kuravesele
06.09.14,21:45
Dobry den, mam internet cez mikrovlnu , poskytovatel tohoto internetu moze sledovat na co ja klikam z mojho PC(co stahujem,popripade maily,banka a pod.)?
jelalim
06.09.14,20:06
samozrejme a nie len on.
kuravesele
06.09.14,20:33
A to akoze napr. Na facebooku niekomu vojdem do profilu , kliknem na album, fotky a ten poskytovatel to presne vidi co robim?
Chobot
06.09.14,20:41
No jasné. U poskytovateľa sú zamestnanci, ktorí sledujú 24 hodín denne, 7 dní v týždni, čo ľudia - ich klienti pozerajú. Ak zistia, že robia nezákonné veci, tak ich odpoja od mikrovlnky.
arizona
06.09.14,21:00
No jasné. U poskytovateľa sú zamestnanci, ktorí sledujú 24 hodín denne, 7 dní v týždni, čo ľudia - ich klienti pozerajú. Ak zistia, že robia nezákonné veci, tak ich odpoja od mikrovlnky.
No, a budu bez teplej vecere .-)
kuravesele
06.09.14,23:47
Ano ale mozno som zle zadala otazku...ale to ma sused proste internet, ktory deli tento internet dalsim ludom (domnievam sa ze je to poskytovatel alebo nie) tak aj on vidi doma u seba tieto udaje?
sosak
07.09.14,06:36
Sused, ktorý poskytuje internet asi nie legálne, môže vidieť aktivitu na počítačoch, ktoré sú v jeho sieti.
kuravesele
07.09.14,06:40
To co znamena aktivitu?ze vidi vsetko co robim na pc?ci iba ze som na tom internete?no urcite to nie je legalne, nakolko nemam od neho ziadnu Fa a ani nie je on podnikatel...
sosak
07.09.14,06:46
Keby chcel, tak môže vidieť všetko čo robíš. Však si poriaď normálny internet od poskytovateľov, ktorých je plno.
pankratz
07.09.14,07:04
Mal som Wi-fi, ale som ju zrušil. Teraz mám ADSL a je to mnoho pohodlnejšia a istejšie, teraz za 11 € mesačne, s neobmedzeným prístupom. A pre seniora mi to stačí. A neprenasledujú ma búrky, dažde a mrazy, alebo sneženie.
kuravesele
07.09.14,07:40
Hej ved to zajtra to chcem zrusit, lebo mam pocit, ze mi sleduje kde chodim po strankach...rozmyslam na internete od Orange je to za 12 euro cez DSL-neobmedzeny...
misoft
07.09.14,08:47
Kuriatko - aby si to pochopil - pojem "sledovať aktivitu" - on nesleduje, kde lezieš, ale kedy lezieš a koľko "prelezieš" dát. Sleduje traffic. Aby ti prípadne vedel nacálovať za presurfované dáta a keď to prešvihneš (FUP), aby ti priškrtil "kohútik" - stopne tvoju MAC adresu.

Ale zarazilo ma jedno: sused poskytuje.... t.z. on má legálne internet od poskytovateľa a sám potom šíri svoju sieť (a istotne za poplatok) ďalej. No bol by som zvedavý, čo by poskytovateľ na to povedal! A čo daňový úrad..... a iné úrady....
kuravesele
07.09.14,13:53
Kuriatko - aby si to pochopil - pojem "sledovať aktivitu" - on nesleduje, kde lezieš, ale kedy lezieš a koľko "prelezieš" dát. Sleduje traffic. Aby ti prípadne vedel nacálovať za presurfované dáta a keď to prešvihneš (FUP), aby ti priškrtil "kohútik" - stopne tvoju MAC adresu.

Ale zarazilo ma jedno: sused poskytuje.... t.z. on má legálne internet od poskytovateľa a sám potom šíri svoju sieť (a istotne za poplatok) ďalej. No bol by som zvedavý, čo by poskytovateľ na to povedal! A čo daňový úrad..... a iné úrady....

však to veľa ludí tak robí, a hlavne robilo...ale ako toto ma naštvalo, že ak naozaj vidí, čo robím s PC...tak ako dovi dopo...:(
bodliak
07.09.14,14:01
Vidí čo robíš a ak máš aj web kameru, vidí aj Teba.
A keď prejdeš k inému, uvidí to on a nie sused.
kuravesele
07.09.14,15:03
ale ja nejdem prechádzať k inéhu, však som hore napísala, že to idem zobrať z Orange...a tam nech sa hladí kto čo chce...aj tak mám webku prelepenú:)
bodliak
07.09.14,15:09
No tak sa bude pozerať technik v Orange.

A máš aj zapchatý mikrofón ? Inak ťa budú počúvať.
misoft
07.09.14,15:14
Ale už ju nestrašte. :D
On síce vidí, ale len to, že si sa pripojila, ťaháš dáta a možno ako rýchlo, ale to je všetko.
Na to aby presne vedel, kde surfuješ, by musel mať u teba špióna (Teamwiever), aby vedel, ktorú klapku v akom poradí mačkáš by musel mať Keylogger.
A pokiaľ sa niekde pripojíš na web a adresa začína https:// - tak je to šifrované od okamihu, keď to opustí tvoj počítač....