byko
04.09.14,13:19
Nazdar,
z dovodu prehrievanie 2. poschodia RD cez letne mesiace chcem zateplit podlahu pod sikmou strechou. Strecha aj dom je uz roky krasne suchy.
Strop je zlozeny od izby smerom do strechy:
sadrokarton (daval sa z dovodu rovnejsieho stropu)
omietka
rakosie
dosky
hrady
medzi hradami zateplenie asi izomin 10-15cm
dosky
------
podkrovie
----------
strecha bola renovovana:
hranoly
dosky
ipa
kanadsky sindel (15 rocna krytina)
stresne laty
parozabrana odvetrana do stitu
plechova skridlova kritina (nov krytina)

Moc veci nemam ulozenych na povale, ale chcel by som to mat pochodzie.

Na obitu podlahu by som chcel dat 2x stresnu latu doseba zoskrutkovanu, tak vytvorim 10cm rost, do ktoreho dam 10cm sklenej vaty, zase na kriz prelozene laty a opat 10cm izolacie a zabednit 12cm OSB doskami s perodrazkou.

Otazka znie: Bude to stacit takto spravit bez parozabrany? tu totiz nemam vobec pod sadrokartonom.
Jedna firma by mi nedavala nic, ze vata je vzdusna,resp. priepustna a dalsia by polozila na spodok parozabranu pre istotu ked ju nemam pod SDK, izolaciu, paropriepustna folia a OSB.

Co zvolit, aby mi to neurobilo skodu, resp. bolo prinosom bez dalsich starosti?

DAKUJEM
alltracboy
05.09.14,04:30
na podlahu parozabranu a na to vatu
petermikuláš
07.09.14,10:59
ak nemáte parozábranu pod sadrokartónom a dáte ju na podlahu povale /na to vatu plus osb/, tak hrady v strope po čase odhnijú a hrozí zrútenie stropu
byko
07.09.14,17:36
Dik za nazor, tiez som si predstavoval co by mohla urobit parozabrana medzi doma zatepleniami. Vlhkost by sa zbierala v 1. zatepleni alebo na doskach.
Takze bude lepsie nic nerobit kym nedam parozabranu pod karton?
S tymto zateplenim bez parozabrany doteraz neboli ziadne problem s vylhkostou.
PS: este si to necham prejst.
petermikuláš
07.09.14,20:16
presne tak, ako píšete, buď by som dodatočne dorobil tú parozábranu zo strany interiéru /pod kartón/ a potom ten postup ako ste popísali, alebo ak by som nedorobil parozábranu pod sadrokartón, tak by som ďalšie zateplenie robil ako difúzne otvorené
byko
08.09.14,04:03
to difuzne znamena, bez OSB? Aby to bolo "vzdusne-paropriepustne"
Pod sabrokarton, nejdem davat urcite.
PS: este by bola jedna varianta. Zateplit sedlovu strechu, tam je parozabrana zvonka. Len bolo by to ovela viac plochy a nebol by z toho taky efekt ako na podlahu.
byko
07.10.14,18:45
takze uz od tohoto vykendu mi to idu realizovat.
Napadla ma jedna vec. Ze tam ani tu parozbranu ani nepotrebujem, ked pri doterajsej skladbe bez parozabrany nemam problem s kondenzovanim vlhkosti v izolacii medzi hradami, a po dodatocnom zatepleni sa este zlepsi nepriepustnost chladu.
PS: na pochodziu strechu nie je lepsia doteraz pouzity doskovy zaklop s 2cm spary namiesto trendu pouzivania OSB dosiek.
byko
07.10.14,18:48
takze uz od tohoto vykendu mi to idu realizovat.
Napadla ma jedna vec. Ze tam ani tu parozbranu ani nepotrebujem, ked pri doterajsej skladbe bez parozabrany nemam problem s kondenzovanim vlhkosti v izolacii medzi hradami, a po dodatocnom zatepleni sa este zlepsi nepriepustnost chladu. (tak ako sa vlkost zraza v kupelniach na studenych oknach)
PS: na pochodziu strechu nie je lepsia doteraz pouzity doskovy zaklop s 2cm spary namiesto trendu pouzivania OSB dosiek.
dobrocani
08.10.14,03:59
Ja som nieco podobne realizoval tento rok, len interier este nemam dorobeny. Nad OSB doskami som ani neuvazoval, mal by som problem okolo komina a osmich podpier strechy+na pracu s doskami staci jedna kapovacka a nepotreboval som ani pomocnika.
alltracboy
08.10.14,06:48
pokial je to odparitelna vlhkost tak mozno nepotrebujes.. ide o to ci sa na to chces spolahnut a usetrit 100 eur. V podstate by mala byt iba zachovana klesajuca tendencia odporu pary. Ale pokial tam budes mat nejaku prasklinu kade bude prefukovat vzduch, mozes mat problem. Tramy vacsinou aj tak hniju hlavne tam kde su v kontakne s murmi.
byko
08.10.14,06:55
len som z principu nad tym uvazoval. Dam ju tam pre istotu. Vzdy sa da rozrezat a horsie vlozit pod izolaciu. Co povies na zaklop z OSB do perodrazok?