Positron
07.09.14,13:46
Dobry den!

Potrebujem dostať od colneho úradu potvrdenie, že moja s.r.o.čka má uhradené colné záväzky.
Prosím Vas, pomožte mi napisať žiadosť na colný úrad. Slovenčina nie je môj rodný jazyk.
Aky je poplatok za vydanie potvrdenia na colnom úrade?

Ďakujem!
Peggynka
07.09.14,12:26
Colný úrad patrí pod Finančnú správu a pokiaľ nemáš povinnosť s nimi komunikovať elektronicky,zájdi na daňový úrad a stačí ústne požiadať,príp. majú tam tlačivo,kde sa vypíše na aké účely to potrebuješ;mal by si potrebovať 3€ kolok a dohodneš si s nimi,či si pre to prídeš osobne alebo si to necháš poslať poštou (mne prišlo tretí deň):
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Aktualne_informacie/2014_03_25_nove_ziadost_potvrdenie_stavu_OUD.pdf
Fontionnel s.r.o.
09.09.14,13:05
Dobrý deň prajem,

ak Vaša spoločnosť nie je registrovaná ako platca DPH nemá povinnosť komunikovať s finančnou správou (pod ktorú patrí aj colný úrad) elektronicky. V opačnom prípade je nutné uzavrieť s colným úradom dohodu o elektronickej komunikácii. Žiadosť si môžete napísať i doma, v ktorej uvediete i informáciu, na aký účel potrebujete potvrdenie o bezdĺžnosti deklarovať.