže byť aj pôvodný, veď tie diely sa spájajú tepelne a ten zvar je aj inde vidno v rohu, akurát to nezačistili - neodstránili prebytočný plast.

Je to skôr estetická vada, nemyslím, že by to ohrozovalo funkčnosť dverí. Ten rám asi nebude zlomený v celej šírke, iba tam na kraji. Neviem, ako by to posúdil znalec, ale podľa mňa by to nebolo na výmenu celých dverí. Ale tú zľavu by som pýtal určite.
student123
04.09.14,09:02
Pisomna reklamacia bola, aj vyjadrenie vyrobcu, len dodavatel vymenu nechce urobit...zlavu - nahradu skody mi poskytli vo vyske 100e, cele okno stalo 1200
student123
04.09.14,09:05
A to kovanie na obr. 2 kt. Bolo teraz dorobene z dovodu stability ramu nemoze poskodit funkcnost komor (alebo ako to nazvat )?
student123
04.09.14,09:10
Je tu aj moznost vymeny len poskodeneho ramu, nakolko dlzka teras.okna je 3,6m, sklada sa zo 4 casti, z toho jedna cast je ta poskodena a ma zasuv dvere, takze by som mohla akceptovat vymenu len toho ramu, co je meter stropnej spalety, aale, za moje peniaze, nie ich :(