iwica
08.09.14,16:57
Chobot
08.09.14,15:07
Inteligentne zadaná otázka....

Skú to napísať ešte raz a tak, aby sme to pochopili.
misoft
08.09.14,17:55
.... a hlavne koho, čoho... lebo takto vieme len - spísali, prišli, neprišli, opravili, neopravili, držia huby....
Chobot
08.09.14,19:08
Srále nie sme múdrajší. Čo si reklamovala? Ako sa vyjadril predajca k reklamácii? Čo bolo závadou?
Chobot
08.09.14,20:03
iwica mi napísala spresnenie do súkromnej správy. Keďže v texte nie je nič súkromné, dovolím si to sem skopírovať - ide o upresnenie otázky:


neviem ci to ma este zmysel,lebo kazdy radí nieco ine a ja neviem, ako mam urobit dalsi krok, takze ak by ste vedeli poradit bola by som rada.

Kupili sme sprchovy kut so saunou a zaplatenou montazou. Hned prvy den, odpadlo madlo na dverach, pretekala voda v obvode vanicky, dvere nedosadali smerom hore, uvolnoval sa ziaric. Hned na druhy den som volala a reklamovala, kedze sa nic nedialo tak som napisala reklamaciu. Prisel technik, dal srob do drzadla, tak rozladil dvere, ze ich nevedel dalej opravit, vyfotil si to a vraj pride niekto iny,a zasilikonoval cely kut, ale ho inak nenastavil a cely kut ak date k nemu vodovahu leti, taky ho zasilikonoval. Napisala so druhu reklamaciu. Prisli dvaja monteri, ziadne vycentrovanie a danie do priadku dvere odstavaju, voda preteka. napisala som tretiu reklamaciu a 3 tyzdne ziadna odpoved. Nakolko som prvu reklamaciu napisala 25 jula a do 25augusta nebola ziadna odpoved poslala som mail , odstupenie od kupnej zmluvy a vratenie penazi. Ta reakcia bola necakana, za par hodin kontaktovali manzela, a oznamili mu , ze na druhy den pride dat kut do priadku, teda od zakladu. Lenze manzala ja tymto nezatazujem, nakolko je vytazeny, vzdy som komunikovala s nimi ja mailom i telefonicky, teraz ma preskocili,a on nevedel co som pisala tak povedal, nech pridu. Vecer sme to prebrali a napisali mail ze trvame na vrateni penazi. Reakcia? Zapricinili sme si to sami a máme byt radi, ze na ich naklady pridu nasu chybu opravit, ze sme s nim manipulovali.Takmanzel suhlasil, aby prisli, ako boli dohodnuty ale zmena. Nakolko sme hned nereagovali, uz mu monterov inde a o dva dni navrhne iny termím, a od vtedy zase nic cakame No viete poradit? dakujem
misoft
08.09.14,20:11
Z toho jedného - čo napísala - vyplýva, že ani tá PRVÁ reklamácia nebola vôbec vybavená!
Toto už by bolo na podnet SOI.
Vzhľadom k tomu, že výrobok (sprchový kút) i napriek nedokončeným a neodborným "opravám" nie je užívania schopný (stále pretrvávajú zavady, ktoré bránia riadnemu užívaniu výrobku) - treba PÍSOMNE odstúpiť od zmluvy (uviesť všetky "akože" vybavenia reklamácie i s výsledkami) a upozorniť ich, že prípadné škody budú riešené súdne.
Treba počítať s tým, že výrobok sa bude musieť vrátiť. Pretože sa to reklamovalo, reklamácie neboli vybavené a odstupuje sa od zmluvy - predajca bude musieť zaplatiť cenu výrobku späť a pretože demontážou vznikne istotne i iná škoda, bude musieť i to zaplatiť.
právnik-probono
09.09.14,08:28
mne taktiež do SS bola doručená požiadavka zadávateľky v rovnakom rozsahu a súčasne ma žiadala o zodpovedanie problému. Nakoľko však na otázky cez profil ani zadané do SS nereagujem (tento problém je už odkonzultovaný aj s administrátorom portálu), zostala táto jej otázka z mojej strany nezodpovedaná.
Chobot
09.09.14,08:52
Preto som to skopíroval sem, na verejnú diskusiu. Sem je možné dávať odpovede. Ja k veci neviem fundovane poradiť.
misoft
09.09.14,08:57
Hodil som svoj názor na vec ako odpoveď - tak môžete komentovať i moje.
Už máme"základ"....:D