Agira
09.09.14,13:21
Agira, zadania sa nemažú, odpovede potom nedávajú zmysel pre budúcich čitateľov. Text som vrátil späť
pozn moderátora




Dobrý deň,zišla by sa mi informácia vo veci" vraj neoprávneného obohatenia":
Bol objednaný tovar v sume 5 E s tým, že s predávajúcou sme sa dohodli na zaslaní 1 triedou na dobierku cez službu Slovenskej pošty.Tento však prebraný z mojej strany nebol z osobných dôvodov.PO zhruba mesiaci mi od dotyčnej bez upozornenia alebo akejkoľvek správy cez portál, na ktorom bola dohoda uzavretá, prišiel dopis cez poštu s tým, že si žiada úhradu 6 E a že na jej úkor vzniklo neoprávnené obohatenie a že ak toto neuhradím, tak ma dá na súd a bude ešte vymáhať súdny poplatok.
Osobne z mojej strany, ak by mi slušne napísala správu na príslušnom portáli že požaduje poštovné nazad , by nebol problém s úhradou .Ale po prvé!
6 E mi príde prehnaná suma a po druhé, je možné že by sa tým súd zaoberal?Ďakujem , dúfam že moje vyjadrenie otázky bolo zrozumiteľné.
PS:žiadne prefotené doklady o úhrade poštovného z jej strany mi v liste neposlala.
Ďakujem.
buchač
09.09.14,11:27
Neoprávnené obohatenie a jeho riešenie súdnou cestou?
Dnes 14:21
Pochváliť Agira
Dobrý deň,zišla by sa mi informácia vo veci" vraj neoprávneného obohatenia":
Bol objednaný tovar v sume 5 E s tým, že s predávajúcou sme sa dohodli na zaslaní 1 triedou na dobierku cez službu Slovenskej pošty.Tento však prebraný z mojej strany nebol z osobných dôvodov.PO zhruba mesiaci mi od dotyčnej bez upozornenia alebo akejkoľvek správy cez portál, na ktorom bola dohoda uzavretá, prišiel dopis cez poštu s tým, že si žiada úhradu 6 E a že na jej úkor vzniklo neoprávnené obohatenie a že ak toto neuhradím, tak ma dá na súd a bude ešte vymáhať súdny poplatok.
Osobne z mojej strany, ak by mi slušne napísala správu na príslušnom portáli že požaduje poštovné nazad , by nebol problém s úhradou .Ale po prvé!
6 E mi príde prehnaná suma a po druhé, je možné že by sa tým súd zaoberal?Ďakujem , dúfam že moje vyjadrenie otázky bolo zrozumiteľné.
PS:žiadne prefotené doklady o úhrade poštovného z jej strany mi v liste neposlala.
Ďakujem.
SORRY.......

Vyjadrenie otázky je síce aj zrozumiteľné, ale hraničí so všetkým možným, len nie s normálnym rozumom.

P.S.:
Daj číslo účtu, pošlem Ti love...
misoft
09.09.14,11:27
6€ :eek:

A obohatenie? :eek:

A na súd? :eek:

Je tá dotyčná osoba pri zmysloch?

Asi ťažko - súd sa tým ani zaoberať nebude. Ale nech skúsi - zacáluje statočne! A potom i tých 6€ bude len kvapka v mori.



Pošli jej 5€ (ak vieš účet, tak bezhotovostne - satarmo) a odkáž jej, nech nežiada niečo navyše, lebo sa to obrátiť môže a že nech sa nimi zadrhne!
JAJA11
09.09.14,11:28
skúste jej napísať na danom portáli a požadujte doklady o výške poštovného... treba si však uvedomiť, že mala aj náklady so zabalením a odoslaním zásielky, nie len s poštovným......
chyba bola predovšetkým na vašej strane, pretože ste neprebrali objednaný tovar a nie je podstatné, aké ste mali na to dôvody.....
vy ste svoje dôvody neprebratia zásielky dodávateľovi oznámili? možno aj preto tak prehnane reagovala na vás a žiada náhradu škody.....
panamaus
09.09.14,11:30
" požadujte doklady o výške poštovného " =

druhá trafená radí prvej trafenej :D :D
misoft
09.09.14,11:35
Tak - tak - poštovné je na stránkach SP. A za 5€ tovar - kua - šak to pošle ako list.... :D
Agira
09.09.14,11:40
Nejde o to, že by z mojej strany nebola suma 6 E ale, že tá suma je prehnaná vzhľadom na poštové náklady ktoré dotyčná považuje za strašnú škodu a ešte si prihodila ;suma sumárum by to malo byť 3,75 se vším všudy, takže podobné mudrlantské odpovede typu "daj číslo účtu ja ti 6 E pošlem" si prosím nechajte pre seba a neplýtvajte odpoveďami.Mne ide o princíp
Agira
09.09.14,11:42
Panamus vy ste si tu čo prišli dokazovať svojimi komentármi?:)
panamaus
09.09.14,11:43
za 5 € ? tak to bude niečo lacnejšie
žeby mala senegalského škrečka ?
Softík :

šak skús ako list poslať senegalské seno pre škrečka
jefff
09.09.14,11:45
že je trafenejší, ako ktokoľvek, čo sa pýta
misoft
09.09.14,11:48
:D - i to by sa dalo - zlisujem a pošlem v obálke... a taký škrečok - prd vie, odkiaľ to seno je.... stačí i to spoza dediny.....

Ozaj.... keď zlisujem to senegálske seno a v liste pošlem - veď to bude senegálsky list.....varianta Nigerijských listov.....:D:D:D
denis_m6
09.09.14,11:55
ja nechapem, ako sa niekto moze rozculovat, objedna si, vys___ sa na to, nepreberie a potom sa cuduje. A je uplne jedno aka suma to je. Naco objednavas ked nepreberies? Tebe by sa to pacilo keby niekomu nieco posles a nepreberie si to a ty mas zbytocne naklady, asi nie.... To je take slovenske, a hned kricat, ako sa vyhnut tomu, aby som za svoju chybu nemusel platit... amen.
Agira
09.09.14,11:56
Jeff keď myslíte.ale toto je otázka a ak nemáte adekvátnejšiu odpoveď tak nereagujte.Toto nie je diskusia.MYSLITE si svoje.
JAJA11
09.09.14,11:57
hej? ak neviem váhu zásielky, tak neviem koľko bolo poštovné.... tak približne sa dá zistiť poštovné v tomto prípade cca 2,75 EUR ak k tomu pridáme balné a čas strávený odoslaním zásielky, tak je to naozaj na jed, ak sa mi zásielka vráti..... hlavne neviem, či sa dotyčná osoba ospravedlnila a vysvetlila, prečo zásielku neprebrala..... ak by mala závažný dôvod, tak by aj druhá strana nejednala tak prchko......
na súde môže žiadať aj takú malú sumu, len neviem, kto by bol ochotný zabiť tak veľa času kvôli pár Eurám.... musela by som byť riadne vytočená a musela by son chcieť tej druhej strane riadne uškodiť.....
Chobot
09.09.14,11:58
Na jednej strane bolo od teba nefér, že si neprevzala niečo, čo si si objednala. Odosielateľ mal s tým náklady (poštovné). My tiež predávame rôzne detské oblečenie, z čoho malá vyrástla. Sú to veci za 2-5 euráčov, kde poštovné je 1-2 eur. Ak by tak 10-ti neprevzali balík či list, tak to je škoda cez 15 eur.

Na druhej strane je reakcia predávajúceho prehnaná - vymáhať súdne 6 EUR!!! A nešlo o neoprávnené obohatenie - jednoducho jej vzniklad škoda.

Normálne jej napíš, že je ti ľúto, že si to neprevzala, ale tak si sa rozhodla a že jej poštovné uhradíš. Tovar sa jej vrátil, takže 5 EUR nemá prečo žiadať.

Ty vieš, ako ste sa dohodli na spôsobe zaslania. Ak pošta 2. trieda, tak cca 1 EUR, ak dobierka, tak cca 2 EUR. To jej uhraď a je to vybavené.
mareko
09.09.14,12:04
A ak seriózne, tak ešte poštovné naspäť k nej. To musela zaplatiť pri prevzatí - spätné doručenie. To je tiež dáke 1 - 2 €. teda dokopy jej patria možno 4 € za poštovné.
denis_m6
09.09.14,12:05
tak prepac Agira, ale co chces pocut, aka si uzasna a zaroven trpiaca bojovnicka o princip? pripravila si niekoho o cas a peniaze a ked to ziada spat, hnevas sa....
panamaus
09.09.14,12:08
Agirra.
Sebe nič.

To iba tebe, že si mladé a sprosté
(keď zverejníš takúto otázku)
panamaus
09.09.14,12:09
Ozval sa ďalší (Jefferson) mulo

Má za 6 rokov UŽ !!!!!!!!!!!!! štvrtý príspevok

a asi všetky takéto odborné :D
panamaus
09.09.14,12:12
A
Možno neuveríš, ale hneď ako som dočítal zadanie MYSLEL som si svoje (o TEBE)

ale som slušný, takže to nemožem sem celé napísať
buchač
09.09.14,12:21
Princíp je aj tá objednávka.
Princíp je aj to prevzatie tovaru.
Princíp je aj to zaplatenie za tovar.

V princípe je zadanie otázky hlúpe, sprosté,stupídne...
A v princípe ja na takéto otázky už princípu odpovedám principiálne.

P.S.:
Prosím Ťa, už z princípu si druhý krát rozmysli, akú "problematickú" otázku zadáš.
buchač
09.09.14,12:23
Súd ???l

Tak sme sa pobavili.....;) :D :D :D
lujza.j
09.09.14,12:30
toto sú tu frky:D:D:D
Katka01
09.09.14,13:15
Nemusis jej posielat nic, to je riziko podnikania ze nieco posle a dotycny to nakoniec neprevezme. My mame eshop a tiez sa nam to niekedy stava, sice si vzdy na dotycneho ponadavam ale inak neriesim. Je to sudne nevymahatelne a predavajuci na to ani nema narok. Ak je to sukromna osoba od ktorej si si nieco objednala, tiez musi ratat s tym ze taketo nieco sa proste moze stat. Na sud ta urcite davat nebude, pokial je pri zmysloch, lebo aj tak nic nevymoze a sudne poplatky by ju vysli velmi velmi draho.
JAJA11
09.09.14,15:05
porada je na radenie, ak sa niekto pýta hlúposť, tak zvyčajne neodpovedám, alebo vecne vyjadrím svoj názor..... podľa mňa je 6 Eur tiež veľa a nepísala by som taký výhražný list.... ale to je už o komunikácii....
a že súd sa nebude zaoberať 6 Eurami? mala som exekučný príkaz na 5 EUR do sociálnej poisťovne a na úrokoch a exekučných poplatkoch bolo 196 Eur..... a to si ten exekútor bez hanby pýtal ďalšie poplatky za exekúciu do SP od toho istého človeka (tá bola vo výške 14 Eur) .... za dlžobu cca 20 Eur dotyčný mal zaplatiť cca 400 Eur.....
buchač
09.09.14,15:18
JAJA

Exekučný príkaz za nezaplatenie tých všeliakých oných a neoprávne obohatenie sú nebo a dudy...

Exekučný príkaz sa vydáava jak na bežiacom páse, trebárs aj za pokutu v MHD, čo je ale priestupok.

Neoprávnené obohatenie je ale trestný čin a to je už iná káva. Tam musí byť iná suma na tú žalobu...trošku vyššia ako tých 5-6 €...;)

Capisci ?
Agira
09.09.14,15:33
Princíp je ten ,že nie je problém z mojej strany uhradiť poštovné za podmienok keby ma kontaktovala ale to sa nestao ako som to aj vyššie uviedla asi si to nečítate,ale ten, či je to vôbec možné vymáhať súdne ak ste to nepochopil a potrebujete tu rýpať tak nech sa páči:)Ďakujem za vašu zbytočnú odpoveď:)PS:stupídne je už len to ako, reagujete takže vaše vyjadrenia beriem s rezevou lebo evidenntne nemáte k tomu čo užitočné napísať.Pekný deň:)
Agira
09.09.14,15:35
Jaja ďakujem .Počítala som to vychádza to na 3,75 E.A áno, je to nevymožiteĺné.
fortunka
09.09.14,15:35
1. trieda na dobierku + cesta spat.. no to bude aj viac ako 4 EUR.
fortunka
09.09.14,15:37
NO PRESNE!!!!! :)
fortunka
09.09.14,15:41
No škoda, že má veľa ľudí takýto prístup... za to že nám sa to stáva bežne a je to "riziko povolania"... Jasne, nedá sa to vymáhať, ale napr. našťastie(!) v ČR na to možu mať v obchodných podmienkach pokutu, ktorá je vymáhateľná a okrem toho bude takýto nepreberať zapísaný do nejakeho registra. Je to podľa mňe fér. Spotrebiteľ je chránení kadejako, môže tovar vrátiť a môže objednávku vopred zrušiť a informovať o tom predávajúceho. Zadávateľka pravdepodobne kúpila niečo na
nejakom bazáriu, alebo niečom podobnom, keď to nebol eshopaa teda tomu človeku môže tých 6EUR chýbať.... ak predáva kto vie čo len tak.
mareko
09.09.14,15:46
Je to možné, nevieme akú váhu mal balíček, ani čo v ňom bolo :)
Agira
09.09.14,19:29
denis prečítajte si otázku a držte sa merita veci.Nikde nebolo písané že by z mojej strany bol nezáujem o úhradu skôr opačne. Ale na to sa treba pozerať aj ďalej ako pod nos.Otázka znela inak.Hnev tu nikde nevidím neviem ako vy .
Agira
09.09.14,19:30
Panamus ďakujem, vašu slušnosť si fakt cením:)
Agira
09.09.14,19:31
fortunka čítajte celú diskusiu keď už sa z otázky vyčlenila diskusia a potom reagujte.;)
Agira
09.09.14,19:36
Katka Ja jej chcem poslať, ale neviem kde sa z necelých 100 g listu dop.1 trieda + dob+spätná zásielka vzalo 6 E.Vychádza to aj keby s balným na max 4 E .Overené cez poštu.
misoft
09.09.14,19:38
Preto som písal - pošli jej 5€ s poznámkou, nech s nimi zadrhne :D
panamaus
09.09.14,19:45
Vo všetkej počestnosti sme sa aspoň trochu zabavili (lepšie pre zdravie ako slopať)
o 2-3 dni daj podobný "problém" - - rád poradím
Agira
10.09.14,14:14
To ma moc teší ,že vám môj príspevok zlepšil náladu)Pekný deň:)
globalpartner
10.09.14,15:32
Na stupidnu otazku stupidna odpoved
mareko
02.08.15,08:22
:)