tatkab
08.09.14,18:22
Prosím šikovných stavbároch o radu. Potrebujem položiť asi 2x2 metre dlažby na terasu. Je to pod balkonom z poschodia, nič tam nerastie, ukladáme si tam bicykle. Podklad je hlina a na nej nasypaný štrk. Myslela som, že by stačil také betónové dlaždice cca 30x30, ale neviem, do čoho ich uložiť, našla som len samé zložité návody a na to ja nemám ani fortieľ, ani náradie. Vie mi niekto poradiť, ako to jednoducho vyriešiť? ďakujem vopred.
alltracboy
08.09.14,18:16
namiesto strku makadam aby to moc nelietalo a na to cca 2mm kamenivo do toho naukladat tie dlazdice a malo by to byt ok.
lapejko
08.09.14,20:24
ono to ani nie je také jednoduché, zvolaj niekoho, kto to už robil a má na to aj vybavenie...
tatkab
13.09.14,12:29
Rada by som, ale som v Nemecku a tu to bude stat viac, ako tie 4 bicykle, co tam chcem postavit.
marleau
13.09.14,18:10
Indeed
13.09.14,18:24
Jednoducho sa to dá vyriešiť len tak,že dlažbu treba OHRANIČIŤ, obrubníkmi zapustenými dostatočne pevne a dostatočne hlboko
potom možno položiť na to dlažbu hrubky 3-4 cm
Dlažba sa pokladá do polosuchého poteru ,ktorý pozostáva zo 4-5 furikov hrubého piesku,ktorý sa prehadzovaním premieša z vrecom cementu 50 kg ak je cement v 25 kg tak 2 vrecia
poter sa pripravuje nasledovne :
na hromadu na rovnu plochu sa vysype oných 5 furikov piesku na to sa vysype cement
od kraja sa lopatou začne prehadzovať piesok spolu s cementom na ďalšiu hromadu,počas prehadzovania sa zmes skrápa kanvicou na polievanie
zmes sa takto prehádže asi 4x z hromady na hromadu za občasného skrápania
preto sa tomu hovorí polosuchý poter ,
pozná sa to podľa toho,že ak vypracovaný polosuchý poter stisneme v hrsti nedrolí sa a drží tvar
polsuchý poter nasypeme na miesto kde chceme pokladať dlažbu
zrovname a zhutníme sťahovacou latou,tak aby sa dalo po tom zrovnanom a zhutnenom poteri chodiť a nezabárali sa nohy, musí to byť tvrdé

nasypeme po vrchu suchý cement a na to ukladame dlažbu
uloženú dlažbu mierne polejeme aby voda vsiakla cez medzery do poteru
zrovnanú dlažbu necháme stať aspoň 12 hodín

do medzier pozametáme jemný piesok

Zámkovú , alebo inú dlažbu máme hotovú...

Neviem ako hrubo chcete podložiť tých 4 m2 dlažby ak uvažujeme o tých 5 furikoch tak to bude vrstva cca 8 cm
Poznamka , možno použiť aj hotový betonový poter zn.Baumit vo vreciach
lapejko
13.09.14,19:53
dobre ak si v Nemecku, navštív obchod ako je napr. OBI, tam si nájdeš obrázkový návod pre laikov aj návod čo máš u nich kúpiť, dokonca majú k tomu inštrukážne videá aj predvádzačky...
lapejko
16.09.14,20:35
servus, ty žiješ?