kacenka4
05.09.14,12:05
Dobry den, chcem sa spytat ako je to s preplacanim postovneho pri reklamacii v tomto konkretnom pripade:
Cez internet som kupila 2 ks plaviek, jedny farebne nezodpovedali - miesto bledomodrych prisli tmavomodre. Na mail mi na moju otazku predajca odpisal, ze blede nemaju, co mi ale nepovedali vopred. Tak som tie tmave reklamovala a ziadala preplatit aj postovne pri dodani aj pri reklamacii. Najskor napisali ze postovne pri dodani nepreplatia, lebo jedny plavky som si nechala. Tak som navrhla ze postovne pri dodani dat na polovicu. Odpisali toto:
Dobrý den, poštovné vám nemůžeme rozpůlit, jeden výrobek vám zůstal doma. Co se týká poštovného k nám, plavky přišli v pořádku, jen jste nebyla spokojená z barvou, nejednalo se o výrobní vadu, nefunkčnost, nebo jiný výrobek. Děkuji za pochopení Přeji hezký den
Maju pravdu, alebo nie?
Dakujem.
misoft
05.09.14,15:34
No v podstate - hej.
Problém je v tom, že ty si "reklamovala" farbu - čo NIE JE výrobná chyba, ktorá by neumožňovala používať výrobok.
A rozdeliť poštovné :eek: - nehnevaj sa - rozmýšľaš?

Je to ako keby som prišiel na poštu, roztrhol pohľadnicu a chcel, aby som platil len polovicu poštovného. Ty si predsa neplatila poštovné za kusy, ale poštovné za DORUČENIE (1-2-3-10 plaviek) - teda za SLUŽBU! A tú neposkytuje obchod, ale doručovateľ!
Ak sa ti plavky nepáčili - mala si možnosť odstúpiť od kúpy do 14 dní. Ale to by si musela vrátiť obe plavky (nie jedny - pol objednávky sa nedá vrátiť!). A v tom prípade by ti vrátil aj poštovné!
Žabinka
05.09.14,15:39
čo sa týka farby, ak ťa neupozornili vopred, tak ti nemali posielať plavky inej farby -skúšali, nie každý vráti späť..
čo sa týka poštovného, platíš za službu doručenia, ako už napísal misoft, poštovné sa nedá rozdeliť na časti..
arizona
05.09.14,18:21
Podla mojho nazoru predajca nemoze posielat nahradny tovar,ak zakaznika vopred neupovedomi a ten suhlasi.
Pre istotu si precitaj ich obchodne podmienky,lebo niektori predajcovia si vyhradzuju pravo poslat nahradny tovar a ty ako zakaznik musis vopred informovat, ze nahradny tovar si posielat neprajes....

Co sa tyka postovneho. To sa plati za zasielku ako celok. Takze by si ho platilia tak ci tak, aj keby ti prisla neuplna zasielka.
Ale...nakolko ti predajca poslal tovar,ktory si si neobjednavala a ty ho chces poslat naspat, musis zaplatit dalsie postovne. Takze vlastne tebe sposobil skodu. Predajca by mal byt ferovy a uznat si svoju chybu,ak si ty budes ziadat preplatit tieto naklady za postovne.
Ak je predajca seriozny, tak pristupi na tvoj navrh. Ak nie, tak budes musiet tie peniaze ozeliet, lebo po sudoch sa asi kvoli par drobnym vlacit nebudes...