elisabeth
06.09.14,10:11
Kúpila som bavlnené obliečky s modrým vzorom, vyprala som ich a prevliekla som periny. Ráno, keď som si pretrela tvár pleťovým mliekom, tampón bol modrý. Použila som 5 tampónov len na tvár a všetky boli modré, takže tá farba musí neskutočne púšťať.
Prosím o radu ako stabilizovať tú farbu v látke. Mávam žihľavku, takže sa bojím aby mi tá farba nevyvolala výsev a ani nechcem vyzerať ako šmolko alebo Avatar.
Peggynka
06.09.14,08:23
Pravdupovediac,vyhoď to.Koleduješ si o zdravotné problémy a za to ti to nestojí.Je to šmejd a obávam sa,že farba bude toxická a zdraviu škodlivá (tmavé farby obsahujú olovo).Kvalitný výrobok toto nerobí.
Farby sa zafixujú žehlením,bavlna by mala zvládnuť 90°C,problém môže byť,že na štítku o používaní takú teplotu nemáš uvedenú;sú tri dôvody prečo 1) alibizmus výrobcu (radšej udáva nižšiu teplotu) 2) výrobok nie je 100% bavlna 3) sú použité polyesterové nite,ktoré prežijú len 40°C ošetrovanie.Mnohí sa domnievajú,že ocot zafixuje farbu,ale ocot len oživí farbu.Aj namočenie do horúcej vody má účinok ako prežehlenie,pokiaľ to zloženie materiálu zvládne.
Indeed
06.09.14,08:24
šak vúúlajt neee ?

Mne sa paáči tá reklama, kde lejdy vytiahne s kabelky 5 litrový vúúlajt , a ide ho odporúčať....

naozaj chytrééé

ozaj WOOLITE sa to vola