sobotienka.m
05.09.14,01:25
Zamestnankyňa v detskom zariadení sa necítila dobre, napriek tomu som ju poprosila, nech príde do práce, lebo ju nemal kto nahradiť. Hneď ako to bolo možné, pustila som ju domov s tým, že mala na druhý deň ísť k lekárovi a ihneď mi doniesť potvrdenie "čo ďalej"-či maródka, alebo "P"-čko. Trvala som na tom preto, lebo druhá z dvoch zamestnankýň mala dovolenku a taktiež do zariadenia pribudli nové deti, ktoré práve prebiehajú adaptačným procesom-potoky sĺz, takže som potrebovala zabezpečiť bezproblémovú prevádzku zariadenia. Napriek dohode mi zamestnankyňa oznámila maródku až po mojej výzve (medzitým sme si poslali niekoľko sms a písala som jej, že ju čakám v práci, keďže mi nič nedoniesla), teda oznámila mi ju večer cez sms. Hneď som jej volala, s tým, či mám o polnoci na ulici zháňať niekoho k deťom do centra a oznámila som jej, že na druhý deň do práce príde, aj napriek údajnej maródke.
Je mi úplne trápne rozpisovať to tu a sama nechápem jej postoj, čo sa deje, keď doteraz sme sa vedeli na takýchto veciach stále dohodnúť. Snáď zajtra pri rozhovore sa to dozviem a vec sa vyjasní. Napriek tomu toto je len jeden z kiksov -aktuálny a v záujme zachovania bezproblémového chodu prevádzky, do ktorej vkladáme..všetko cenné, čo máme (to zamestnancov nezaujíma) sme sa rozhodli riešiť to, hoci aj výpoveďou.
Možný problém vidím v tom, že so zamestnankyňami mám, resp. ..som asi mala normálny vzťah a nemyslela som, že v našej malej firmičke budeme potrebovať riešiť veci ako Prevádzkový poriadok, Hmotnú zodpovednosť a pod. Iste si myslíte svoje, teraz už aj ja, ale veci sú, aké sú a musím ich riešiť.
A v prípade, že môžem tento problém riešiť upozorňujúcim listom, počítam s tým, že ho nemusí prevziať -koho môžem "použiť" ako svedka? (Firma: majiteľ, konateľ, dve zamestnankyne na dobu neurčitú)

Tiež ma napadá: ak je už naozaj na maródke (pôvodne hovorila o "P"čku..a nevybaví si ju až dodatočne s platnosťou od predošlého dňa), môžeme použiť tento upozorňujúci list aj pri výpovedi?

Je to čerstvý problém, ktorý musím vyriešiť v priebehu zajtrajška, tak, ak mi viete k tomu niečo poradiť, nečakajte prosím..
Dav
05.09.14,05:23
Treba jej napísať upozornenie na dodržiavanie pracovnej disciplíny a porušenie povinností zamestnanca podľa § 81 zákonníka práce, čo môže byť dôvodom pre rozviazanie prac.pomeru podľa §63. Svedkovia nie sú potrební, treba uviesť, že neinformovala bezodkladne, čím spôsobila problémy s normálnym fungovaním prevádzky.
sobotienka.m
06.09.14,11:40
Odpisujem až teraz, ale odpoveď som si prečítala hneď ráno..ĎAKUJEM veľmi pekne. Už dávno som sa toľko neoplakala..
Indeed
06.09.14,11:41
pred vrátnicou čakaju zástupy ĺudí... tak neviem , čo riešiš ....