Peter828
05.09.14,13:02
Zdravím všetkých :)
Naša stará práčka pomaly ale isto začína dosluhovať. Pozerám preto po novej, najlepšie nejakej kvalitnej zhora plnenej (resp. spredu do hĺbky 45cm). Vyhliadol som práčku Miele W 667. Čo si myslíte o tejto voľbe? Počul som že ich práčky sú kvalitné, ale cena oproti priemeru je dvoj až trojnásobná. Nie som žiadny snob, ale povedzme že na takúto práčku viem vyčleniť financie. Základná otázka na Vás - oplatí sa to, má to význam? Popíšte mi prosím vaše názory, postrehy a skúsenosti so značkou, ale aj všeobecne v čom vidíte výhody a nevýhody takejto kategórie práčok, čo by ste volili na mojom mieste a podobne. Som dosť rozhorčený z toho, aký je dnešný svet konzumný, že sa vyhadzuje elektronika ktorá má tri roky s nejakou triviálnou vadou, ktorú však už nik neopraví alebo opraví za dve tretiny ceny nového spotrebiča. Od práčky očakávam veci ako každý normálny užívateľ - v prvom rade kvalitné pranie, potom vysoká spoľahlivosť a životnosť, no a samozrejme aj nízka hlučnosť a spotreba, pohodlné ovládanie... dizajn veľmi nerozhoduje, na nejakých super špeciálnych programoch nebazírujem - stačia základné. Ďakujem Vám za užitočné rady, Peter.
evuš
05.09.14,11:52
Peter, neviem ako Ty, ale ja by som do spotrebičov ako pračka moc neinvestovala...
Moja osobná skúsenosť je, že som mala pračku za skoro 30 000,-- Sk, potom za cca 15 000,-- Sk /obe odišli po 5-6 rokoch/ - oprava by ma stála podstatne viac ako nová pračka...teraz mám pračku za 199,-- € ... a operie mi nielen 6 kg prádla, ale sama si i reguluje podľa hmotnosti prádla spotrebu vody, je tam okrem iných programov i program na športové veci, botasky, rýchly program /práčka má 5 ročnú záruku/ ....každá pračka bola inej značky...
Osobne so značkou Miele nemám skúsenosť, ale keď sme kupovali tú poslednú pračku, videla som na predajni i pračku Miele za cca 3 000,--€ na čo som manželovi vyhlásila, že by musela aj sama žehliť a ukladať veci do skríň :D:D ... Ale ber to, ako iba môj osobný názor a postoj k takýmto veciam.....;)
erik555
05.09.14,16:28
Peter, neviem ako Ty, ale ja by som do spotrebičov ako pračka moc neinvestovala...
Moja osobná skúsenosť je, že som mala pračku za skoro 30 000,-- Sk, potom za cca 15 000,-- Sk /obe odišli po 5-6 rokoch/ - oprava by ma stála podstatne viac ako nová pračka...teraz mám pračku za 199,-- € ... a operie mi nielen 6 kg prádla, ale sama si i reguluje podľa hmotnosti prádla spotrebu vody, je tam okrem iných programov i program na športové veci, botasky, rýchly program /práčka má 5 ročnú záruku/ ....každá pračka bola inej značky...
Osobne so značkou Miele nemám skúsenosť, ale keď sme kupovali tú poslednú pračku, videla som na predajni i pračku Miele za cca 3 000,--€ na čo som manželovi vyhlásila, že by musela aj sama žehliť a ukladať veci do skríň :D:D ... Ale ber to, ako iba môj osobný názor a postoj k takýmto veciam.....;)
Suhlasim s tymto nazorom, ze do pracky netreba investovat vela penazi. Ale mozno si to ziada luxusnejsi styl zivota opytaneho :D
lujza.j
05.09.14,16:50
Peto...takto ti poviem:).....tiež som si povedala, že za cca. 250.-e zanusi a čau.....ale moj chlap....ti odkazuje, že je to top špičková De kvalita...práčka na celý život......on chce tiež miele....asi ja jej nevyhnem:D.....ceny sú také aké sú...vysoké...vyrábajú si to doma....
erik555
06.09.14,07:03
Peto...takto ti poviem:).....tiež som si povedala, že za cca. 250.-e zanusi a čau.....ale moj chlap....ti odkazuje, že je to top špičková De kvalita...práčka na celý život......on chce tiež miele....asi ja jej nevyhnem:D.....ceny sú také aké sú...vysoké...vyrábajú si to doma....
ja by som uz pri elektronike vobec nemyslel aby bola na "cely" zivot ;) Toboz nie pri prackach, chladnickach, ale i televizoroch. Technologie sa vylepsuju. Pri prackach a chladnickach o to viac, ze su vystavovane vode a vlhku a tym padom hrozbe plesni, atd. A nie vsade sa dostanes, aby si to zlikvidovala...za nejaky cas je dobre tieto veci zamenit za nove...Takze tak
lujza.j
06.09.14,07:18
erik pri všetkom ...nie len pri elektronike......ja nerada kupujem nové veci....lebo prvé načo myslím je reklamácia......ale ked musíš kúpiť, tak musíš.....a to nám to tu ešte predávajú v takých cenách ako predávajú.....a tovar pre vých.trh.......rozdiel v cene miele v De a tu je od 100e do 150e......
erik555
06.09.14,07:33
erik pri všetkom ...nie len pri elektronike......
ale pri elektronike sa skor meni technologia...a ako som uz pisal, na veci/zariadenia kde posobi voda a vlhko by som uz nerozmyslal o tom, aby mi to vydrzalo veeelmi dlho :) takze skor som za to neinvestovat vela penazi, ked za par rokov mam kupit nove. Ale kto ma ich dostatok, tak nech si kupi aj pozlatene :D
elisabeth
06.09.14,07:55
u rodičov sme mali sto rokov tatramatku pre 7 člennú domácnosť, prali sme v nej aj látkové plienky pre prvých x vnúčat a vydržala 15 rokov s pár opravami. Vyhodili sme ju vlastne preto, že keď žmýkala, tancovala rockenroll po celej kúpeľni.
Ja som si kúpila Bosch pred cca 8 rokmi za 22 tis.Sk, hlavne pre hĺbku 40 cm a vysoký počet otáčok pri žmýkaní. Túto funkciu nevyužívam - vyžmýka síce skoro do sucha, ale všetko roztrhá. 1 x sme opravovali motor - bolo tam niečo vydraté. Strašne ma štve ale to, že zvonka ju rozožiera hrdza - farba sa odula a opadáva a začalo to už po 2 - 3 rokoch, Tatramatka vyzerala lepšie zvonka po 15 rokoch. Tiež rozmýšľam o novej práčke, ale max do 300 euro. V zahraničí sa vývoj uberá tým smerom, že nejako fyzikálne sa ošetrí voda, aby sa znížilo množstvo pracích práškov. Samsung vyrába aj práčku ktorá vyzerá ako mikrovlnka a môžete ju namontovať na stenu. Vyzerá super.
Indeed
06.09.14,08:29
ide tu skor o to,že pri všetkych výrobkoch sa uplatńujú NEW technologie,

preto práčka vyrobená pred 20 rokmi ma zaručenú dlhšiu výdrž ako práčka vyrobená v súčasnosti

a tak je to zo všetkým, z autami z elektronikou atd

vyvoj nezastavíš......
Indeed
06.09.14,08:32
Ja som kupil kedysi , okolo r. 2000 práčku Electrolux Made in France
a služi velmi dobre, kým švagriná za ten čas už vymenila 2x Whirlpool
Ale Miele je NEMECKÁ značka , mimochodom GERMANY naš veľký VZOR ,
takže nemeckej práčky by som sa nebál...
Aj BMW a Mercedes su nemecke značky a je to kvalita
erik555
06.09.14,09:07
Ale Miele je NEMECKÁ značka , mimochodom GERMANY naš veľký VZOR ,
takže nemeckej práčky by som sa nebál...

To je jasne...preco by sa mal niekto bat nemeckej pracky? :D Neviem ako ostatni, ale ja uz pozeram aj na pomer: Cena / Vykon. A ako som spominal, neplanujem mat pracku 10 + rokov...
Indeed
06.09.14,09:09
a kolko je podla teba životnost práčky ???
Indeed
06.09.14,09:10
erik pri všetkom ...nie len pri elektronike......ja nerada kupujem nové veci....lebo prvé načo myslím je reklamácia......ale ked musíš kúpiť, tak musíš.....a to nám to tu ešte predávajú v takých cenách ako predávajú.....a tovar pre vých.trh.......rozdiel v cene miele v De a tu je od 100e do 150e......

Hovada nenažraní obchodníci....

a potom,že sa neoplatí chodit na nakupy do zahraničia...
erik555
06.09.14,09:26
a kolko je podla teba životnost práčky ???
neviem, ako to myslis... predtym som pisal o niecom a preco
arizona
06.09.14,10:04
Poznam dost rodin, co ma pracku Miele.Ale tie pracky boli vyrobene este v starych,lepsich casoch, ked sa v elektronike nevkladali tzv. "kurvitka", ktore maju jediny ciel a to,po par rokoch poslat danu elektroniku na srotovisko. Dnes tuto metodu pouzivaju asi vsetci vyrobcovia elektroniky a spotrebicov.
Nechce sa mi verit, ze by aj tato firma nepodlahla tejto metode...

Osobne by som pracku,ktora stoji aj trojnasobne viac,ako ostatne pracky nekupila. Radsej po par rokoch kupim novu.
Predsa len, technologie su z roku na rok lepsie.Pracka vyrobena pred 20. rokmi,aj ked doteraz funguje urcite nema take "vymozenosti" ako pracka /ci iny spotrebic/ vyrobena novou technologiou...
Peggynka
06.09.14,10:15
Tak priatelia,toto nie je maličkosť :eek: ,slovenská stránka s pravdepodobne guglovým prekladom,neuveriteľné :D .Stojí za kuk:
http://www.pracky-umyvacky.sk/ako-dlho-vydri-praka.html
taiko
06.09.14,10:19
ma to vyznam. Mame doma a nevieme si vynachvalit. tichucka, malo zerie, malo pije, kvalitne urobena, 10 rocna zaruka. Ja sa sice do toho nevyznam, ale zena vravi, ze perie paradne, nenici pradlo, netreba zehlit veci atd atd
A nemyslim si ze Miele sotji trojnasobok priemernej pracky. Podla mna si len proste za kvalitu priplatis.
Mame ju uz 5 rokov.
erik555
06.09.14,11:38
A nemyslim si ze Miele sotji trojnasobok priemernej pracky. Podla mna si len proste za kvalitu priplatis.
.
Urcite zalezi od modelu... je to od 800€
Indeed
07.09.14,09:30
Jake HOVADO , ma zase minuskuje ?????

JA nemam právo na svoj názor ???
misoft
07.09.14,09:32
Jaké HOVADO? Asi obchodník.....:D
Indeed
07.09.14,09:37
Ano práčka vyrobená pred viac ako 20 rokmi, nemá také vymoženosti,že nazeleno digitálne ukazuje čas... napriklad...
Ale ja od práčky chcem len jedno aby vyprala prádlo DOČISTA, DOČISTA
lujza.j
07.09.14,09:44
ja zase nebudem kupovať práčku ktorá vyperie v minime vody...ked bude parametrovo približne taká ako čo mám doma.....prípadne nech si natiahne tolko vody kolko potrebuje....ale nie fix litre na vypranie...len je jedna vec je čo chcem ja a druhá čo moj chlap:D
Indeed
07.09.14,09:49
možeš nastaviť program prídavné plákanie, ak chceš minuť viac vody...