TheSteven
04.09.14,17:52
Vratenie vymazaneho textu :

Text Changes

-

Ahoj. Mám kaz na zube a ku zubarovi proste nepojdem. Bol som tam 2x a ťahal mi 2 zuby. No to je jedno a zubara riešiť nebudem. Iba sa chcem opýtať či niekto neviete ako sa volá ten prostriedok (chemický) ktorý ničí baktérie spolu s kazom?
Ak neviete čo myslím tak niečo na spôsob ako keď píšete ceruzkou a s gumou to vygumujete tak nejaka taka "guma" na kaz? Alebo ak máte niekto nejaky domáce rady ako sa zbaviť kazu aby proste zmizol, pretože viem že je to možne. A ten kto mi povie že nie tak je na omyle. Len neviem ako sa to volá a na googli to už nenajdem. Vopred díky za radu.
(Opakujem že zubara tu nevyťahujte ani o ňom nerozpravajte pretože to budem ignorovať)
kopretinka
04.09.14,16:47
guma na kaz? :eek: to nepoznám,ale som zvedavá.......potom sa môžu všetci zubári rekvalifikovať :D
TheSteven
04.09.14,17:06
Dal som tan uvodzovky :D nie doslovne. A áno, práve preto sú zubári takí drahý... Ľudia nevedia o takýchto veciach. Ide iba o to že kaz je bakteria, a keď sa ju podarí zničiť, tak tu existuje taká chemikália ktorá vám zrenovuje zub. Je to na dlho no.. Volá sa to "Oil Pulling" a taktiež sa používa aj Kokosové mlieko.
Katy a R
04.09.14,17:09
TheSteven
04.09.14,17:13
Nenapísal som snáď že o zubaroch nechcem počuť? -__-
Mila123
04.09.14,17:14
ale veď tu si iba čítal, Katy predsa iba píše, nič nevraví.....
Katy a R
04.09.14,17:16
tak ignoruj! - ... a nezabúdaj, že si tu nie sám, možno niekoho iného to zaujme!
Žabinka
04.09.14,17:17
buchač
04.09.14,17:29
Áno,súhlasím !!!

Existuje taká chemikália.
Môj foter si s ňou čistil ďasná....a kua, si predstavte, narástli mu tretie zuby.....a aké boli krásne-bielučké, rovnučké, jak perličky...ako star z Hollywoodu bol ...;)
sosak
04.09.14,17:29
TheSteven
04.09.14,17:31
To vyzerá viac ako keby som sa chcel s tou vrtačkou zabiť :D
Nejakú látku ktorá sa o to postará sama by sa nenašla? :D Veď predsa ľudia.. viete ako funguje guma nie? Guma je viac lepkava než papier tak preto gumuje, nie preto že to odtial škriabe dole.. ide o to že ta guma to v podstate s tamaď odlepí a prilepi na seba a niečo take hladam :D
lujza.j
04.09.14,17:32
tu o čo ide...o reklamu?!
Žabinka
04.09.14,17:35
možno keby si si to preložil, zistil by si, že sa jedná o prípravok na ošetrenie počiatočného kazu bez VŔTANIA..:) tá vŕtačka je ako príklad možných problémov pri vŕtaní..
lujza.j
04.09.14,17:37
sosak
04.09.14,17:38
Poznám, je to C4, po kaze ani stopy !
jelalim
04.09.14,17:38
Kaz treba vyvrtat a zaplombovat. Ak nechces ist k zubarovi, odporucam vyvrtat si sam. Potrebujes klasicku priklepovu vrtacku, ale v zeleziarstve pytat "najtensi vrtak do priklepovej vrtacky aky mate". Aj v zeleziarstvach sa tie tenke vrtaky volaju ze zubne. Plombu vies vyrobit tiez aj sam doma. Zober mali poldecovy pohar. Nalej do pohara trocha medu a vloz donho tebou pouzitu zuvacku na cca 2 hodiny. cca po hodine luhovania zuvacky v mede, pridaj par kvapiek klasickeho kuchynskeho octu. Ked budes mat zub vyvrtany, zuvacku z medu si natlac do zubu klasickym kuchynskym sparatkom. Dolezite je mat stale pred sebou velke zrkadlo a dve hodiny po zakroku nic nejest.

Sam si si tak uz zaplomboval 2 zuby, je to velmi profesionalne. Urobil som s toho aj video a zavesil na youtube, ale asi sa vymazalo. Ak mas tu moznost tiez to skus natocit na video a zaves na youtube, nech aj ostatny to vedia rozsirit, ze netreba podporovat drahych zubarov zbytocne.
Dav
04.09.14,17:40
Elmex gel obsahuje látku, ktorá spevňuje sklovinu.
TheSteven
04.09.14,17:42
Však ja som si to preložil celkom dobre... Povedal by som ale že to nieje počiatočný kaz though :D
TheSteven
04.09.14,17:43
Irónia že? :D A ak nie tak rad by som vedel že o ktoru "chemikaliu" ide :D
TheSteven
04.09.14,17:48
A čo ja s tym mam spoločne ?
avalik
04.09.14,17:53
su prostriedky, ktore pomahaju mineralizovat zubnu sklovinu - ale to su len na zacinajuce mini kaziky, nie na diery v zuboch

napr. http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/elmex-gelee-6263.html
alebo http://ustne-vody.heureka.sk/gum-protectplus-500ml/specifikace/#section

Ale ked uz mas kaz - dieru, tak ti pomoze len lekar, pretoze to musi vycistit - ci s vrtaclou alebo aj laserom.

Ked to nechas zajst dalej bez osetrenia tak prides o dalsi zub.

Inac ta nechapem, si mlady chalanisko a bojis sa zubara? Ved sa trochu prekonaj, prezil si trhanie 2 zubov prezijes aj vrtanie - aj pri osetreni sa da poziadat o injekciu na znecitlivenie - ale pokial to mas len povrchove a nezasiahlo to este nerv tak ju nepotrebujes.
Nandrolon
04.09.14,18:19
Suhlasim s Jelalim. :-))
Zalezi od toho, k comu viac inklinujes. Ja ako modelar si bezne vrtam zuby s 32 000 otackovym dremelom (tak nejako ma aj zubna vrtacka pohanana vzduchovou miniturbinkou...
Ak je niekto stavbar a ma to v ruke, moze pouzit bud priklepovu vrtacku, alebo rovno buracie kladivo :-)
Ako plombu pouzivam epoxyd L285, ak je kaz velky tak laminujem aramidovo-uhlikovou tkaninou :-)))
Ps: cosika sa u zubara robi aj ozonom, ale iba velmi male kazy...
Maj sa, dufam ze som pomohol.
arizona
04.09.14,18:40
Temu uzatvaram, nakolko zadavatel vymazava povodne zadanie...