starf-ckers
07.09.14,20:14
Môj otec, obdržal pár dni dozadu obálku. Podotýkam nedoporučenú od nebankovky pohotovosť. Jeho sestra ho uviedla ako kontaktnú osobu, keď si brala pôžičku a táto spoločnosť ho teraz vyzýva aby vyplatil jej dlh v enormnej výške 10 622 eur. Majú vôbec na niečo také právo? On o ničom nevedel nič nepodpisoval na nič nedal súhlas. Pozerala som si taktiež ich tlačivá, kde je kolónka pre ručiteľa, ale nieje tam priestor pre podpis ručiteľa iba kolónky na vyplnenie údajov atď.

Za odpoveď vopred ďakujem.
draik
07.09.14,18:19
Ak nič nepodpisoval, čo sa týka úveru, potom nemusí vôbec reagovať.
starf-ckers
07.09.14,18:32
Ani keby trebars poznala jeho udaje a zadala ich tam ako rodne cislo obciansky atd.
bubkoch
07.09.14,18:53
napis rovno o co ide nech nevestime z gule ...
najskor pises "ho uviedla ako kontaktnú osobu", teraz uz aj rodne cislo a OP ... nakoniec sa z neho vykluje spoludlznik ... :-)
Ice dive
07.09.14,18:54
no ak by tam udala takéto údaje a poprípade sfalšovala jeho podpis, tak by šlo o trestný čin a musel by podať trestné oznámenie... nakoľko nebankovka by vychádzala z toho, že o tom vie že je ručiteľ... pokiaľ však nič nepodpísal a k ničomu sa nezaviazal.... tak sa nemá čoho obávať...
luja5
07.09.14,19:03
starf-ckers
07.09.14,19:27
Napisala som o co presne ide :D uviedla ho ako kontaktu osobu a potom som dalej v texte referovala na tlacivo tejto nebankovky, ze je tam kolonka pre rucitelov, ktora neobsahuje ziadny priestor na podpis toho rucitela. Akurat sa uistujem ze aj keby vedela jeho udaje, a ich tam dopisala, bez jeho podpisu to nema vahu. My nevieme o co ide my nevieme co tam ona napisala podpisala. Preto sa pytam na rozne scenare napriklad ako to, ze by tam uviedla jeho osobne udaje.
právnik-probono
09.09.14,08:51
odpoveď som zodpovedal na odbornej úrovni tu: http://www.porada.sk/t250000-ziadost-o-sucinnost-pri-splateni-dlhu.html

V poslednom období zaznamenávam zvýšený výskyt tohto PROTIZÁKONNÉHO spôsobu vymáhania pohľadávky aj medzi známymi.
Zita5
09.09.14,08:55
Na faceboku diskutujú o tomto probléme kontaktnej osoby ........myslím, že chcú podať hromadnú žalobu ....skúste si to tam nájsť .Je strašne veľa týchto prípadov v tomto období .
misoft
09.09.14,09:10
Je tu niekoľko vecí, ktoré by sa dali považovať za nezákonné a protiprávne.
A) Dlžník uviedol niekoho ako kontaktnú osobu a POSKYTOL jeho údaje, ktoré sú chránené zákonom na ochranu osobných údajov. A to bez súhlasu dotknuté osoby - zo strany dlžníka je to tr. čin.
B) Nebankovka využila neoprávnene tieto údaje, navyše získané protiprávne, pre svoje účely a na nátlak.
Ak je toto skutočne tak, podať TO na dlžníka i na nebankovku - porušenie zákona na ochranu osobných údajov, zneužitie osobných údajov.
právnik-probono
09.09.14,13:44
vieš zaslať nick?
Zita5
09.09.14,16:02
Poslala som Vám SS.
blaškova
24.11.14,22:15
Dobrý deň, jednoznačne čo najskôr žalovať spoločnosť Pohotovosť - žalobou na súd. Nech sa dlžník obráti na e-mailovú adresu: zdruzenie.hoos.po1@gmail.com, toto združenie pomáha spotrebiteľom voči spoločnosti Pohotovosť, či už ide o exekúciu alebo nekonečné vymáhanie dlhu