jjeeffrreeyy
09.09.14,12:12
Zdravím Vás,

stala sa mi taká vec: V septembri 2013 mi prišla mi výzva, že som nepodal hlásenie o dani z príjmov zo závislej činnosti za rok 2012. Nakoľko som nebol v tom čase prítomný na území SR a z dátumového hľadiska som to "nechcel zanedbať" požiadal som manželku nech to vyplní a odnesie to tam. Stalo sa.

Keď som prišiel neskôr domov, našiel som aj staré potvrdenie, že som ho skutočne tam na daňový úrad v riadnom termíne odniesol. Samozrejme to mám s dátumom a pečiatkou.

Teraz sa stalo to, že daňový úrad mi vyrubil pokutu 60,00 € za to, že som do 15 dní od doručenia výzvy nepodal hlásenie.

Z uvedeného mi teda vyplynulo, že neevidujú ani jedno moje podanie.

Keďže existuje inštitút odvolania, tak som ho v zákonnej lehote využil. Na liste sa píše: ".... Odvolanie možno podať písomne alebo ústne do zápisnice na Daňový úrad XY do 15 dní odo dňa jeho doručenia. ..."
Tak som napísal štandardný list, kde som priložil kópiu potvrdenia už prvého prehľadu.

Po dvoch týždňoch došla odpoveď, parafrázovane a skrátene - mal som využiť elektronickú podateľňu. "Vzhľadom k uvedenému Vám oznamujeme, že Vaše podania: zo dňa 22.08.2014 doručené na DÚ dňa 25.08.2014 - odvolanie voči pokute zo dňa 5.8.2014 sa považuje za nepodané."

Ako by ste postupovali?
evuš
09.09.14,10:48
Odvolanie by som im napísala cez finančnú správu elektronicky + ako prílohy by som dala scan prvého /pôvodného/ podania hlásenia......a čakala na odpoveď z DÚ .... si plátcom DPH ??? Pretože zatiaľ iba tí majú povinnosť komunikovať s DÚ elektronicky....