liduska
21.04.06,06:29
ako zaučtovať úhradu fa /výpis BU/ keď neviem /zatiaľ/ komu ju priradiť ,/zlý VS/ prípadne keď odberateľ uhradil 2x tú istú FA.
kalkulka
21.04.06,04:40
ako zaučtovať úhradu fa /výpis BU/ keď neviem /zatiaľ/ komu ju priradiť ,/zlý VS/ prípadne keď odberateľ uhradil 2x tú istú FA.
Najprv skús zistiť v banke od koho tá úhrada prišla.
DušanČ
21.04.06,04:56
ako zaučtovať úhradu fa /výpis BU/ keď neviem /zatiaľ/ komu ju priradiť ,/zlý VS/ prípadne keď odberateľ uhradil 2x tú istú FA.

Pokiaľ nie je možné v krátkom čase zistiť od koho platba prišla, robí sa to tak, že úhradu "upraceme" na nejaký záväzkový účet, na ten účel vytvorený, napr. 379, a po ukončení šetrenia z tohto účtu sa to preúčtuje tam, kam to patrí.
ANNAP
21.04.06,05:18
Ja mám počas roka viac prípadov, že mi uhradia faktúru 2x, niektorí odberatelia ani po upozornení neuvedú bank.spojenie na ktoré to vrátiť do konca roka.Potom si spravím inventúru preplatkov a zaúčtujem sumu na 688-ost.mimoriadne výnosy a v priebehu budúceho roka ak sa niekto z nich spamätá a pýta si účtujem vrátenú platbu -688 storno príjmu, m´m to odkonzultované s daňovým úradom, takže by to malo byť OK.
liduska
21.04.06,06:36
ANNAP Ty to dávaš počas roka tiež na 379 ako píše Dušan?
ANNAP
21.04.06,17:53
ANNAP Ty to dávaš počas roka tiež na 379 ako píše Dušan?
Nie, ja to dávam 221/311 ku faktúre na ktorú sa viaže, aby som videla, kde mám preplatok, na konci roka d´m všetky preplatky jednou sumou ID 379/688
a na ďalši rok ak vraciam tak účtujem
/ -311
/ 221
a zároveň / -688
/ 379

možno je to trošku komplikované, ale ja mám v tom prehľad.
KEJKA
21.04.06,17:58
zaujímavé, ale pačí sa mi.... niekto aj párkorunové preplatky drží až do premlčania na 379.... zdá sa mi to zbytočné.
ayya
21.04.06,20:37
ako zaučtovať úhradu fa /výpis BU/ keď neviem /zatiaľ/ komu ju priradiť ,/zlý VS/ prípadne keď odberateľ uhradil 2x tú istú FA.
ked neviem zistit co je to za platbu tak v prvom momente mam paniku, ci to nie je nejaka zaloha a ci to nemusim rozpocitat na depehacku ... ech :) zvlast koncom obdobia nemam take platby rada :p ale obcas sa stane
ALDA
22.04.06,07:28
ked neviem zistit co je to za platbu tak v prvom momente mam paniku, ci to nie je nejaka zaloha a ci to nemusim rozpocitat na depehacku ... ech :) zvlast koncom obdobia nemam take platby rada :p ale obcas sa stane

mimotemy ayya..dnes som si všimla Tvoj podpis. Ja už som v dôchodkovom veku a veru
na Porade som skoro každý deň. Aj v dôchodkovom veku mi Porada pomáha a našla som tu veľa priateľov:):):) a teším sa ma každé stretnutie s nimi:):):)
mudroš
04.05.06,10:53
Ja mám počas roka viac prípadov, že mi uhradia faktúru 2x, niektorí odberatelia ani po upozornení neuvedú bank.spojenie na ktoré to vrátiť do konca roka.Potom si spravím inventúru preplatkov a zaúčtujem sumu na 688-ost.mimoriadne výnosy a v priebehu budúceho roka ak sa niekto z nich spamätá a pýta si účtujem vrátenú platbu -688 storno príjmu, m´m to odkonzultované s daňovým úradom, takže by to malo byť OK.

Čo sa týka účtovania do výnosov súhlasím. Ale prečo 688?

Postupy účtovania značne obmedzili, čo sa považuje za mimoriadny výsledok hospodárenia. Aj z textu vyplýva, že sa podobné prípady stávajú bežne. Zaútovať takýto výnos treba 648.
ANNAP
23.05.06,10:50
Mám otázku a neviem, či ju správne zaradím ale nechcem otvárať novú tému, aby som nedostala.
Takže: uhradili mi na účet sk faktúru do ČR v Sk. Faktúra bola na sumu 4920,--Sk, na účte mám + 3579,54 Sk.V položke výpisu je len var.symbol
a žiadne poplatky, ktoré si ponechala banka.
Môžem to zaúčtovať : 4920 221 / 311
rozdiel 1340,46 568 / 221

alebo má niekto iný nápad ?
vďaka
Tweety
23.05.06,10:54
Mám otázku a neviem, či ju správne zaradím ale nechcem otvárať novú tému, aby som nedostala.
Takže: uhradili mi na účet sk faktúru do ČR v Sk. Faktúra bola na sumu 4920,--Sk, na účte mám + 3579,54 Sk.V položke výpisu je len var.symbol
a žiadne poplatky, ktoré si ponechala banka.
Môžem to zaúčtovať : 4920 221 / 311
rozdiel 1340,46 568 / 221

alebo má niekto iný nápad ?
vďaka Bez dokladu nemôžeš účtovať o ničom, teda ani o poplatkoch banky. Žiadala by som od nej rozpis poplatkov na BU. Ak by si dala na pohľadávku 4920.- ostaloby ti saldo odberateľa, a to nie je pravda, pretože oni uhradili celú sumu na faktúre. Možno, že rozpis poplatkov budeš mať v avíze. Nám to tak uvádzajú a tam.
ANNAP
23.05.06,11:00
twety, vďaka za rýchlu odpoveď, ale samozrejme, že som najprv volala do banky
a nemôžu mi poskytnúť žiadny rozpis- namajú / takéto platby mi banka zvykne dávať s avízom kde je rozpis / tu nie je.Ešte som myslela, že oslovím partnera nech nám pošle ako on platil ale myslíš, že to obstojí?
Tweety
23.05.06,11:02
twety, vďaka za rýchlu odpoveď, ale samozrejme, že som najprv volala do banky
a nemôžu mi poskytnúť žiadny rozpis- namajú / takéto platby mi banka zvykne dávať s avízom kde je rozpis / tu nie je.Ešte som myslela, že oslovím partnera nech nám pošle ako on platil ale myslíš, že to obstojí? Skús, pretože nie je isté, či nezaplatil menej ako mal.Potom by to už tie chýbajúce peniažky neboli o poplatkoch .