Jozkooooo
09.09.14,20:14
Zdravím. Potrebujem jednu webstránku. Cena je tam cez 1000 eur. No druha strana z Česka, mi nevie vystaviť faktúru. Takže jedine vychádza kúpa na osobu. No rád by som to mal na firmu aj v účtovníctve, je to vôbec nejak možné?
Mishok
10.09.14,12:02
Prečo nevedia vystaviť faktúru?
Jozkooooo
10.09.14,12:32
Pretoze je to len FO bez zivnosti. Zivnost bude mat ale az niekedy neskor no a chce to mat asi na cierno
Jozkooooo
10.09.14,12:49
No ok, potom ale DPH este bude platit moja s.r.o. ci? Nemate niekde zdroj kde sa o takomto sposobe docitat viac? Dik
Jozkooooo
10.09.14,13:22
Tak kupujem sluzbu z ineho statu v EU. Cize mam za to ze sa musi platit DPH, bud to predajca v CZ a ak nie tak ja tu. Alebo sa mylim?
Mishok
10.09.14,13:43
Mishok
10.09.14,13:51
napiste si zmluvu o prevode (prav a povinnosti pri domene) alebo zmluvu o kupe, predaji ak sa jedna o obsah kde si dohodnete vsetky nalezitosti. zmluvu uzavriete uz ako sro

http://ludskourecou.sk/2013/11/predaj-aplikacii-cez-google-play-a-dph-je-potrebne-sa-registrovat/

http://ludskourecou.sk/2013/09/nielen-platitel-dph-typov-registracie-pre-dph-je-viac/
Jozkooooo
10.09.14,13:51
"slovenský podnikateľ-neplatiteľ DPH je povinný sa registrovať pre DPH v prípadoch, ak nakúpi službu od dodávateľa z EÚ, resp. ak poskytne službu odberateľovi z EÚ. Táto povinnosť sa netýka všetkých služieb, ale väčšiny z nich – ide o služby, ktorých miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH. Registrovať sa nemusí ako platiteľ DPH, ale ako “osoba registrovaná podľa § 7a”, čo je akási čiastočná registrácia – predovšetkým sa ňou podnikateľ nestáva platiteľom DPH"

ja registrovany podla 7a som kvoli adsense. Ak prijimam sluzbu z EU tak sa podla 7a registrovat musim, ale v suhrnom vykaze to neudavam kedze tam sa len pise dodana sluzba, chapem tomu spravne?

Len ked pozeram ze kto musi platit DPH, tak 4 bod je toto - "zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je registrovaná pre daň podľa § 7 zákona o DPH, je povinná platiť daň pri službách, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo zahraničná osoba z tretieho štátu, ak miesto dodania služby je podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH v tuzemsku"
Jozkooooo
10.09.14,13:53
no pravdepodobne ste mi tu pomazali reakciu na ktoru ma zaujimala odpoved.
Mishok
10.09.14,13:54
myslim ze keby ste to riesili ako predaj na sukromnu osobu FO(CR) - FO (SR) tak by ste nekonali v postaveni zdanitelnej osoby. Ale potom by ste si zdanili ,,prilezitostny prijem" (nad 500 €) ak by ste predali vy ako FO svojej SRO
Mishok
10.09.14,13:55
Ano lebo uz je to bolo neprehladne... mozete mi napisať sukromnu spravu alebo zalozit aj debatu