Adiks
05.09.14,11:53
Konateľ našej spoločnosti sa ubytoval na jednu noc v ubytovacom zariadení, pričom po skončení ubytovania dostal bloček z ERP, na ktorom sú uvedené dve položky: ubytovanie a miestny poplatok (daň) za ubytovanie. Na samotnom bločku z ERP nie sú uvedené identifikačné údaje našej spoločnosti, ale k bločku z ERP je pripojený doklad "Hotelový účet - faktúra", kde sú uvedené identifikačné údaje našej spoločnosti (obchodné meno, sídlo, IČO, DIČ, IČ DPH). Budem postupovať správne, ak ubytovanie zaúčtujem 518/211 a miestny poplatok za ubytovanie 538/211 ?
Tweety
05.09.14,10:00
Táto daň vstupuje do ceny služby-ubytovania. Doplním, kedže si neskôr dal zadanie ako samotný názov témy. Ak je to ubytovanie počas PC, nie je to služba 518 ale účet 512.
Adiks
05.09.14,10:29
Účtujem na účte 512, aj keď na hotelovom účte-faktúre pripojenom k bločku z ERP sú uvedené identifikačné údaje spoločnosti ? Chcem sa vyhnúť cesťáku, pretože konateľ chce preplatiť len ubytovanie a v prípade, že by som vystavoval cesťák, by som mu musel (asi by som nemal na výber) preplatiť aj stravné, pričom si stravné konateľ nechce vôbec uplatniť a dať preplatiť.
martinez
05.09.14,10:40
Urob cestak bez stravneho, to je jedina cesta, nakolko faktura za ubytovanie nie je vystavena na firmu a teda je preukazne, ze sluzbu ubytovania nedodal hotel firme, ale sukromnej osobe. Vtedy si to moze dat firma do nakladov iba cez refundaciu cestovnych nahrad. A zauctuj na 512 ako sa pise vyssie.
Adiks
05.09.14,12:17
Ďakujem Vám obom.