csaba22222
05.09.14,12:52
ivka70
05.09.14,10:55
Ano, moze, nie si uz nezaopatrene dieta.
evuš
05.09.14,10:56
Áno, môže Ťa nielen vyhodiť, ale i odhlásiť z trvalého pobytu....
Čo sa porobilo, keď takáto otázka ? Robíš nezbedu Ty, alebo otec ?
csaba22222
05.09.14,11:00
aj,aj ale ja som bol na protidrogovom liečení a otec je psychický tyran a vačne kričí a je alkoholik aa nekradnem,nepijem a nedrogujem a ani sa snim nehadam aj tak ma može vyhodiť?
evuš
05.09.14,11:05
..hm, budeš to mať ťažké...ak pracuješ, skús si nájsť podnájom...
korela
05.09.14,11:06
koľkí ste v domácnosti? iba vy dvaja?
csaba22222
05.09.14,11:13
jedna sa o 6 izbovy dom ktory postavily s mamou žili spolu 21 rokou ale neboli manželmi, všetko považuje za svoje mame nedal nič a mama snami nebyva už 7 rokou a doteraz nedal mame ani cent ale teraz už ma priatelku a žijeme tam traja
arizona
05.09.14,11:18
Ano, moze. Si dospely,zabezpeceny,otec nie je povinny ti viac poskytovat strechu nad hlavou. Jedinou vynimkou by bolo, ze by si mal nejaky podiel v tom byte, co asi nemas...

To, ze tam mas trvaly pobyt nic neznamena, to je iba udaj evidencneho charakteru. Ak ti otec zrusi TP a nebudes mat nahradny, budes na trvalom pobyte evidovany na obci,kde si byval naposledy. Tam ti bude chodit aj posta.
Asi ti ine nezostava,iba si zabezpecit vlastne byvanie,alebo podnajom...
korela
05.09.14,11:24
Koľko rokov má tatko a jeho priateľka? A kde je mama? A súrodencov máš?
csaba22222
05.09.14,11:27
a mama by mohla odneho právnou cestou zobrat svoj podiel ked nema o tom žiadne papiere?
csaba22222
05.09.14,11:41
mama už roki žije v druhom stahu aa byvaju v malom byte mame dobry vztah a otec ma 63 a jeho priatelka asi okolo 50.mam jednu sestru starsiu a byva od nas daleko.
kn-alka
05.09.14,11:44
nooo, je to ťažké, ale zdá sa, že je načase, aby si dospel a postavil sa na vlastné nohy. Si dospelý človek, nikto nemá voči tebe žiadne povinnosti, musíš sa o seba postarať sám.... ak teda nechodíš ešte do školy, čo zo zadania som vydedukovala, že nie.
Chobot
05.09.14,11:47
Nižšie píšeš, že neboli zosobášení. Ak je dom písaný len na tvojho otca, tak mu ho nikto nemôže zobrať. Ak mama nemá žiadne doklady o tom, koľko do domu investovala, tak nič nedostane.

Bohužiaľ.

A teba môže vyhodiť z domu, je to jeho dom. Skús si nájsť nejakú lacnejšiu ubytovňu, ak nemáš na prenájom.
korela
05.09.14,12:49
Dospelý je podľa rodného listu. Ľudia však prichádzajú k zrelosti okolo 30 r. života.
Aj keď trochu na čas chlapec odbočil od života, je na správnej ceste a určite si uvedomuje reálny stav. Držím mu palce. Nechcem ho obhajovať, ale zrejme to nemal ľahké podstatnú dobu. Teraz je postavený pred tvrdú realitu, nevieme aké dosiahol vzdelanie, ako sa tu v ňom dokáže uplatniť, ale s nájomným sa mu bude určite ťažšie začínať osamostatňovať. Čaká ho odchod ako detí z decáku.
Alkoholik zrejme priateľke neprekáža, veď tatko má už určitý vek a prepitú pečeň. Ak ho dostane do chomúta, deťom to zníži dedičský podiel.
Ja by som mu radila, aby tatkovi vychádzal vedome v ústrety, aby sa to snažil ešte uhrať. Je to na jeho šikovnosti a múdrosti nedať sa strhnúť emóciami. Nech predíde možnému vydedeniu. Za každú cenu.
Je možné, že veľa ohňa tam rozdúchava tatkova priateľka. Tá sa ho bude držať ako kliešťa, až kým tatko nezavrie oči.
Keby žila mama ešte v dome s otcom, dalo by sa to možno riešiť cez tyraniu otca. Teraz to však asi touto cestou nepôjde, ale napriek tomu by to mohol chlapec skúsiť.
Neviem si predstaviť vykopnúť dieťa z domu, najmä keď si upravil svoj spôsob života. A tatko by mohol byť natoľko v úsudku ešte triezvy, aby si uvedomil, že svoje deti ešte môže veľmi potrebovať, mladnúť nebude, pretože pri novej partnerke môže ešte zažiť poriadne peklo na zemi.

Aj keby si odišiel z domu, udržuj s ním v každom prípade kontakt a v písomnej komunikácii s ním sa vždy spýtaj, ako sa má, či niečo nepotrebuje a hlavne či nepotrebuje pomoc. Buď mailom, alebo si rob kópie, hoci i potvrdené notárom. Aby si raz možno, ak by bolo treba dokazovať tvoj vzťah k nemu, že si bol po celý čas ústretový. Nezabúdaj na jeho sviatky. Nepreruš kontakty.
Ešte by bolo vhodné ani nie kvôli tejto situácii, aby si začal študovať. To by ti v každom ohľade v budúcnosti pomohlo. Robil by si to pre seba, mal by si väčšie šance na lepšiu životnú úroveň.
Ak si vyučený v nejakom remesle, to tiež nie je zlé. Eventuelne aj zvážiť odchod do zahraničia za prácou. Všetko závisí od tvojho momentálneho cítenia, vytýčenia si cieľa, veď napokon štartuješ do života.
Poznám chlapca, osamostnil sa ešte skôr ako to hrozí tebe, prenajal si malý byt, nebol drahý, dokončil si stredné vzdelanie, diaľkove VŠ, a predbehol všetkých z triedy zo strednej školy finančne ešte dávno pred ukončením VŠ. A profkám vytrel zrak. Nemali na neho.
Avšak on sa od puberty zaoberal koníčkom, ktorým si začal počas strednej zarábať, študoval to, a papier z VŠ si urobil možno iba z recesie. A pre úprimnú radosť rodičov. S nimi vychádzal vždy výborne.
Verím, že to všetko zvládneš, a budeš na seba hrdý a šťastný zo seba samého. Nenechaj si svoj mladý život nikým zničiť. Zničiť si ho môžeš už iba sám. Tak rozum do hrsti.
buchač
05.09.14,13:52
CITUJEM :

csaba22222 (Dnes 14:00) aj,aj ale ja som bol na protidrogovom liečení a otec je psychický tyran a vačne kričí a je alkoholik aa nekradnem,nepijem a nedrogujem a ani sa snim nehadam aj tak ma može vyhodiť?

KOMENTUJEM :

No fasa...syn - abstinujúci,bývalý narkoman vyčíta otcovi chlast...

Otcov dom, jeho územie, jeho rozhodnutie...
csaba22222
05.09.14,14:02
nevieš si ani predstavit ake utrpenia prežila moja mama vedla mojho otca za tych 21 rokou čo on chlastal jak hovado a mna,mamu a moju sestru tyral psichicky každy den a mama obcas aj bitky schitala a aj ju vymkla zdomu a trikrat dokonca sme sa museli odstahovat na tyžden k babke kvoly nemu lebo nas vyhnal zdomu a vtedy som mal okolo 9 rokou alee tie spomienky ostaly aa raz chcel poskrtit aj moju mamu atd takže nefandi moc mojmu otcovi....
korela
05.09.14,14:05
Až na to, že chlapec sa liečil, tatko nie. Na odvykačky by mohlo ísť aj množstvo psychiatrických "pacientov", ktorí berú lieky zbytočne, sú však už závislí, a nevedia ako z toho von. Avšak to je na rozdiel od iných závislákov "legálne", keďže to predpisujú lekári mnohokrát úplne zbytočne, aby si napchali vrecká a zvýšili svoj komfort.
Po druhé,len aby to bolo tatkove rozhodnutie, ja veľmi ale veľmi pochybujem. Má zastretú myseľ chľastom a novou partnerkou. Možno raz vytriezvie aj on.
Áno, môže mu chľast chlapec vyčítať, otec má byť v prvom rade deťom vzorom a nie ich pochovávačom a tyranom.
.
csaba pridal medzitým príspevok. A je to tu, čo som predpokladala. Škoda, že to mama vtedy neriešila cez Alianciu žien Slovenska, ale vtedy sa to iba ešte utváralo, ale boli OZ po Slovensku. Ak to bolo takto, ešte stále by som urobila na tvojom mieste pokus o nevyhodenie touto cestou. Skús sa poinformovať, aký ste mali a máš problém, tatko bude v 6izbáku a ty na ubytovni. Nonsence.
Mama dlho mlčala, nebol sobášny list. Dnešné ženy sú naivné až-až. Chápem, všetko závisí od situácie a k tomu to porevolučné nie dvakrát šťastné obdobie pre mnoho rodín. Radšej nejaká istota ako žiadna. Ale dôsledky sú o to horšie.
I keď niekedy je býkovi lepšie ustúpiť z cesty, aby človeka nezabil.
http://alianciazien.wordpress.com/ Nie si žena, ale možno ťa usmernia ako s problémom naložiť, alebo posunú k niekomu inému. Na obci, alebo proste v mieste bydliska, kde bývaš by ti nevedeli pomôcť? Skúsiť sociálny odbor?
Ak by si doma zázrakom ostal, tak ale nusíš sekať dobrotu, zatnúť zuby a najmä pracovať na sebe.
Dávaš teraz domov na stravu tatkovi nejaké peniaze, ev. na nájom a energie?
panamaus
05.09.14,14:18
"
Nech predíde možnému vydedeniu. Za každú cenu.
"

Mám taký nutkavý pocit, že tu niekomu Dr/BE
Lebo radiť synovi
""
Aj keby si odišiel z domu, udržuj s ním v každom prípade kontakt a v písomnej komunikácii s ním sa vždy spýtaj, ako sa má, či niečo nepotrebuje a hlavne či nepotrebuje pomoc. Buď mailom, alebo si rob kópie, hoci i potvrdené notárom.
""

aby si dával notárovi potvrdzovať maily písané otcovi :D :D :D
korela
05.09.14,14:27
Nauč sa už konečne vnímať čítaný text. Nie maily, ale písomnú poštu.
Musíš tu stále víriť hladinu?
Janiela
07.09.14,07:31
Korela, tvoj príspevok z (05.09.14 15:49) bol krásny. Škoda, že nejde pridať pochvalu aj k príspevkom. Krásny a povzbudivý príspevok. Každý môže zísť z cesty a vždy sa dá vrátiť dpäť. Otec pijan a tyran,možno preto tie drogy. Ťažko súdiť. Každopádne, chlapcovi pomôže i dobré slovo a dobrá rada.
panamaus
07.09.14,07:59
Janielka

" Každý môže zísť z cesty a vždy sa dá vrátiť dpäť "

Ono záleží aj od toho, aký hlboký bol jarok/ kanál do ktorého zišiel.
arizona
07.09.14,08:29
Neodsudzuj! Chalan nemal jednoduchy zivot,spravit chybu moze kazdy. On sa spamatal,snazil sa napravit,pracuje a chce sa postavit na vlastne nohy.Radsej mu drz palce.
panamaus
07.09.14,10:21
- vobec som neodsudzoval
- aj palce možem držať (aj keď mu to pomože menej ako 1 tisícinu % :D )

IBA som konštatoval, že
síce každý može zísť z cesty
ale NIE VŽDY sa dá vrátiť spať !!!!!!!!!!!!!!!!

PS
To aj ja možem povedať, že som nemal jednoduchý život :
- otec zomrel, keď som bol v 3. ročníku na výške
- mama bola domáca

Stačí ????????????
Katy a R
07.09.14,10:28
neviem, načo tieto komentáre - odpoveď dostal hneď od Ivky aj vysvetlenie od Arizony. načo riešiť ich rodinné problémy? - nevieme, ako to je.
panamaus
07.09.14,10:34
Katulka a Ratulka :

Veď to =

NEVIEME
nikto z nás
napriek tomu niektorí :
- dávame odpovede
- aj vysvetlenia

Takže ja napríklad neriešim , iba nahlas rozmýšľam