Mimmm
10.09.14,06:02
Dala som si s manželom rozdeliť BSM počas trvania manželstva, pretože je gambler, liečil sa ešte predtým, ako sme sa poznali. Od narodenia dcéry sa to zhoršilo, lieči sa aj u psychiatra. Prerábame byt, vzali sme hypotéku na prerábku, byt je písaný na jeho mamu, ona s tým súhlasila. Ja som na materskej, poberám rodičovský príspevok. Teraz cez víkend na povrch vyplávali strašné veci, manžel do toho hrania spadol opäť, nabral pôžičky zo všetkých bánk aj nebankoviek aké u nás v meste existujú. Už to nezvládal, tak skončil na psychiatrii a ja sa to snažím nejako riešiť. A preto sa chcem opýtať, či mi niekto neviete poradiť ako je to s tým BSM, či mi to rozdelenie nejako pomôže, súd rozhodol 27.8.2014 ešte sme neobdržali rozhodnutie, tak nieviem, prosím o nejakú radu.
Mária27
11.09.14,17:08
Exekútor môže pri jeho dlhoch siahnuť iba na jeho majetok. Ak by ste nemali BSM zrušené, bol by jeho majetok tiež tam a tak by mohol exekútor siahnuť aj na BSM.
Samozrejme budú striehnuť na každú jeho zarobenú korunu a strhávať mu.

§ 147 občianskeho zákonníka
(1) Pohľadávka veriteľa len jedného z manželov, ktorá vznikla za trvania manželstva, môže byť pri výkone rozhodnutia uspokojená i z majetku patriaceho do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.
clen
12.09.14,05:16
tak tak, isto to pomoze...akurat napr. ak mate spolocny dom tak je dobre co najskor uzavret dohodu o vysporiadani BSM a dat dom/byt cely na teba, nech ho nemozu (ani čiastočne) exekutori predat....to plati aj o dalsom spolocnom majetku
Peggynka
12.09.14,06:21
Len či sa to v tomto stave nebude brať ako účelové...pôžičky nabraté pred rozdelením BSM.
clen
12.09.14,12:01
tak sud uz BSM zrusil podla vsetkeho, vyporiadaniu by sa dalo odporovat (odporovanie pravnemu ukonu), ale do toho sa exekutorom nemusi chciet
Jakubec
15.09.14,15:35
Vasa dohoda o rozdeleni BSM nema vplyv na postavenie tretich osob - to znamena, ze Vasi sucasni veritelia mozu ziadat o plnenie ich pohladavok voci Vam aj Vas aj Vasho manzela. Pri novych dlhoch ale uz nebude moct manzel konat i za Vas a zadlzit i Vas a pri novych dlhoch budu moct veritelia sa dozadovat ponenia iba z veci patriacich Vasmu manzelovi. Cim skor po ukonceni existencie BSM uzavrite s manzelom dohodu o vyporiadani BSM a dajte ju zavkladovat do katastra (tyka sa nehnutelnosti). Sucasne dlhy musite vyplatit obaja, pokial boli platne uzavrete.
clen
16.09.14,07:59
Jakubec odkial si si odvodil tento pravny nazor, ze aj po zruseni BSM manzel zodpoveda za dlhy druheho manzela?