dany23
05.09.14,12:08
Dobrý deň, v stredu sme predali auto rómom a teraz s nimi máme problém. Keď sa ozval chlapík na inzerát, tak bola cena auta 1700€. On navrhol, že akú zľavu mu dáme, tak ho už v živote neuvidíme a auto si dá do servisu a všetko si dá spraviť na vlastné náklady. Dohodli sme sa teda telefonicky na 1100€ - bohužiaľ len telefonicky. Keď si následne za 2 hod. prišli pre auto, všetko si odsúšal, previezol sa, popozeral si. Dokonca sám povedal, že auto kucká, no napriek tomu zmluvu podpísal a auto si zobral. V piatok som auto odhlásila a poslala papiere. V ten deň mi volá jeho matka, že koľko im ešte pošleme naspäť peňazí, lebo auto je v servise a oprava by stála 950€ (váha vzduchu, lambda sonda a 16 ventilov). Že sú to skryté chyby o ktorých sme ho neinformovali a teda im máme ešte niečo vrátiť na reklamáciu. No v zmluve je napísané, že bol oboznámený s technickým stavom vozidla, ktorý zodpovedá veku a počtu najazdených km ( 14 ročné auto 270000km najazdené). Začala ísť na mňa aj s tým, že sem príde a že sme podvodníci a že auto môže vrátiť do 6 mesiacov. Ale ja si myslím, že tú zľavu 600€ predsa dostali na prípadné zistené chyby auta? Môžu od nás chcieť vrátiť peniaze, alebo aby sme im zaplatili niečo? Chápete, že mám strach, lebo neviem, čo môžeme od nich očakávať.
buchač
05.09.14,10:42
sme predali auto rómom a teraz s nimi máme problém.
...
Chápete, že mám strach, lebo neviem, čo môžeme od nich očakávať.
Degeša si ani do dvora-bytu nepustím (až na tie rokmi overené výnimky) a nie aby som s nimi bizňis robil...
------------------------------------------
Očakávaj len a len problémy...
Auto bude neopravené, nakoľko Ťa s tým servisom len odrbávajú .
Auto Ti vrátia...bola si v podstate ako autopožičovňa.
Peniaze im budeš musieť samozrejme vrátiť.
Na súd to nedáš, nakoľko to nemá význam...bola by si len škodná.
dany23
05.09.14,11:07
takže si máme ísť pre auto čím skôr a vrátiť im naspäť tých 1100€ ale už je odhlásené a technický niekde na ceste na pošte? čo s tým? A oni chceli aj výdavky spojené s tým servisom, čo samozrejme neakceptujem. My sme nevedeli, že sú to romovia, cez telefon to nebolo vidieť a keĎ potom vyskákali 5 z auta už bolo neskoro.
draik
05.09.14,12:13
Osobne by som sa s nimi ani nebavil, auto už nie je vaše, kúpnu cenu máte. Takýchto špekulantov je veľa. Domáhať sa svojich nárokov môžu prostredníctvom súdu. Pochybujem, že by podali žalobu a platili znalecké posudky. Na druhej strane, anevioete preukázať, že ste ich upozornili na vady, môžte byť v nevýhodnejšej pozícii.
dany23
05.09.14,13:05
Ďakujem za užitočnú radu. Uvidíme ako to celé dopadne.
Peggynka
05.09.14,15:32
Už si videl takýchto,aby sa svojich nárokov domáhali na súde? Oni majú iné spôsoby :D
Peggynka
05.09.14,15:37
Ja som to už tu písala,ako dopadol sused;doporučujem čím skôr vziať auto a vyplatiť! Všimni si,koľko najazdili,odkedy ho majú :eek: Toto naozaj nebol dobrý predaj auta a nečakaj,kým sa ti začnú vyhrážať.Dobre zváž,kde a ako auto prevezmeš a choďte tam viacerí (poriadni chlapi :D).
misoft
05.09.14,15:37
...a nech si zoberú "argumenty"....:D
lujza.j
05.09.14,15:56
títo smradi cigánsky vždy počítajú stým, že sa ich každý zlakne-bojí.....toto sú ich klasické odrby.....nahučať, naziapať....a tááák:D....a áž potom by som im asi vrátila peňáze ...ak.....ale nájprf by som dusno urobila...dyg:D...moj chlap pár dní do zadu...."čo myslíš za kolko by sa dala predať "beruška"/auto čo decko na ňom brázdi cesty r.v.2001...svježi japonec:D/za prepis....max 500e....motor je ok , estetika komulháva:Dcelulitída a ták:D
bubkoch
05.09.14,15:57
samozrejme nahradne diely pre svoje auto si uz povyberali, teraz sa budu cigoši vyhrazat a zastrašovat az nedosiahnu svoje - vratenie penazi ...
ciganov zastavi jedine hruba sila ... ak mas gule, zober par svojich najvacsich chlapov a s retazami a bejzbolkami im chodte vysvetlit, ze auto je predane a nech uz neotravuju ...
bubkoch
05.09.14,15:58
velmi naivna a infantilna predstava, zial, pre ciganov platia ine "zakony" a preto sa s nimi jedna inak
Peggynka
05.09.14,16:09
Zlá rada,keď vedia,kde býva...:eek:
bubkoch
05.09.14,16:22
to nevadi, ked ukaze ze sa neboji a je odhodlany pouzit na nich nasilie, daju mu pokoj, nasilia sa boja, najdu si inu obet
dany23
06.09.14,10:41
radila som sa aj s policajtami, no pod nich to nespadá. Iba poradili, že ak už je na nich odhlásené je ich a viac sa s nimi nebaviť, prípadne pohroziť občiansko-právnym konaním za obťažovanie, ak nás ešte budú kontaktovať. Domáhať sa môžu len prostredníctvom súdu či už vrátenia peňazí alebo nejakej kompenzácie a museli by platiť nejaký posudok, či niečo také a to sa vraj do takých vecí málokedy púšťajú. Skôr sa bojím aby sa u nás neukázali, no keby sa tu u nás náhodou objavili, máme okamžite volať 158 a tam už si s nimi chlapci poradia - našťastie bývame pár metrov od policajnej stanice. Inak zopár takých chlapcov by sa rado za nimi previezlo aj s "argumentami".