Jozef Dodi Viravec
04.09.14,10:49
kopretinka
04.09.14,08:53
pozri sa do zmluvy,tam to budeš mať napísané.
kn-alka
04.09.14,09:45
áno, treba pozrieť do zmluvy, tam máš uvedené, v akom prípade možno zmluvu zrušiť-vypovedať.

Ja som sa tiež sťahovala, a prišiel ich technik pozrieť na novú adresu, zistil, že oni nemajú pokrytie, tak mi poslali ukončenie zmluvy a ja som si zabezpečila iného dodávateľa.
ivka70
04.09.14,09:51
Podla mna to zavisi od toho, ci mas alebo nemas viazanosti.
Ak mas viazanost, tak si sa "upisal" na nejaky cas, a je ich dobra vola, ze to vedia prestahovat inde, ale ak nevedia, mas problem len ty, pretoze oni zmluvu dodrzali a dodrzia pocas celej doby viazanosti - dodaju internetove pripojenie na tebou zvolenej adrese. Ty zasa musis cely cas platit ...
arizona
04.09.14,11:13
Zmluvu ti zrusit mozu,ale asi budes platit pokutu,za predcasne ukoncenie.
Nie je to chyba dodavatela, ze ty sa stahujes. On rucil za sluzby na povodnej adrese.
antonak.miro
22.10.14,20:50
Odstupenie /zrusenie/ zmluvy je jednostranny právny ukon = ak o to o poziadate bude mu musiet Slovanet vyhoviet.

Ak ste zmluvu s viazanostou podpisoval ako fyzicka osoba mozete od takejto zmluvy odstupit. Slovanet (ani ziaden iny telekomunikacny ci datovy operator) v pripade ak mu nevznikla škoda (za zariadenie) nema narok pozadovat od klienta zmluvnu pokutu uplatňovanú paušálne.

Paušálne zmluvné pokuty boli zakázané www.antonak.eu/pausalna-zmluvna-pokuta/ a spoločnosti si ich nemajú nárok účtovať. i ked v 99% prípadoch skoncia zmluvné pokuty pred súdom. V taktom prípade odporúcam podat podnet http://www.spotrebitelskecentrum.sk/podanie