karka
07.09.14,07:29
Ahojte...Zo 4 fy. ktoré mi boli robiť obhliadku /cenovú ponuku/ pred pokládkou zámkovej dlažby, mi 2 povedali, že dlažba nebude prepúšťať vodu do podložia a všetká odtečie na povrchu, zvyšné 2 naopak že voda pôjde dolu..Kde je pravda? Dlažba sa ukladá do kamenového podložia riadne uloženého z rôznych frakcií kameňa a geotextílie.
sosak
07.09.14,05:41
Už logicky, ako môže voda odtekať po povrchu zámkovej dlažby a neprepúšťať do podložia, keď sú jednotlivé dlaždice ukladané bez nejakého tesnenia. Samozrejme, že voda bude tiecť škárami medzi jednotlivými dlaždicami do podložia, bez debaty.
Peggynka
07.09.14,05:52
Iba uložená na betóne ti neprepustí vodu.Geotextília prepúšťa vodu.A spád musíš mať v každom prípade,pri veľkých dažďoch mi voda stojí na niektorých miestach,ale za 20min vsiakne;budem to opravovať,robila som rekonštrukciu a trubky lešenia mi vtlačili dlažbu.Pozri aj tu:
http://www.zamkove-dlazby.com/content/15-postup-kladenia
alltracboy
07.09.14,19:08
zalezi od toho ake mnozstvo vody za aky cas :D
petmar
07.09.14,19:37
Odporúčam, pozri si údaj vodárov, že koľko % účtujú za zrážkovú vodu, odvedenú z takejto plochy. Teraz neviem presný údaj, radšej netrepnem. Voda určite preteká do i podložia, ale veľa záleží od toho, aká je dlažba, typ, spád, robota atď.

Teda dokončím, aby sme sa dopracovali k nejakým konkrétnym číslam, ktoré môžu pomôcť zorientovať sa:

Údaje o zastavaných a spevnených plochách sa čerpajú z listu vlastníctva predmetnej nehnuteľnosti, vynásobia sa súčiniteľom odtoku podľa povrchu plôch, pričom zastavané a málo priepustné spevnené plochy (strechy, betónové a asfaltové povrchy) majú súčiniteľ 0,9; čiatočne priepustné spevnené plochy (dlažby s vyspárovaním pieskom štrkom) majú súčiniteľ 0,4 a dobre priepustné plochy pokryté vegetáciou (trávniky, záhrady) majú súčiniteľ 0,05.Tým sa vypočítajú tzv. redukované plochy, ktoré sú uvedené v obchodnej zmluve
Peggynka
07.09.14,19:45
U nás sa platí zrážková voda podľa m2 strechy a nie takejto plochy. Ja mám trativod,tak zrážkovú vodu neplatím :D
karka
08.09.14,09:55
3 litre/ pol hodina/ 220 m štvorcových:-))