MarioNi
07.09.14,20:38
Príklad: obrat je 20 000€/mesiac z toho 20% DPH a 15% je moj zisk. náklady na zamestnancov 2 zamestnanci po 500€ brutto náklady na naftu 200€ vypočítajte mi prosím čo všetko mam zdaniť čo môžem odpísať z dani čo je moj zisk a ako vlastne to mam počítať prosím po lopate :) Ďakujem
josezkral
07.09.14,20:06
Príklad: obrat je 20 000€/mesiac z toho 20% DPH a 15% je moj zisk. náklady na zamestnancov 2 zamestnanci po 500€ brutto náklady na naftu 200€ vypočítajte mi prosím čo všetko mam zdaniť čo môžem odpísať z dani čo je moj zisk a ako vlastne to mam počítať prosím po lopate :) Ďakujem

Ani som počítať nemusel.
Píšeš, že 15 % je tvoj zisk.
Tak si 15 % v pluse.
avalik
07.09.14,20:27
tvoj uctovnik ti to vsetko vysvetli
Peggynka
07.09.14,20:54
tvoj uctovnik ti to vsetko vysvetli
Asi nemá účtovníka,robí si sám...nepíše náklady na účtovníka :D
Pidgey
07.09.14,21:32
iba kecate o nicom . to ze ma zisk 15%pravdepodobne znamena ze z danej sumy je 15% jeho zisk (laicky povedane) z otazky je uplne jasne ako to ma na mysli a hlavne to chcel iba objasnit
20000 s DPH = 16667 bez DPH
z toho 15% zisk = 16667*0,15= 2500 €
zmestnanci 500 EUR bruto = celkovo s odvodmi cca 730 EUR, su dvaja cize 1460 EUR
nafta 200 EUR
realne naklady mas teda (bez odpisov a pod) 1660 EUR
zo zisku 2500 EUR ti teda ostane 840 EUR

toto je iba vypocet nahrubo, ak je napr 15% prirazka, cize nakupis za 100 a predas za 115, tak zisk je iba 2173 EUR (nie 2500), a ostane ti iba 513 EUR

zdanujes kazdy prijem, do nakladov vsetko co suvisi s podnikanim
ak mas auto na podnikanie, (ked si chces davat naftu do nakladov), treba pocitat s dalsimi nakladmi ako je cestna dan, naklady na auto mimo PHM servis a pod
telefony, najom a ostatne naklady o ktorych vies si uz doplnis sam
toto je napisane po lopate, a dost nahrubo,ale presne cisla budu velmi podobne
taiko
08.09.14,06:39
iba kecate o nicom . to ze ma zisk 15%pravdepodobne znamena ze z danej sumy je 15% jeho zisk (laicky povedane) z otazky je uplne jasne ako to ma na mysli a hlavne to chcel iba objasnit
20000 s DPH = 16667 bez DPH
z toho 15% zisk = 16667*0,15= 2500 €
zmestnanci 500 EUR bruto = celkovo s odvodmi cca 730 EUR, su dvaja cize 1460 EUR
nafta 200 EUR
realne naklady mas teda (bez odpisov a pod) 1660 EUR
zo zisku 2500 EUR ti teda ostane 840 EUR

toto je iba vypocet nahrubo, ak je napr 15% prirazka, cize nakupis za 100 a predas za 115, tak zisk je iba 2173 EUR (nie 2500), a ostane ti iba 513 EUR

zdanujes kazdy prijem, do nakladov vsetko co suvisi s podnikanim
ak mas auto na podnikanie, (ked si chces davat naftu do nakladov), treba pocitat s dalsimi nakladmi ako je cestna dan, naklady na auto mimo PHM servis a pod
telefony, najom a ostatne naklady o ktorych vies si uz doplnis sam
toto je napisane po lopate, a dost nahrubo,ale presne cisla budu velmi podobne
Mozno tym chceli naznacit, ze ak niekto neovlada zakladne principy, tak by sa ich mal naucit mozno naucit. Aby sa uz nestavala , ze kazdy robi hocico, bez toho aby k tomu mal aspon zakladne predpoklady.
Pidgey
08.09.14,08:18
A ak to nevie, tak sa spyta, na to je porada, nie? ved nepise ze chce robit uctovnika. Takto ma to co chcel vediet za cca 2-5min. Ak by si to chcel nastudovat (uctovanie) zabere mu to hodiny, dni, mesiace, roky...Kazdy sme nejako zacinali.
deanka
08.09.14,10:04
Pidgey:
veľmi správne usmernenie, že o čom vlastne je PORADA. O.K.
Pidgey
08.09.14,13:15
mimotemyuz som to pisal v inej diskusii. uroven porady s prichodom novych clenov v priemere iba klesa, zial....
Ty hodnotis jej prispevky? Vysvetli nam, aku hodnotu mali tvoje prispevky v tomto vlakne?

je cisto basnicka otazka, pravdupovediac ma tvoja odpoved vobec nezaujima.....
Peggynka
08.09.14,14:57
A ak to nevie, tak sa spyta, na to je porada, nie? ved nepise ze chce robit uctovnika. Takto ma to co chcel vediet za cca 2-5min. Ak by si to chcel nastudovat (uctovanie) zabere mu to hodiny, dni, mesiace, roky...Kazdy sme nejako zacinali.
Pravdupovediac,ja som pozorne prečítala zadanie a ak to vidíš ty inak,ja vidím realitu...Je v tom úplne stratený a podnikanie nie je stavanie lega na koberci v detskej izbe...Nemôžem utvrdzovať zadávateľa v jeho presvedčení,že to zvládne sám,bez odbornej pomoci,bez znalostí zákonov a súvislostí.Porada je aj o zodpovednosti,pretože za chyby sa platí a v tomto štáte statočne :D stačí si pozrieť zákon o správe daní a prejde človeka chuť na experimentovanie.To je môj názor.
Pidgey
08.09.14,15:16
Nie, problem je ze clovek sa spyta na A, a vy pisete ani nie odpovede,ale nieco uplne mimo. Vase DOMIENKY
Kurna, clovek chce ziskat info, napriklad ci sa mu nieco oplati robit a vy ho hned zrusite lebo VY SI NIECO MYSLITE....
to je chore. Ak je niekto taky hlupy, ze na zaklade jednej otazky a jednej nahrubo odpovede zacne podniat s 20 tis obratom bez dalsich otazok/ a info, tak mu nepomoze nic. Skoda ze vy kazdeho za takeho pokladate.
Keby to chcel zvladnut sam, tak sa tu nepyta na porade. Ktovie. mozno keby mu nejaky uctovnik normalne odpise, s faktami, a pripomienkami , tak mu mozno ponukne spolupracu. napriklad ako mne, v inej oblasti.
Stacilo napisat lahku odpoved a pripadne naznacit rozvinutie diskusie o dalsich nakladoch a pripadnych problemoch pri zacinani s podnikanim.
Zbytocne dalej rozvijat....
Peggynka
08.09.14,15:28
Nie, problem je ze clovek sa spyta na A, a vy pisete ani nie odpovede,ale nieco uplne mimo. Vase DOMIENKY
Kurna, clovek chce ziskat info, napriklad ci sa mu nieco oplati robit a vy ho hned zrusite lebo VY SI NIECO MYSLITE....
to je chore. Ak je niekto taky hlupy, ze na zaklade jednej otazky a jednej nahrubo odpovede zacne podniat s 20 tis obratom bez dalsich otazok/ a info, tak mu nepomoze nic. Skoda ze vy kazdeho za takeho pokladate.
Keby to chcel zvladnut sam, tak sa tu nepyta na porade. Ktovie. mozno keby mu nejaky uctovnik normalne odpise, s faktami, a pripomienkami , tak mu mozno ponukne spolupracu. napriklad ako mne, v inej oblasti.
Stacilo napisat lahku odpoved a pripadne naznacit rozvinutie diskusie o dalsich nakladoch a pripadnych problemoch pri zacinani s podnikanim.
Zbytocne dalej rozvijat....
Ja nemám problém s pochopením textu - je pravdou,že mi v nadpise chýba výkričník;keď vidím takéto zadanie...uff, treba začať od Adama :D a ty napíšeš,že...stačilo napísať ľahkú odpoveď...,cez to všetko,že:
...Ak je niekto taky hlupy, ze na zaklade jednej otazky a jednej nahrubo odpovede zacne podniat s 20 tis obratom bez dalsich otazok/ a info, tak mu nepomoze nic...
Nebudem vulgárna na tvoje výčitky...ja viem,kde je sever a sám si odporuješ.Skončila som.
Pidgey
08.09.14,15:53
:( ludia ako vy mi beru energiu, je to ako rozpravat sa s detmi, clovek im musi vsetko 100krat vysvetlit kym pochopia. a zaroven si myslia ze zjedli vsetku mudrost sveta.
peggy........... zi si v svojom svete.
mam nutkanie komentovat tvoje zhodnotenie mojho samodoporovania (vytrhute veci z kontextu), ale idem sa radsej zahrat s mojimi detmi. je to 1000x lepsie zhodnoteny cas ako ti tu nieco vypisovat. aj tak nepochopis. aj ja som rad skoncil
taiko
08.09.14,16:02
Vies Pidgey. Mas pravdu, porada je o poradeni. Len podla mojho nazoru, by si kazdy mohol najprv urobit domacu ulohu a na poradu prist uz s niecim v rukach a prekonzultovat to.
napisat "Vypocitajte, urobte, zozente najdite" mi pride trochu neuctive k tomu, od koko ocakavas pomoc.
A k tomu co si napisal, nemyslim si ze tu "kazdeho pokladame za hlupeho". Len poziadat o pomoc tiez treba vediet.
MarioNi
08.09.14,17:14
Boze ludia chcel som jednu vec v nej len dobre nasmerovat a nie aby ste sa tu hadali ci som sprosty alebo nie. Ja som neni na cisla a kym pojdem za ekonomom uctovnikom chcel som si overit ci nebudem merat cestu zbytocne. Ja som mysliteľ typu umeleckého /kreativita a komunikačné schopnosti na technické a analytické schopnosti si ludi hĺadám človek nie je perpetuum mobile v tych veciach co neviem sa trosku zlepsim a tie veci co viem na nich budem rpacovat a ľuďom ktorí mi pomohli ďakujem a ostatným tiež