detektív
21.04.06,09:08
Sme s.r.o. Došlú faktúru sme zaúčtovali v Sk. Úhradu sme však obdržali
v EUR. Mám vzniknutý rozdiel zaúčtovať ako halierové vyrovnanie alebo ako kurzový rozdiel?
DušanČ
21.04.06,07:16
K rozdielu prišlo použitím inej meny pri úhrade fa a tiež zrejme z rozdielu medzi kurzom NBS a komerčnej banky. Z uvedeného vyplýva, že sa jedná o kurzový rozdiel.
kalkulka
21.04.06,07:54
Sme s.r.o. Došlú faktúru sme zaúčtovali v Sk. Úhradu sme však obdržali
v EUR. Mám vzniknutý rozdiel zaúčtovať ako halierové vyrovnanie alebo ako kurzový rozdiel?
Ešte by ma zaujímalo, či ste fa vystavovali do zahraničia alebo na Slovensko?
Lila
21.04.06,11:12
Mňa skôr zaujíma, či ste dostali EURá na dev. účet EUR-ový alebo či ste dostali úhradu na korunový Skk účet s avízom od banky, že Vám boli pripísané EURá.

1/ Ak ste dostali EURá na devíz. účet- tu je len prepočet cez NBS / žiaden komerčný/ a rozdiel je rozdiel kurzov 563 /663/.

2/ Ak ste dostali EURá na korunový účet, tak je tu kurz komerčnej banky / a nie NBS/. Taktiež vzniká kurzový rozdiel.

V každom prípade by ste si mali obe strany potvrdiť, že tieto záv. a pohľadávky sú vysporiadané.
Lila
21.04.06,11:18
Ešte dodám, že v zadaní otázky od Detektíva je chyba. Tak je to došlá fa alebo vyšlá? Treba uviesť viac info, nakoľko naozaj nie je ani jasné, či je zahraničná alebo tuzemská. A aká mena bola uvedená na tejto fa.

Je možné aj medzi tuzemcami fakturovať navzájom v cudzej mene. Tu kedysi platilo, že kurz. straty neboli daň. uznané- keďže šlo o tuzemcov.