andrejucto
08.09.14,23:53
dobry vecer,prosim vas dava danovy urad pokutu za neskore odoslanie Prehladu za zamestnancov?

dnes sme poslali prehlad za august,ale aj za JUL..

za jul s dnesnym datumom uf:mee:
avalik
08.09.14,22:00
áno, pozri § 154 a § 155 Daňového poriadku
tuta
09.09.14,07:08
nedostatneš jedine v prípade, že by šlo o toto:

NOVINKA OD 1.1.2014!

Ak bol zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, povinný podať prehľad a nepodal ho do konca kalendárneho mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac, správca dane uloží zamestnávateľovi pokutu vtedy, ak bol povinný prehľad za daný kalendárny mesiac podať, ale len ak:
1.vznikla za daný mesiac zamestnávateľovi povinnosť odviesť preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti alebo
2.zamestnávateľ žiadal správcu dane o vyplatenie daňového bonusu alebo zamestnaneckej prémie.

Z uvedeného vyplýva, že ak zamestnávateľ v mesiaci, za ktorý mal podať prehľad, vyplácal príjmy zo závislej činnosti, ale nevznikla mu povinnosť odvodu preddavku na daň, príp. nežiadal správcu dane o poukázanie daňového bonusu (ktorý vyplatil z vlastných prostriedkov zamestnávateľa), správca dane pri oneskorenom podaní daňového prehľadu, neuloží zamestnávateľovi pokutu podľa daňového poriadku.
andrejucto
09.09.14,15:13
no-zamestnavatelovi za tento mesiac nevznikla povinnost platit dan,resp. je zapocivana z preplatkom na dani zo zavislej cinnosti,a danovy bonus neplati zamestnancovi ziaden - takze to vyzera nadejne,ze neulozi pokutu? :-D lebo doteraz sa chvalabohu neozvali,a ved hned 2.9 videli ze Prehlad nemali ,tak by sa ozvali,nie? dufam ze to ostane bez pokuty :-)
darkolna
09.09.14,18:43
ale dajú ,nám dali aj tak ,nevznikla povinnost dane ....aj sme to konzultovali ,skoda pisat 66€ pokuta
andrejucto
11.09.14,18:45
ani odvolanie nepomohlo? :( znami pred 2 rokmi dostali pokutu za nepodanie Prehladu,napisali odvolanie,a pokutu odpustili....
duris11
01.10.14,10:13
daju, aj keď nevznikla žiadna daň ani daňový bonus. Ak máš úhrn zdaniteľných príjmov a 0 daň, aj tak musíš prehľad poslať. u nás (PE) dávajú 30 Eur. Ja som si dnes zarobila 90 Eur, iba dnes som podala prehľady za 8/2014, zabudla som na to ako na smrť. Takže suma sumárum, za 1 oneskorený prehľad 30Eur.