katkaj
21.04.06,08:30
Chcela by som Vás poprosiť o malú radu. V priebehu pár dní potrebujem zistiť akú mám krvnú skupinu. Viem,že je smutné že to neviem ale naozaj si nepamätám či mám skupinu A alebo B a potrebujem to vedieť na 100%. Volala som svojej lekárke a na moje počudovanie mi povedala že v karte to nemám ale že nie je problém zobrať mi krv a za týždeň budú výsledky. Ale týždeň je dlhá doba tak sa chcem opýtať či neviete kde by mi to vedeli zistit v Bratislave za kratší čas.
Ďakujem
evina
21.04.06,06:34
Chcela by som Vás poprosiť o malú radu. V priebehu pár dní potrebujem zistiť akú mám krvnú skupinu. Viem,že je smutné že to neviem ale naozaj si nepamätám či mám skupinu A alebo B a potrebujem to vedieť na 100%. Volala som svojej lekárke a na moje počudovanie mi povedala že v karte to nemám ale že nie je problém zobrať mi krv a za týždeň budú výsledky. Ale týždeň je dlhá doba tak sa chcem opýtať či neviete kde by mi to vedeli zistit v Bratislave za kratší čas.
Ďakujem

Skús súkromné sanatórium Prosanus na Daxnerovom námestí...alebo ešte je také podobné Probio, ale neviem presne adresu-Zlaté Stránky
katkaj
21.04.06,06:44
Skús súkromné sanatórium Prosanus na Daxnerovom námestí...alebo ešte je také podobné Probio, ale neviem presne adresu-Zlaté Stránky

Som aj premýšľala že najlepšie budú asi takéto súkromné sanatóriá. Myslíš že sa takáto vec dá zistiť za jeden deň? Lebo v dnešnej dobe zisťovať krvnú skupinu týždeň sa mi zdá trochu choré. Ale zase pri našom zdravotníctve sa už ničomu nečudujem:mee:. Asi bude najlepšie tam zavolať a opýtať sa.
Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď
DušanČ
21.04.06,07:10
Skús súkromné sanatórium Prosanus na Daxnerovom námestí...alebo ešte je také podobné Probio, ale neviem presne adresu-Zlaté Stránky

Súkromná klinika Pro Bios sídli v Ružovej doline za trhom na Miletičovej ul. Tiež sa prikláňam k názoru, že tam by to mohli urobiť zo dňa na deň. Skús sa telefonicky objednať a zároveň informovať na t.č. 55566134 alebo 0905/598655 alebo 0903/719767.
katkaj
21.04.06,07:13
Súkromná klinika Pro Bios sídli v Ružovej doline za trhom na Miletičovej ul. Tiež sa prikláňam k názoru, že tam by to mohli urobiť zo dňa na deň. Skús sa telefonicky objednať a zároveň informovať na t.č. 55566134 alebo 0905/598655 alebo 0903/719767.

Ďakujem,veľmi si mi pomohol. Práve som to išla hľadať na nete. :)
rada
21.04.06,07:18
Pre info.... možno robia aj vyšetrenie krvnej skupiny...
Salvus s.r.o.
Narcisova 5
821 01 Bratislava 2

Tel.: 02 / 4342 7257

E-mail: salvus@salvus.sk
Jednorázový poplatok 20,-Sk
Preventívna prehliadka na vlastnú žiadosť s konzultáciou 800,-Sk
Vstupná a výstupná prehliadka na vlastnú žiadosť so správou 800,-Sk
Vyšetrenie na nový vodičský preukaz 500,-Sk
Rozšírenie vodičského preukazu (VP) 300,-Sk
Predĺženie platnosti VP pre dôchodcov 300,-Sk
Vyšetrenie pre zbrojný preukaz 500,-Sk
Vyšetrenie pred životným poistením 500,-Sk
Vyšetrenie na koncesiu, licenciu, živnosť 500,-Sk
Vyšetrenie pre kúpeľnú liečbu na žiadosť pacienta 500,-Sk
Vyšetrenie krvi na alkohol a iné omamné látky 500,-Sk
Vyšetrenie nekapitované pacienta 300,-Sk
Preventívna prehliadka na vlastnú žiadosť 300,-Sk
Vyšetrenie na zdravotný preukaz 500,-Sk
Vyšetrenie na športový preukaz 500,-Sk
Vyšetrenie krvi pre kozmetické účely 200,-Sk
Vyšetrenie pre pobyt a prácu v zahraničí (s nálezom) 1.000,-Sk
Vyšetrenie a správa pre súdy, úrady a pod. 500,- Sk
curtis
21.04.06,07:21
Ja by som Ti navrhol, aby si isla darovat krv. A tam Ti odoberu vzorku a zistia aj krvnu skupinu - v ten den!
katkaj
21.04.06,07:27
Ja by som Ti navrhol, aby si isla darovat krv. A tam Ti odoberu vzorku a zistia aj krvnu skupinu - v ten den!

Juuuj všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za odpovede. ja som vedela že na porade sa nájde kopec dobrých radcov :)
Už mi aj v práci odporučili ísť darovať krv ale viem že mám málo železa alebo niečo take a nemôžem chodiť darovať krv.
valimeka
21.04.06,07:29
konecne spravna rada - zistia to do pol hodinky.
valimeka
21.04.06,07:31
to nevadi ze mas malo zeleza - ved oni ti to tam zistia a bud ti doporucia aby si darovala alebo nie. a krvnu skupinu budes mat :))
katkaj
21.04.06,07:40
to nevadi ze mas malo zeleza - ved oni ti to tam zistia a bud ti doporucia aby si darovala alebo nie. a krvnu skupinu budes mat :))

Takže to sa dá že oni najprv zoberú vzorku,vyhodnotia to a potom mi povedia? Tak to je super, lebo keby som tu krv mala dobrú tak im tam nejaký liter aj nechám :D:D:D. Tak toto bude asi najlepšie riešenie a možno ešte aj niekomu pomôžem.:)

Len ja som zostala trochu zaskočená a smutná z tohto všetkého,pretože k lekárom chodím dosť často, napriek tomu že ešte nemám až toľko rokov,tak mám nejaké problémy s tlakom a štítnou žľazou. A nikde tento údaj nemám. A ja som to považovala,že by to malo byť automatické.
juliska
21.04.06,07:57
A náhodou detičky nemáš? Ak áno tak v karte u ženského to musíš mať.
katkaj
21.04.06,08:03
A náhodou detičky nemáš? Ak áno tak v karte u ženského to musíš mať.

Nemám ešte deti a včera som okrem iného volala aj na gynekológiu a mám "smolu" že som ešte nebola tehotná :rolleyes:

Ale myslím že to darovanie krvi bude najlepší spôsob :)
valimeka
21.04.06,08:29
vobec si z toho nic nerob - ja som absolvovala operaciu slepeho creva bolo to sice za onej ery a vobec som nevedela a ani lekari moju krvnu skupinu - a na moju otazku, ci to nie je potrebne tak sa ma lekar spytal ci chcem vykrvacat.
a krvnu skupinu som sa dozvedela takym istym sposobom ako sa chystas ty a to na odbere pred darovanim krvi.
katkaj
21.04.06,09:14
vobec si z toho nic nerob - ja som absolvovala operaciu slepeho creva bolo to sice za onej ery a vobec som nevedela a ani lekari moju krvnu skupinu - a na moju otazku, ci to nie je potrebne tak sa ma lekar spytal ci chcem vykrvacat.
a krvnu skupinu som sa dozvedela takym istym sposobom ako sa chystas ty a to na odbere pred darovanim krvi.

Len v tomto som asi naivná ale myslela som si že keď musíš mať v papieroch iné zbytočnosti tak toto bude bežná súčasť. Ale asi je ešte veľa vecí ktoré ma v živote prekvapia :confused: