Ote88cko
09.09.14,13:30
moje deti bývajú v inom meste ako ja, moja exmanželka zomrela a deti ostali samé, dcéra je už plnoletá, ale syn ešte nie, deti ostali bývať v byte exmanželky za ktorý platia dosť veľa, ja im platím vyživne plus pravidelne ich navštevujem a kupujem im všetko čo potrebujú... momentalne za 3-izb. byt platia starý rodičia...
Mila123
09.09.14,11:32
neplnoleté dieťa je teraz komu zverené? (súdom) plnoleté dieťa je už zaopatrené? či nezaopatrené ?
ivka70
09.09.14,11:33
1. kto je vlastnikom bytu? predsa po exmanzelke dedil niekto, cize byt ma majitela. aky je vztah majitela a deti?
2. kto je synovym zakonnym zastupcom? teba ako otca to nezaujima? plnoleta dcera je zaopatrena?
buchač
09.09.14,11:34
Niekto musí platiť.
Je jedno, že kto...je to vecou dohody a vzťahov.

Ale dá sa požiadať aj o príspevok na bývanie.
http://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/hmotna-nudza/davky-hmotnej-nudzi/prispevok-byvanie/
Ote88cko
09.09.14,11:35
syn je zverený mne, v oktobri bude mať 17 rokov
Ote88cko
09.09.14,11:37
vlastníkom bytu bola exmanželka, momentalne prebieha dedičské konanie, dediť budú deti

2. ja som synovým ZZ

MNA TO ZAUJIMA VED PRETO PISEM SEM !
Ote88cko
09.09.14,11:40
DAKUJEM za odpoved, ale Príspevok na bývanie dcera ešte nedostane, lebo prave prebieha dedičské konanie, za byt platia starý rodičia, ja im hovorím že ten byt treba predať a kúpiť menší a kde sa bude platiť menej a nie 200 E
Mila123
09.09.14,11:41
teda plať ten byt ty......
evuš
09.09.14,11:42
Ak máš dobrý vzťah s deťmi, vzala by som si ich bývať k sebe, alebo by som sa za nimi presťahovala ja.... byt navyše sa dá prenajať.... Za 3izbový byt sú veľké pálky a myslím, že dcéra hoci dospelá, ešte si nezarába, takže pre nich je to veľká položka... určite by som to nenechala platiť starých rodičov.... keď sa chce, všetko sa dá....
arizona
09.09.14,11:44
Este neprebehlo ani dedicske,predaj tiez trva nejaky cas. Nakolko tam byvaju tvoje deti, tak by si im mal platit ty,alebo aspon prispievat
Katy a R
09.09.14,12:00
deti sa stanú majiteľmi bytu dňom úmrtia manželky (ak zdedia) . aj keď to ešte nie je oficiálne "na papieri".
Čiže v prvom rade platí za byt majiteľ bytu. no a ty si zákonný zástupca jedného z detí. Aj o prípadnom predaji resp nepredaji bytu vlastne budeš rozhodovať ty spolu s dcérou.
To, že teraz platia starí rodičia je síce pekné - aspoň nevznikne dlh a prípadné penále pre nedoplatky .... ale ak budú chcieť - tak si tie peniaze môžu pýtať späť.
Takže - vždy je najlepšie rozumne sa dohodnúť. :) - aj s deťmi, aj s ex-svokrovcami.
doplnenie:
nie vždy je šťastná "výmena" väčšieho bytu za menší - ja by som ich nasilu odtiaľ nevyháňala, ak tam chcú ostať! ...(ale to už ty vieš, že aké vzťahy máte ??) v prvom rade treba deti naučiť hospodáriť - hlavne s teplo vodou (to je najvyššia položka). lebo ak aj budú mať jednoizbový byt a budú plytvať vodou aj kúriť naplno pri otvorených oknách - tak aj tam bude mesačná platba za byt vysoká .
Ote88cko
09.09.14,12:08
dakujem za odpoved, deti nechcu predat byt, ja im prispivam polovicu môjho platu...
Chobot
09.09.14,12:42
Nebude ľahké predať ten byt. Teraz, kým neskončí dedičské konanie, tak sa to nedá. A keď to deti zdedia, tak syn, tým, že je maloletý, tak o predaji jeho majetku bude musieť rozhodnúť súd. JEdine dcéra môže zatiaľ rozhodnúť o predaji svojho podielu.

Píšeš, že to je 3 izbový byt. Bolo by škoda predávať ho teraz. Radšej sa dohodnite, že na náklady sa poskladáte. Ak na to nie sú peniaze, tak si decká zober k sebe a byt prenajmi. Alebo nájdite iné riešenie. Ale byt nepredávaj.
Ote88cko
09.09.14,12:44
som zakonny zastupca, ale mozu byvat aj v lacnejsom byte, lebo v Michalovciach je 200E za 3 izb. byt trosku veľa ked ja platim v KE 165 za dvojku a byvame tam traja, ja ich kludne zoberiam do KE, keby chceli ist...
Katy a R
09.09.14,12:46
syn už má 17 - tak za chvíľku nebude treba súd ....kým nájdu realitku, prípadne dajú inzeráty... ;) (a deti aj tak nechcú predať)
Ote88cko
09.09.14,12:47
v Michalovciach prenajať byt je velmi tazko to nie je Blava, tak to budeme nejako tahat kym aj syn nedospeje ešte rok...
Ote88cko
09.09.14,12:48
ešte rok, počkame a potom sa uvidi, dcera chce ist študovať do BA
Katy a R
09.09.14,12:52
doplnené..
Peggynka
09.09.14,14:55
Asi ani predať za slušnú cenu nebude jednoduché.Bolo by rozumné,aby si analyzoval náklady,200€ mi príde veľa,pozri sa na to a nauč ich šetriť,asi v tom nie sú zorientovaní.
panamaus
09.09.14,15:00
deti sú už pomerne veľké
zanedlho dostanú aj rozum =

nájdite si voľne poobedie
poseďte
porozprávajte o VŠETKÝCH piatich možnostiach
nemusíte vyriešiť hneď
Mária27
09.09.14,16:37
Asi tam splácajú úver, alebo šetria na veľké opravy (vysoké príspevky). Taký byt sa nepredáva ľahko, ale hlavne dostanú zaň málo.
So súhlasom súdu a všetkých dedičov sa dá byt predať aj počas dedičského konania - zároveň by sa mohol riešiť aj neplnoletého majetok. .
panamaus
09.09.14,17:02
Pegy
Ani na východe nebude plyn lacnejší ako u nás

takžr 200 je okolo hornej hranice

z 24 3 izbových bytov (87 m2) platí
5 2400-2600
asi 6-7 2200-2300
zvyšol menej

ale za 2013 malo asi 59 bytov preplatky za 13 000

a do FO platia tak, že by si sofort mohli zobrať úver 300 000 a zatepliť
sito
09.09.14,20:31
Ote88cko (Dnes 14:40) DAKUJEM za odpoved, ale Príspevok na bývanie dcera ešte nedostane, lebo prave prebieha dedičské konanie, za byt platia starý rodičia, ja im hovorím že ten byt treba predať a kúpiť menší a kde sa bude platiť menej a nie 200 E

Hovädo, že predať byt?! Starí rodičia isto nie sú z tvojej strany, a ak náhodou, tak sú rozumní. Žiaľ nie všetkým sa ujde ...

200 €? Rozpíš! Možno sa treba zamyslieť, čo treba spraviť, ako hospodáriť, aby to nebolo 200 €, ale len 100, či ešte menej?