petkor
04.09.14,09:38
Prosím Vás o radu: Prijali sme nového zamestnanca od 3.9.2014, ale pracovnú zmluvu z bývalej práce má do 31.8.2014. Ako má postupovať za tieto 2 dni, čo nemal zdravotné ani sociálne poistenie? Má si to niekde doplatiť, alebo sa prihlásiť dodatočne na úrad práce?
Ďakujem za všetky rady
ivka70
04.09.14,08:18
Musi sa prihlasit vo svojej zdravotnej poistovni ako dobrovolne poistena osoba a doplatit si 3 dni poistenia.
Mohol by sa prihlasit aj na UP, lebo to este stiha do 7 kalendarnych dni a potom s prac. zmluvou hned odhlasit a oznamit ZP, ze bol evidovany a ze bol za neho platitelom ZP stat.
Ale uvolnite ho z prace, aby toto vsetko vybavil?
Seriozny zamestnavatel by prijal zamestnanca od 1.9. :)
petkor
04.09.14,08:21
Dakujem za odpoved, poviem mu moznosti. My by sme ho prijali od 1.9., ale mala som dovolenku, a dozvedela som sa to 2.9. poobede. Ako som niekde citala, tak socialna poistovna dava automaticky pokutu 2.000,- eur, ked nahlasime zamestnanca neskoro, tak tomu som sa chcela vyhnut.
ivka70
04.09.14,08:23
Nedava ju automaticky, dava ju IP, ak pristihnu zamestnanca bez prac.zmluvy pracovat na pracovisku.
ale vsetko sa dalo vybavit aj skor ....
petkor
04.09.14,08:29
Hej, dalo sa to vybavit aj skor, ale bola to hlupa zhoda nahod. Nabuduce sa to snad uz nestane.
Dakujem za moznosti, ako to teraz riesit, kedze cas uz nevratime.