Peter Laboš
10.09.14,09:44
Ahojte. Je platná pracovná zmluva, keď neobsahuje všetky náležitosti podľa ZP čl 43? Konkrétne bez mzdových podmienok (žiadny mzdový dekrét mnou podpísaný ani kol. zmluva) Dík.
Tweety
10.09.14,07:45
A zmluvu si podpísal? Ak máte KZ mzdové podmienky nemusia byť v PZ.
Peter Laboš
10.09.14,07:56
Podpísal a KZ firma nemá
Tweety
10.09.14,08:02
ak sa Ti niečo nezdalo, nemal si podpísať.Žiadaj o nápravu.
Peter Laboš
10.09.14,09:27
To je už 2 roky staré. Teraz som dal výpoveď a zamestnávateľ mi nechce dať dovolenku počas vypovednej lehoty, ktorá mi zostala. Tak mu chcem ukázať, že sa to dá riešiť aj okamžitým odchodom, kvôli neplatnosti PZ. Ale na to si musím byť istý, že keď neobsahuje všetky náležitosti podľa ZP je neplatná. O tom sa v ZP nepíše.
JAJA11
10.09.14,09:36
ak vám to 2 roky nevadilo..... aby sa nestalo, že sa toho chytí zamestnávateľ a povie, že potom nemáte nárok na dovolenku, vyplatenie mzdy ..... treba sa snažiť rozísť po dobrom, ak vás zamestnávateľ ešte potrebuje, nemôžete odísť pred skončením výpovednej doby.... ak sa napríklad jedná o robotu, ktorú by si dal spraviť za vás nejakej firme, mohol by požadovať od vás zvýšené náklady, ktoré mu vznikli v dôsledku vášho protizákonného odchodu z práce... dať vám absenciu, následne nevyplatiť dovolenku...... jednoducho zákon akcie a reakcie funguje .... aj druhá strana má možnosti, ako vám spraviť zle.....
Peter Laboš
10.09.14,09:48
Áno, v PZ je zmluvná pokuta pre odchod pred skončením vypovednej doby. Ale kebyže zmluva je neplatná, tak ma k ničomu nezaväzuje. Či? A to, že by požadoval náhrady, to u neho je isté. Ale môže, keď je neplatná zmluva?
JankaO
10.09.14,09:50
Zmluva je platná. Ak neobsahuje všetky povinné údaje má vady, ktoré ale nemajú na jej platnosť vplyv.
Tweety
10.09.14,09:53
Je platná. Takže ak odídeš skôr ako vyprší VD, pokuta ťa neminie.
dobrocani
10.09.14,10:00
preco nejednas podla
§ 111 ZP
(1) Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca. Zamestnávateľ je povinný určiť zamestnancovi čerpanie aspoň štyroch týždňov dovolenky.
+ § 111 ZP
i) vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na
nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa
poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo
dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať.

Ale nezabudni, ze narok mas len na cast dovolenky, nie na dovolenku za cely rok. Cize ak neodpracujes cely rok, bude ti kratena o 1/12 za kazdy neodrobeny mesiac
Tweety
10.09.14,10:01
k čomu je ten komentár? V príspevku nie je ani zmienky o dovolenke.
Peter Laboš
10.09.14,12:02
No ide tu o tú dovolenku. To, že som vo VD a pri odchode skôr bude pokuta, je jasné. Len som chcel vyčerpať nárokovú RD a dorobiť do konca VD. No tú mi nechce podpísať, tak som hladal páky a neplatnosť PZ bola asi najreálnejšia. Ale keďže je platná aj bez platových podmienok, tak si nepomôžem. Ďakujem za Vaše rady.
Peter Laboš
10.09.14,12:02
:-( Ďakujem.
veronikasad
10.09.14,12:04
Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel, ak ti nástup neurčí, musí ti zostatok preplatiť pri skončení pracovného pomeru.
ivka70
10.09.14,12:23
Pracovna zmluva ako celok nie je neplatna.
Neda sa to pouzit ako dovod na okamzite skoncenie PP, tym skor, ze ste sa nou 2 roky riadili bez problemov.
To by si na sude neuhral.