220870
07.09.14,19:44
Fenku .Špic biely ,Vlčí špic .Ak niekto máte ponúknite.
Peggynka
07.09.14,17:59
Je to krásny psíček (mala som),ale ostrý.Nebezpečný v tom,že vyzerá ako detská hračka a...chmat :eek: Niekedy nevyspytateľný,tvrdohlavý,ak máš malé deti,nedoporučujem.Keď sa blížili deti k plotu,už som bola v strehu.Nechodila som s ním ani na voľno do lesíka,čo mám za domom,terajšie moje fenky bez problémov.Neviem,či si sa dobre rozhodol,ja by som už špica nechcela.Mala som fenku švajčiarskeho ovčiaka,retrívera,ale špic bol z nich najmenší a najproblematickejší.Stredného,bieleho som mala:
http://www.muj-pes.cz/plemena/nemecky-spic-304.html
arizona
07.09.14,18:33
kopretinka
07.09.14,19:17
z bazáru od množiča by som nekupovala.choď sa pozrieť do najbližšieho útulku.......
alaya1
08.09.14,06:04
Hľadám šteniatko psa fenku .Špic biely ,Vlčí špic .Ak niekto máte ponúknite.

Ak mate zaujem o konkretne plemeno, odporucam navstivit stranky registrovanych chovatelov tohto plemena. Su zduzeni pod klubom , ktory zastresuje SKJ. Neodporucam kupovat na inzeraty, typu ako cistokrvnych bPP, su to len krizence casto s mnozstvom chorob.
Terezia13
08.09.14,06:38
ak už sa aj rozhodnete pre šteniatko od neznámeho chovateľa, žiadať si vidieť aj rodičov pri odbere! (nie vopred) a chcieť vidieť aj ako sú umiestnení, to aby vám ho nepriniesol na nejaké dohodnuté miesto, šteniatko by som si chcela prevziať určite doma u chovateľa
alaya1
08.09.14,06:41
Terezka- kazdy chovatel je znamy. Ostatni len reprodukuju podobne psy bez ladu a skladu.
Terezia13
08.09.14,07:03
Terezka- kazdy chovatel je znamy. Ostatni len reprodukuju podobne psy bez ladu a skladu.
myslela som to tak, že ak sa rozhodnú pre šteniatko bez PP
hoci vôbec nesúhlasím s tým, že je chovateľov presne ako píšeš - bez ladu a skladu!!!!
ja sa skoro pri všetkých nových správach o množiteľoch vyrevem a najradšej by som si zobrala všetkých psíkov domov
scorp
08.09.14,12:32
Špic je "brechavý". To napríklad znamená , že aj hodinu šteká bez nejakého dôvodu. Čo by na to povedali susedia ? Nevyspytateľný je tiež, naprv sa usmieva, potom chmatne za lýtko.
Samozrejme, že by som odporúčal od chovateľov s PP. Veľká väčšina bez PP je od množiteľov.
korela
08.09.14,13:13
Keď som si prečítala v zadaní, že ide o špica, tak som sem viac nevkročila. Ale dnes po príspevkoch pridám aj ja.
Určite máš nejaký dôvod pre výber tohto plemena. V našom okolí sa v súčasnosti nevyskytuje široko-ďaleko. Asi po skúsenostiach.
Mali ho susedia o pozemok ďalej. Majú vchod spredu do domu, vyvýšený. Ako ráno začal štekať, skončil večer. A ten hysterický fistulový štekot bol hrôza. Potom v noci nastúpil susedov pes a skončil ráno. Čakala som v tom období dieťa, bolo to peklo. Po celý čas som mame hovorila, že ak neodídem niekam k bačovi do ticha, tak ... Nebol únik.
Fakt treba brať ohľad aj na susedov. Zdravie je iba jedno. Keby bol môj, aj mne by prekážal.
arizona
08.09.14,21:17
z bazáru od množiča by som nekupovala.choď sa pozrieť do najbližšieho útulku.......
mimotemy Ja po mojich nedavnych velmi zlych skusenosti s utulkami radsej kupim psa od mnozitela. Aj ked ich doslova nenavidim a odsudzujem ich...

A vela psikov z inzeratov nie je ani tak od mnozitelov,ale od nezodpovednych majitelov a nechceneho krytia
korela
08.09.14,22:39
z bazáru od množiča by som nekupovala.choď sa pozrieť do najbližšieho útulku.......
mimotemy Ja po mojich nedavnych velmi zlych skusenosti s utulkami radsej kupim psa od mnozitela. Aj ked ich doslova nenavidim a odsudzujem ich...

A vela psikov z inzeratov nie je ani tak od mnozitelov,ale od nezodpovednych majitelov a nechceneho krytia
Nechcela som, ale keď už arizona nabrala odvahu, nadviažem. Dali sme sa do debaty s veterinárom, naši psy už boli vtedy starí. Je to smutné čo napíšem, ale je to z drvivej väčšiny pravda. Nikdy si nebrať psa pre seba z útulku. Každý má za sebou nejakú zažitú story. Človek nevie, koho si prinesie domov. My sme mali asi šťastie s nečistokrvnou sučkou NO z útulku, bola vynikajúca, iba sme sa jej nemohli ani rukou dotknúť predných nôh. Tie traumatické zážitky v nich zostávajú. Určite nie všetci prešli peklom, ale ako to má človek rozoznať?
Citové puto vzniká medzi človekom a psom od šteniatka.
Inak samozrejme nesúhlasím s množiarňami. Ale tu pomôže iba legislatíva.
panamaus
09.09.14,05:18
Terezka- kazdy chovatel je znamy. Ostatni len reprodukuju podobne psy bez ladu a skladu.
myslela som to tak, že ak sa rozhodnú pre šteniatko bez PP
hoci vôbec nesúhlasím s tým, že je chovateľov presne ako píšeš - bez ladu a skladu!!!!
ja sa skoro pri všetkých nových správach o množiteľoch vyrevem a najradšej by som si zobrala všetkých psíkov domov



A čo ti bráni ?
alaya1
09.09.14,05:58
Ak chce rasu, ktoru si vybral, tak jedine od registrovaneho chovatela, ktory rasu zaruci.

Arizona, myslim, ze si mala specifikovat tvoje zle skusenosti , ak si zovseobecnila to, ze
z utulku nikdy, lebo tento vyrok naozaj vrha velmi zle svetlo na celu oblast zachrany psov a mnoho ludi by sa taketo vyjadrenie mohlo aj dotknut, ktori napr. nezistne utulkom pomahaju.

Co sa tyka vyjadrenia, ze radsej od mnozitela, videla si, ako tam ziju psy???? ja hej !!!.
scorp
09.09.14,06:11
Táto téma je moja "srdcovka", preto si dovolím poznamenať. Zážitok z vlastnej skúsenosti: pes od "množiteľa" po 5 dňoch takmer uhynul, vďaka našej snahe ušiel hrobárovi z lopaty. Iný pes bez PP mi robil radosť 11 rokov. šteniatko bolo z krytia "pre radosť". Teraz pes s PP od chovateľa: slniečko a radosť, kedykoľvek rada osobne alebo po telefóne, sme priatelia. Stačí ?
Pes z útulku je časovaná bomba a nečitateľný tvor. Skúsenosť z môjho okolia: plachý, nečistotný, snaha chytiť za nohavicu, keď sa nedívate.
Soňa K
09.09.14,07:35
minulý rok som nebola skromná, ale tento rok som bez chyby, je to úplne od témy, veľa pekných zážitkov so psíkmi ....
panamaus
09.09.14,07:53
minulý rok som nebola skromná, ale tento rok som bez chyby, je to úplne od témy, veľa pekných zážitkov so psíkmi ....

A dodaj, že :

Dobré sa samo chváli :D
220870
14.09.14,01:54
Špica sme mali u rodičov a bol to najlepší pes akého sme kedy mali.Momentálne má tetka a ten je krotký ako baránok .Cudzích ľudí pri bráne ohlási.
Nakoniec som kúpil Border Kóliu.Ďakujem všetkým za pomoc.
Terezia13
14.09.14,06:13
špic je super pes - šteká, ale to už asi každý pes v dnešnej dobe, mali sme niekoľko špicov a nedám dopustiť - rýchle sa učia - keď sme povedali "pavo" všetky pavúky v kútoch boli zlikvidované, keď sme povedali "moľa" naháňali všetky motýle po humne, keď sme povedali myšička, neprestali, kým ju nechytili, mlieko pili spolu s mačkou a kocúrom, raz sa tam akosi primotkal aj ježko, všetci sa pekne podali a mlieko chlipkali s ježkom, ten keď sa napapal pekne odkráčal, pes sa naučil, keď sme mu povedali - ako sedí starý chlap - sadol na zadok, predné nohy opusti dole, čakával nás pri autobuse a to nebolo dobre - musela som ho chytiť za labku a skackal na kuse po zadných
scorp
25.09.14,05:45
špic je super pes - šteká, ale to už asi každý pes v dnešnej dobe
Bohužiaľ, nestotožňujem sa s týmto tvrdením. Psy hlavne menšie vzrastu často štekajú z dôvodu - bez dôvodu. A ešte sa aj boja. Vtedy sú zúrivé do nepríčetnosti, keď stretnú psa niekoľko násobne väčšieho. Inak gratulujem k "chytrému" špicovi, škoda, že Vám nenosil nákupy a papuče. Alebo áno ?
Bez urážky. Pes nerozumie ľudskej reči, takže neviem, neviem...
evuš
25.09.14,05:54
Špica sme mali u rodičov a bol to najlepší pes akého sme kedy mali.Momentálne má tetka a ten je krotký ako baránok .Cudzích ľudí pri bráne ohlási.
Nakoniec som kúpil Border Kóliu.Ďakujem všetkým za pomoc.

Božinku, ten je nádherný !!! Bordel Kólia je krásny inteligentný a aktívny psík...
kopretinka
25.09.14,06:06
Špica sme mali u rodičov a bol to najlepší pes akého sme kedy mali.Momentálne má tetka a ten je krotký ako baránok .Cudzích ľudí pri bráne ohlási.
Nakoniec som kúpil Border Kóliu.Ďakujem všetkým za pomoc.
border kolia je pastiersky pes,má veľa energie,potrebuje veľa pracovať a tú energiu niekde zo seba dostať von,dúfam,že si si to riadne uvedomil a nebude priviazaná 24hodín niekde na dvore.......:mee:
Border Kolie se řadí k nejinteligentnějším plemenům, je to učenlivý a pracovitý pes. Je to velmi živé, pozorné a obratné plemeno. Je hodně aktivní, proto potřebuje dostatek prostoru a pohybu venku. Kolie se dá chovat i celoročně venku v kotci. Kolie celkem snadno vychází s ostatními zvířaty, ale lepší je, když je k tomu vedena už od štěněte. K lidem je také velice přátelská, ke svému pánovi dokáže silně přilnout a plně se mu oddat. Pokud má vhodného pána, je z ní příjemný společník toužící splnit každé pánovo přání. Je to pes pro každou legraci, pro každý psí sport. Je to pes fyzicky zdatný a odolný nepřízni počasí. Nesnáší hrubost, psychický nátlak, zklamání a fyzické či psychické tresty ze strany pána. Border kolie je schopná naučit se stovky „kousků“, ale nemá ráda dril a výhrůžky trestem. Border kolie je neagresivní plemeno. Border kolie jsou velmi citliví psi a potřebují jemné vedení, často jsou schopni předvídat povely předem. Pokud je Border kolie správně socializovaná a dostatečně zaměstnaná, je z ní nenahraditelný společník. Nejvíce se hodí k aktivním lidem, kteří jsou ochotni jí dát dostatek pohybu /procházky/sporty/ ......
Ferdosondo
25.09.14,06:25
Špica sme mali u rodičov a bol to najlepší pes akého sme kedy mali.Momentálne má tetka a ten je krotký ako baránok .Cudzích ľudí pri bráne ohlási.
Nakoniec som kúpil Border Kóliu.Ďakujem všetkým za pomoc.
Borderka je nádherný pes. Aj my sme mali, zrazilo ju auto:mee:. Je to však veľmi aktívny pes. Na stupnici od 1 - 10 by som ho umiestnil na 15.-tu priečku. Dúfam že si uvedomuješ, že borderku budeš musieť vybehať. V opačnom prípade bude trpieť a robiť "garazdu".
Ferdosondo
25.09.14,06:32
Špica sme mali u rodičov a bol to najlepší pes akého sme kedy mali.Momentálne má tetka a ten je krotký ako baránok .Cudzích ľudí pri bráne ohlási.
Nakoniec som kúpil Border Kóliu.Ďakujem všetkým za pomoc.
border kolia je pastiersky pes,má veľa energie,potrebuje veľa pracovať a tú energiu niekde zo seba dostať von,dúfam,že si si to riadne uvedomil a nebude priviazaná 24hodín niekde na dvore.......:mee:
Border Kolie se řadí k nejinteligentnějším plemenům, je to učenlivý a pracovitý pes. Je to velmi živé, pozorné a obratné plemeno. Je hodně aktivní, proto potřebuje dostatek prostoru a pohybu venku. Kolie se dá chovat i celoročně venku v kotci. Kolie celkem snadno vychází s ostatními zvířaty, ale lepší je, když je k tomu vedena už od štěněte. K lidem je také velice přátelská, ke svému pánovi dokáže silně přilnout a plně se mu oddat. Pokud má vhodného pána, je z ní příjemný společník toužící splnit každé pánovo přání. Je to pes pro každou legraci, pro každý psí sport. Je to pes fyzicky zdatný a odolný nepřízni počasí. Nesnáší hrubost, psychický nátlak, zklamání a fyzické či psychické tresty ze strany pána. Border kolie je schopná naučit se stovky „kousků“, ale nemá ráda dril a výhrůžky trestem. Border kolie je neagresivní plemeno. Border kolie jsou velmi citliví psi a potřebují jemné vedení, často jsou schopni předvídat povely předem. Pokud je Border kolie správně socializovaná a dostatečně zaměstnaná, je z ní nenahraditelný společník. Nejvíce se hodí k aktivním lidem, kteří jsou ochotni jí dát dostatek pohybu /procházky/sporty/ ......
Fakt nemá rada vyhrážky trestom, alebo trestanie. Raz som na ňu riadne nakričal a prestala ma počúvať aj týždeň si robila čo chcela. Dcéru bez problémov na slovo. Inteligentná bola. A pastiersky inštinkt bol u nej hneď od šteňaťa. Všetko musela zaháňať, aj nás:D
kopretinka
25.09.14,06:46
https://www.youtube.com/watch?v=WK6MkxA0isw
toto už je trochu vyššia škola......
evuš
25.09.14,08:09
Bordelku má môj známy..chodí s ním dennodenne do lesa, prebehne denne 20-30 km, hrá normálne futbal, vyskočí na kapotu auta...robí saltá - je to nádhera...
evuš
25.09.14,08:12
https://www.youtube.com/watch?v=WK6MkxA0isw
toto už je trochu vyššia škola......

..kokos, toto je PÁN PES :)
220870
25.09.14,18:02
No kúpil som ju a je to ešte len ufrflané šťeňa ale mimoriadne inteigentná ešte som nič také u psa nevidel .Stačí jej raz zakázať a pochopí.Excelentný pes.Mohla by viac štekať .myslím že z nej bude super pes.Určite časom hodím nejaké fotto a video.

Toto presne na ňu sedí ako ušité.
border kolia je pastiersky pes,má veľa energie,potrebuje veľa pracovať a tú energiu niekde zo seba dostať von,dúfam,že si si to riadne uvedomil a nebude priviazaná 24hodín niekde na dvore.......
Border Kolie se řadí k nejinteligentnějším plemenům, je to učenlivý a pracovitý pes. Je to velmi živé, pozorné a obratné plemeno. Je hodně aktivní, proto potřebuje dostatek prostoru a pohybu venku. Kolie se dá chovat i celoročně venku v kotci. Kolie celkem snadno vychází s ostatními zvířaty, ale lepší je, když je k tomu vedena už od štěněte. K lidem je také velice přátelská, ke svému pánovi dokáže silně přilnout a plně se mu oddat. Pokud má vhodného pána, je z ní příjemný společník toužící splnit každé pánovo přání. Je to pes pro každou legraci, pro každý psí sport. Je to pes fyzicky zdatný a odolný nepřízni počasí. Nesnáší hrubost, psychický nátlak, zklamání a fyzické či psychické tresty ze strany pána. Border kolie je schopná naučit se stovky „kousků“, ale nemá ráda dril a výhrůžky trestem. Border kolie je neagresivní plemeno. Border kolie jsou velmi citliví psi a potřebují jemné vedení, často jsou schopni předvídat povely předem. Pokud je Border kolie správně socializovaná a dostatečně zaměstnaná, je z ní nenahraditelný společník. Nejvíce se hodí k aktivním lidem, kteří jsou ochotni jí dát dostatek pohybu /procházky/sporty/ ......
3 0
U mňa bude mať dvor 13 x 150 m.
alaya1
25.09.14,19:31
ak to vsak nie je cistokrvny pes, menovane vlastnosti a ich prenos na steniatka z rodicov nie je isty.
pankratz
25.09.14,19:47
Nie všetky špice sú zlé a ostré. Mali sme bieleho stredného, od malička, vlani odišiel nenávratne. Ešte teraz za ním smútim, keď som vyberal jeho ukážku. Dobrý, prívetivý, veselý. Na človeka počas celého života nezaútočil. Štekal len v prípade potreby. V rodine s ním vyrastali 2 vnuci, od 0 do 7 tokov. Bez ohľadu na rasu, každý má svoju povahu a záleží v akej rodine a v akom prostredí vyrastá a žije.
pankratz
25.09.14,19:55
Border kólia je tiež šikovný, ale musíte s ním cvičiť, behať a treba ho stále niečim zaujať. Aj v televízii bol nedávno jeden šikovný, myslím, že vyhrali aj prvé miesto. Majiteľka / cvičiteľka skoro za ním pred kamerou plakala, už bol starý a chorý, bolo to jeho posledné vystúpenie, nechcela ho už trápiť.
Ferdosondo
26.09.14,04:03
220870, aby si už začal naberať kondičku:)

http://www.youtube.com/watch?v=pxO1B4iUDXA

alebo chovať:)

http://www.youtube.com/watch?v=lqWv4X8OhkA

Úžasné tvory čo dokážu...
Ako však píše Alaya, ak nie je čistokrvný tak nemusí mať tieto vlastnosti( ale aj môže). Susedovci si doniesli borderku bez papierov. Vyzerá presne ako borderka, ale vlastnosti má ako gaučový pes.
Daj sem čas od času, ako sa jej darí.
220870
27.09.14,18:36
220870, aby si už začal naberať kondičku:)

http://www.youtube.com/watch?v=pxO1B4iUDXA

alebo chovať:)

http://www.youtube.com/watch?v=lqWv4X8OhkA

Úžasné tvory čo dokážu...
Ako však píše Alaya, ak nie je čistokrvný tak nemusí mať tieto vlastnosti( ale aj môže). Susedovci si doniesli borderku bez papierov. Vyzerá presne ako borderka, ale vlastnosti má ako gaučový pes.
Daj sem čas od času, ako sa jej darí.
Zatiaľ cvičí kocúrov (tý sú z nej už na prášky) a kohúta,(ten prišiel o chvost).
Dubak2000
27.09.14,19:11
spic je nahodou super. Mali sme dvoch postupne v rodinnom dome. vedel super rozpoznavat cudzich pripadne zlych ludi. Bezne bol hravy az trochu blaznivy, ale pri niektorych ludoch bol hodne ostry a obvykle sa ukazalo ze mal dovod. Mali ho rodicia - dochodcovia a vedel fakt odohnat vseliakych ksichtov a oblbovacov dochodcov co chodia po domoch.
220870
28.09.14,07:19
Kohút prišiel o chvost.
evuš
28.09.14,07:33
Je nádherná, a tie šibalské oči...zaľúbila som sa do nej ;)
pankratz
28.09.14,07:47
Dubak . Súhlasím, aj náš špic mal vo svojej hlave umiestnených svojich kamarátov, obľúbených ľudí, ale aj tých, ktorých neznášal a odmietal. A tiež mal dôvod, prečo.
Aj tých 5 ľudí, ktorých poslúchal, mal zoradených, v akom poradí ich rešpektoval.
220870
28.09.14,09:12
Je nádherná, a tie šibalské oči...zaľúbila som sa do nej ;)
Nie ste prvá.Bola na hosťovaní lebo som nemal poriadny plot a už mi ju pomaly nechcú vrátiť.