zuzajda24
08.09.14,21:37
ahojte.potrebujem poradit.pracujem v rakusku a vytlacila som si E 106 a potrebujem ju odniest do zdravotnej na slovensku ale neviem ako to mam vyplnit vie mi niekto poradit alebo niekto ma vzor? dakujem.oprosim na email zuzulka2403@azet.sk
Chobot
08.09.14,19:50
Na e-mail ti nikto nenapíše. Na porade sa radí verejne, takže ak niekto odpovie, tak si odpoveď nájdeš tu.
arizona
08.09.14,20:18
Napis, ktoru kolonku nevies vyplnit, poradim ti...

A to tlacivo si musis dat najskor potvrdit u ZP v Rakusku,az potom ho mozes priniest do svojej slov.poistovne

/na mail ti odpovedat nebudem,spytaj sa tu.../
zuzajda24
09.09.14,05:47
ale mam to iste tlacivo ako ked som ho davala prvy krat do zdravotnej poistovne.-tak,ze co mam teraz robit..mam si vyziadat nove tlacivo z rakusku ak ako ako to mam urobit .
arizona
09.09.14,06:01
Pises dost nezrozumitelne...to si mala prerusenu zivnost,ked vybavujes tlacivo znova? Ak ano, tak postup je rovnaky,ako po prvy krat. Vsetko pekne od zaciatku. Predosle tlacivo ti teda moze posluzit ako vzor.Tlacivo si najdes aj na nete,myslim, ze aj tu na Porade. Staci si doma vytlacit,alebo si vyziadaj od Zp.
zuzajda24
09.09.14,06:37
ano mala som prerusenu a od januara mam opat otvorenu len,ze prvy krat mi prisiel formular E106 a teraz mi doteraz nedosiel a kolegina mi povedala ze si ho mam stiahnut z netu.ja uz ho mam vytlacene staci mi ho vypisat a odniest na zdravotnu poistovnu? alebo ho musim dat potvrdit v rakusku na zdravotnej
Chobot
09.09.14,06:47
Hneď v prvej odpovedi ti arizona napísala, že najpr si to musíš nechať potvrdiť v rakúsku. Čítaj, čo ti ľudia píšu!
zuzajda24
09.09.14,06:53
citam niesom slepa