cerna521
05.09.14,19:56
Prosim, pomozte mi. Otec ma v mojom byte trvaly pobyt, ja som majitelom bytu. Exekutori mu sem samozrejme posielaju listy, kedze si neplati zdravotne poistenie VSZP, tie si neprebera, dlhodobo sa na tejto adrese nezdrziava. Dokonca uz tu boli aj policajti po neho.
Je nejaky zakon, ze by som musela tie dlhy za neho platit ja? Moze mne exekutor zobrat nieco z bytu?
Dakujem za vase skore reakcie, som zufala, mam strach.
bubkoch
05.09.14,17:58
samozrejme, za otcove dlhy nezodpovedas ani ich nemusis platit (pokial nie si niekde rucitel) ... ani byt ti exekutor nemoze zobrat, lebo je preukazatelne tvoj ...
ale moze zobrat cokolvek z tvojho bytu, co si mysli ze sa da spenazit a co ty nepreukazes ze patri tebe
cerna521
05.09.14,18:03
To znamena co? Ze musim mat pokladnicne doklady od televizora a pod? Ved tam predsa nie je pisane kto ho platil... samozrejme, ze ja. On sa o nas roky nestara, nezaujima. Nic sem nekupil ani za euro.
bubkoch
05.09.14,18:18
daj si do gúglu "exekutor a trvalý pobyt" a cítaj a cítaj ... :-)
cerna521
05.09.14,18:44
Citam a citam... pochopila som z toho, ze zobrat mi moze cokolvek hodnotne s vynimkou tych veci zo zakona, co zobrat nemoze. .a to len za to, ze tu ma trvaly pobyt... jak je toto mozne? Ach :(
arizona
05.09.14,19:10
Nie, Ex. nemoze v tvojom dome siahat na tvoj majetok.Ale zial, stali sa aj pripady, ked nejaky "horlivy" Ex bral v podobom pripade rozne veci hlava-nehlava. Nasledne si ich majitel musel vymahat naspat a dokazat , ze su jeho majetkom.Nielen blockami,stacili aj svedkovia.Ale myslim, ze to su ozaj ojedinele pripady...
kukučka
05.09.14,19:10
Nebolo by jednoduchšie zrušiť otcovi trvalý pobyt v tvojom byte?
kopretinka
05.09.14,19:16
to nemá byť otázka,ale jediná správna odpoveď.
cerna521
05.09.14,19:20
Na tom pracujem. Lenze vlastnici sme dvaja, brat zije v Irsku, cize ma musi splnomocnit, to treba notarsky overit, kolky...
cerna521
05.09.14,19:30
Ste ma trosku ukludnili... dakujem
bubkoch
05.09.14,19:39
arizona: nikde som netvrdil ze ex. moze zobrat iny majetok nez dlznikov ... ale ked ex. vstupi do bytu kde dlznik byva, tak nevie co patri majitelovi a co dlznikovi ... ale ex. ma dovod (trvaly pobyt) predpokladat ze veci v byte patria dlznikovi ... ze to tak nie je, musi dokazat majitel bytu, nie exekutor ... a nemyslim ze su to ojedinele pripady, skor naopak
arizona
05.09.14,20:04
ja som neodpovedala tebe,ani som nereagovala na tvoj prispevok. Sice je to pod tvojim povodnym prispevkom,ale ja som odpovedala zadavatelke na komentar nadomnou...
cerna521
05.09.14,20:28
A ex moze ku mne do bytu? Ked ho nepustim... asi detinska otazka...
Peggynka
05.09.14,21:33
Urýchlene konaj a zruš mu trvalý pobyt.Brat ak býva v zahraničí ďaleko od našich zastupiteľských úradov,môže podpísať splnomocnenie v ich jazyku,notár mu overí podpis a ty si to tu dáš úradne preložiť...a môžeš konať;OP+LV+ splnomocnenie a šup na ohlasovňu mesta.
petkovrast
05.09.14,21:41
k tebe určite nie

ale kedže dlžník tam má trvalý pobyt, može dovodne predpokladať, že tam je
cerna521
06.09.14,04:16
Cakam na to splnomocnenie, len to samozrejme chvilu aj bratovi trva.. inak je to chore, cely zivot su s otcom len problemy, ked zavolam na evidenciu mesta, tak mi pani povie ano, viem ktory to je, ale xy papierov chce okolo toho, tie overenia notarske, kolok...dlhe roky tu nezije, len my deti na to doplacame. Kolko stoji tu na SK to overenie notarom? Brat za to platil v Irsku 30 + 30€..Kolok viem ze bude 8€.
Peggynka
06.09.14,05:43
Môže chcieť len to,čo ukladá zákon;tak ako píšem hore.
arizona
06.09.14,05:47
Mna napadlo ovela lacnejsie riesenie.Chod na mestsky urad a vyzdvihni si tlacivo na odhlasenie z TP./alebo si stiahni z netu/.Okopiruj ho a posli bratovi mailom. On nech ho vypise, podpise a posle postou. Prip. nech posle aj kopiu svojho OP, ak by uradnicka nahodou ziadala.Ty sa len tiez podpises a zanesies na urad. Nezabudni dolozit aktualny list vlastnictva.Nemusiste platit velke peniaze za splnomocnenia...
Peggynka
06.09.14,05:50
cerna521
06.09.14,08:06
Presne tak.
taiko
06.09.14,11:15
zastupitelske urady aj overuju podpisy a nie je to ani drahe