Katka01
09.09.14,15:10
Ahojte, mala som tu otazku ze ci sa da opravit B-stlpik, chcela som sa tam viac spytat ale tema uz je uzavreta, neviem preco tak to musim dat ako novu otazku. Ja sa furt neviem rozhodnut, ci to auto mam nechat opravit alebo vrak predat a kupit nove auto. Ja sa v tom sama nevyznam a niekto mi radi to, niekto to. V autorizovanom servise chcu za opravu najdolezitejsich veci 2500 eur. V tomto servise to ale nechcem nechat opravit lebo sa mi nepozdava jednanie dotycneho mechanika z ktoreho mam zly pocit, raz tvrdi to raz to, pyta si peniaze za nieco, za co uz dostal zaplatene atd., proste podla mna je to nejaky podvodnik. Ak to auto nechat opravit v autor. servise, tak jedine v nejakom inom. V tej cene je vymena prednych a zadnych dveri, vymena B-stlpika a vyrovnanie karoserie ci co to je dole. Treba to dole proste natiahnut aby tam tie nove dvere pasovali, lebo jak do mna vrazil ten motorkar trocha sa to zdeformovalo. Otec pozna nejakeho opravara, ktory mu tiez opravoval auto a vraj je dobry, ten by mi to opravil za 2000, vraj pouzije orginalne diely Toyota. No a potom mam aj moznost vrak predat a kupit nejake ine ojazdene nehavarovane auto. Ale niektori ma zas od toho odradzaju, ze ma mozu oklamat a ponukat havarovane auto ako nehavarovane a ja to aj tak nezistim. Co by ste mi poradili vy, co sa v tom vyznate. Dakujem.
buchač
09.09.14,15:01
Aká Toyota ?
Aký ročník ?
Koľko kilometrov ?
.....???????????
ivka70
09.09.14,16:16
misoft
09.09.14,16:23
No - pokiaľ - ako tvrdia - musia narovnať - tak to musí na stolicu a to niečo stojí. Takže odborný servis. A za odbornosť sa cáluje (je otázne však, aká je to odbornosť.... často "lacný" servis urobí kvalitnejšie, ako značkový....)
panamaus
09.09.14,17:39
už jej to zavreli, lebo je nechápavá
panamaus
09.09.14,17:42
V autorizovanom servise chcu za opravu najdolezitejsich veci 2500 eur
a tie menej doležité budú tiež opravovať ?
za koľko ?

a potom prelakovať :D :D
aspoň 1200 ?

PS
" Otec pozna nejakeho opravara "
nekúpi na súčiastky ?
Chobot
09.09.14,20:48
Bolo to zavreté, lebo ste sa s misoftom požrali. A otázka jej bola zodpovedaná.
panamaus
10.09.14,05:44
šak softík je skoro kamarát

akurát nerozumie pár veciam :D
JAJA11
10.09.14,06:01
asi by bolo lepšie spraviť anketu a spýtať sa, či by si niekto dal také auto opraviť, alebo by si kúpil nové :-)
misoft
10.09.14,08:36
:D - tak ako ty.... obojstranne....Já na bráchu, brácha na mně....
dalid
10.09.14,08:57
treba predať havarované auto nejakému poliakovi a on ho už dá do "poriadku" Karosársky tmel vyrovná prípadné nerovnosti.. :)
http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000611/1383061/VIDEO--Ako-vyzera--nikdy-neburane-ojazdene-auto--v-Polsku--S-trochou-tmelu---
lujza.j
10.09.14,09:02
poliaci kúpia šecko....len kto to potom kúpi tie ich zlepence...konec japonec.....kolega predal totalku...bol spokojný:)
Katka01
27.09.14,06:45
Bola som v jednom znackovom servise, tam mi naskor hovorili, ze sa to opravit neda, resp. zeby to stalo strasne vela penazi a neoplati sa to. Neskor svoje vyjadrenie zmenil a teraz mi to chce opravovat za 2500 eur, mozno sa mu to podari este za menej. V cene je vymena dvoch dveri, B-stlpika, ten podvozok neviem ci chcu len narovnat alebo vymenit, dalej praca aj nastriekanie auta. Bola som potom v druhom znackovom servise, tam mi najskor povedali tiez, nech to neopravujem, zeby to stalo 8-10 000, neoplati sa to, nech im vrak predam (cena za vrak je 4200), chceli ho hned odomna odkupit a ze mi predaju nieco ine. Ja som povedala, ze si to musim rozmysliet. O dva dni mi volal chlapik odtial a som mu povedala, ze idem to zrovna ukazat nejakemu dalsiemu mechanikovi a uvidim, a on zeved to mozem dat opravit aj k nim, zeby to stalo 2-3000 (zrazu!) aj s Airbagmi a nech im to donesiem na kalkulaciu. Pritom uz raz som im to na kalkulaciu doniesla a vtedy tvrdili ze to bude stat 8-10000 tak co zrazu taka zmena? Proste sa mi toto spravanie nepozdava, mam pocit, ze su to vsetko spekulanti a chcu na mne len zarobit. Neviem, ci im mozem verit, ci mi to auto za tych 3000 naozaj dobre opravia prip. ci ked to tam dam do opravy nezacnu navysovat cenu. Vrak by som mohla predat to nie je problem, viaceri maju on zaujem. Len je to dobre auto, hoci ma pravu stranu rozbitu, stale dobre jazdi, ma vzadu parkovaciu kameru na co som si uz zvykla a dobre sa mi s tym parkuje, ma tempomat, je to proste taka lepsia vybava. Je to rok a pol stare auto a ma najazdenych 22 000 km. Toyota je to Yaris 1,33 s vybavou Active.
Katka01
27.09.14,06:51
Opravili by na tom to, co som spominala, v tom prvom servise bez airbagov, v tom druhom aj s nimi, co by ostalo poskodene, to je narazeny blatnik ale to nie je nijak zvlast zle, proste len tuknuty, sesadlo je mierne roztrhane, na pravej strane zvnutra pri streche je roztrhnuta latka. Proste nedolezite veci s ktorymi sa da jazdit.
vlado 33
27.09.14,10:41
Dá sa to opraviť, a nie len v autorizovanom servise. Havarované auto už nikdy nebude ako pred haváriou. Škáry medzi jednotlivými dielmi, už nebudú mať svoj rozmer. Kto sa vyzná, okamžite zistí, že ide o búračku. Mohla by si mať problém, keby si to zatajila. Mám akurát dielenskú príručku Fabie.
lujza.j
27.09.14,11:06
treba si uvedomiť, že auto je nepredajné po oprave...aj ked človek nikdy nevie na akého blbca natrafí a ten kúpi....tiež mám už nepredajné auto/najviac štve, že nie vlastnou vinou/...nevedela by som to zatajiť....aj ked škáry sú celkom ok aj diely lícujú.....
hento by som asi predala ako vrak......
vlado 33
27.09.14,11:12
Auto je vždy stratová záležitosť. Najhoršia možná investícia. Je to tak ako píšeš.
lujza.j
27.09.14,11:31
ceny by mali byť nižšie...jasné nebudú...kvalita je už tiež niekde inde....ako pri všetkom...
ja som bola velmi dlho iba spolujazdec....je to pohodlné ho mať:)rýchlo si človek zvykne.....určite najhoršia...ešte ked máš "štastie" na nejaký "vydarený kus"...:(
vlado 33
27.09.14,12:11
Pre mňa je auto spotrebný materiál. Kupujem jazdené, žiaden luxus. Z auta si nerobím obývačku, umývam raz ročne pred zimou, aj napastujem. Nie, že by som nechcel? Je mi ľúto vyhodiť 10 000 za auto a na druhý deň by som ho predal možno o 3000 nižšie.
lujza.j
27.09.14,12:43
júj ale...iní to majú pre image:Dje mi z nich smiešno....lebo rovnako mi odvezie riť moj "netvor" :Dako mercédes....musím mať laktovú opiérku.....obývačka z auta:Dja až pavučina pod volantom:Dumývanie,vysávanie ak tak ...tak mi chlap...ja isto nie...ale musím tam mať svoje wúdú záležitosti a voňavo....za nové by mi bolo lúto dať lóve....a to som mohla mať nové za výbornú cenu aj som bola našrbená,ale odolala som.....ja som tak paf....tutok ked mi pod oknami naštartuje mustang šelby...to je forma....:)alebo zrkadlové bently....
Katka01
27.09.14,12:56
Tak ja nepotrebujem auto pre image, ale po skusenostiach s favoritom ktory sa kazdu chvilu kazil a nikdy som nevedela, kde zas zostanem stat som mala strach kupit nieco jazdene. S favoritom som zazila hororove situacie ked prestal ist ked som isla na most a ja som zavadzala, zo zakruty vylietavali auta, trubili na mna a ja som nevedela co robit. Uz nikdy nic take nechcem zazit. A ked uz som kupovala nove, chcela som mat aj klimu, nemam rada, ked mam v lete v aute saunu a vystupim z neho mokra od hlavy k pate.
lujza.j
27.09.14,13:04
kde máš záruku, že toto ti nemôže urobiť nové auto!nikde...ja som si so svojim prvým užila svoje....ale druhé som si tiež kúpila jazdené 3ročné...ale riadne prezreté v servise......mám klímu v aute ....používam iba výnimočne.....aj tempomat....
Indeed
27.09.14,13:05
dobry FACHMAN to VIE OPRAVIŤ

len je tu jedna podmienka :

ten FACHMAN nesmie byť nenapapaný ..

O TOM to CELE JE
vlado 33
27.09.14,14:21
Dnes už nie je záruka použitých dielov na dobu neobmedzenú. Každý diel má presne určené koľko má vydržať, nejedná sa len o autá ale o všetky výrobky pre spotrebiteľa. Keby to tak nebolo, skrachovalo by ............
lujza.j
27.09.14,14:28
moj mechanik...niečo menil nejaké štandard opotrebovatelné súčiastky...neviem už čo to bolo...firemné auto 710tis.km...:)..dnes už utopia....známa minulý rok 8mes audi pokazená klíma, alebo nový medák ani ečv ešte nemal...nenaštartoval....riadiaca jednotka motora KO...chlapci čo to došli diagnostikovať sa ani nečudovali.
..každý výrobok je dnes lotéria....
vlado 33
27.09.14,14:46
Made in China, nemám nič proti výrobkom z tejto krajiny, ale k dodávateľom súčiastok. Riadiaca jednotka BOSCH v Číne vyrobená, veď BOSH im tam dodáva predsa tie komponenty (súčiastky)? Made in Japan je zatiaľ záruka kvality. Súčiastky dvojnásobne drahé.
Katka01
06.10.14,09:10
Vďaka všetkým za názory, auto je už v oprave, čiže hej, nakoniec som ho tam dala. Nie značkový servis ale vraj dobrý opravár ktorého pozná môj otec a už mu čo to opravoval. Je mi jasné, že už nebude ako predtým, ale momentálne nemám na nové, ďalší lizing si nechcem brať lebo by som mala zas nervy či na to každý rok dosť zarobím (som živnostníčka), jazdené som kupovať nechcela lebo tam nemám istotu, či nebolo tiež búrané, ja sa v tom nevyznám a oni ma môžu ľahko oklamať. Takto aspoň viem čo mám. Malo by to vraj vydržať 5-10 rokov, potom môžem kúpiť nové.
misoft
06.10.14,09:16
Držím palce (i tie na nohách) :D
vlado 33
06.10.14,14:08
Kolega nedávno rozbil svoju C4, bočný náraz. Poisťovňa to odhadla ako totálku. Značkový servis za opravu pýtal horibilnú sumu, nakoniec to dal spraviť do neznačkového servisu. Dnes sa vytešuje. Keby som o tej búračke nevedel, ani by som si nič možno nevšimol.
preboha
03.12.14,17:02
k tejto téme je medzi komentármi iba jedna k veci - od Indeed
preboha
03.12.14,17:04
z tohto komentáru je ihneď zrejmé, že prehovoril "odborník"...............
vlado 33
03.12.14,17:24
Z ktorého?
lujza.j
03.12.14,19:11
vladis....nejeduj sa...nestojí za to!!!možno to myslel na mňa....
preboha
20.02.15,18:18
tých komentárov, kde sa účastníci iba vykecali je dosť, tých ktoré "poradili" málo...
preboha
20.02.15,18:28
oprava karosérie sa samozrejme pri následnom predaji dá zistiť, ale nezabúdajte, ide o to, koľko % záujemcov to dokáže. Podľa mojich skúseností dobre vykonanú opravu " odhalí cca 5% potenciálnych kupcov.
vlado 33
20.02.15,19:54
Prečítaj si najprv zadanie otázky a potom dátum posledného komentára. Tešilo ma
preboha
21.02.15,18:17
ešte som zabudol - špáry karosérie nastavené vo výrobe sa v prevádzke menia vplyvom opotrebenia pohyblivých dielov akými sú závesy alebo zámky dverí,alebo gumové dorazy na kapotách...