martin1010
09.09.14,19:31
zdravim. ak chcem poskytovat pre podniky, ci jednotlivcov, skolenia a odbornu pripravu BOZP, Poziarnu ochranu, ci kvalifikacne karty vodica, vysokozdvizne voziky, ADR, AETR, odbornu sposobilost pre SBS, ci strojnicke preukazy a podobne.. co musim splnat, kam treba ist a kto vydava taketo osvedcenia, ci povolenia. dakujem
willma
09.09.14,17:43
učiť sa, učiť sa, učiť sa a popozerať príslušnú legislatívu - potom prídeš na to, že tieto veci sa robiť naraz a súčastne nedajú. Prípadne si založ s.r.o. a zamestnaj oprávnené osoby.
martin1010
09.09.14,18:07
s tym ucenim ratam.. :) len ma zaujima, co vsetko sa da skolit, resp. na ake vsetky profesie sa vydava osvedcenie o odbornej sposobilosti a kde vydaju mne licenciu tieto vsetky obory.. napr na skolenie strojnikov.. a preco by sa nedali skolit vsetky naraz? koli casu?
willma
09.09.14,18:24
nehnevaj sa, to čo si pomenoval je tak široký záber, že jeden človek to nemôže robiť zodpovedne a kvalitne - skús aspoň očkom mrknúť na príslušnú legislatívu pre jednotlivé odbory, daj si vyhľadať koľko firiem sa tým zaoberá a potom si úprimne povedz, či by si bol konkurencie schopný svojou odbornosťou a nie podliezaním cien.
martin1010
09.09.14,18:28
ale preco? preto ze by som nebol schopny ovladat legislativu vsetkych odborov? a kto teda vydava tie licencie a co treba splnat?
willma
09.09.14,19:43
vieš čo, naštuduj si v prvom rade to čo som Ti odporučila. Tam nájdeš odpovede. Zákon o BOZP, OPP, SBS atď.
avalik
09.09.14,20:06
ako prvé odporúčam začať používať nejaký vyhľadávač - napríklad google

ako ďalší krok štúdium zákonov ako odporúčala willma, ale ešte predtým si preštuduj Živnostenský zákon
Chobot
09.09.14,20:42
wilma ... hotový polyhistor.
frzanony
10.09.14,08:09
Najprv si naštuduj § 27 zákona 124/2006 Z.z. v platnom znení, otvoríš cez JASPI a klikni na Rek a vyhlášku 356/2007 Z.z. Ak to budeš mať naštudované, napíš si nejasnosti a potom sa mi môžeš ozvať, alebo i napísať čo ti nie je jasné.