dijana
10.09.14,14:08
Tweety
10.09.14,12:09
Asi už nič, len vyhodiť.
misoft
10.09.14,14:58
...a najlepšie do smetiaka....on ich už "niekto" nájde a "zúžitkuje".....:D:D:D
buchač
10.09.14,15:09
Vyhodiť.
Vyvetrať miestosť ( byt, dom)
Nájsť príčinu pliesne.
Odstrániť.
Zatiaľ spať pod dekami, pod stanom alebo pod Stanom. ;)
Peggynka
10.09.14,16:49
dijana
10.09.14,18:58
povedz to môjmu chlapovi, čo ma problém s prieduškami, mňa škriabe v hrdle. našťastie mame už nove, no tieto on nechce vyhodiť............
Peggynka
10.09.14,19:02
Tak mu daj prečítať link,ktorý som pridala.Ničoho sa tak nebojím,ako plesní.Šíri sa to ako rakovina a nezbavíš sa toho ani ľahko,ani lacno.Šetrenie na nesprávnom mieste.A s prieduškami bude mať ešte väčší problém.
kukučka
10.09.14,19:16
Aké paplóny? Myslíš tie zo všadeprítomnej reklamy?

Len tak mimotemy som zvedavá, koľkí z tých, čo si ich kúpili, majú testom potvrdenú alergiu na perie?
fortunka
11.09.14,05:58
tak ich chyt, namoc do sava na noc a rozpadnu sa :P Potom na neho smutne pozri, ze aha rozpadli sa... a vyhod:) Ale urcite najdite dovod PRECO vam plesniveli, lebo o par mesiacov mozete riesit problem znovu.
fortunka
11.09.14,06:00
Ha my doma mame alergiu na prach potvrdenu, nakazali nam povyhadzovat periny a neviem co... a kupili sme si nove vankuse, paperove :P Nedam na ne dopustit a neda sa to s tymi umelymi porovnat :))) Alergia-nealergia. ALe je pravda, ze ovela tažšie schnu, cize viem si predstavit, ze aj tie paperove zaplesniveju.. ak sa nevetraju...
Peggynka
11.09.14,06:52
Čítala som nedávno štúdiu,že zmenili názor na používanie páperových paplónov pre alergikov.A zase je všetko inak.Ja tiež nemôžem tie gumové vankúše :D
fortunka
11.09.14,07:42
no hej, ale ked som alergologicke povedala, ze periny mam kasmirove a vankuse paperove a nemienim to ani nahodou menit, tak ma skoro z ambulancie vyhodila :) Clovek ked si na tie umele lahne tak to vobec nie je ziadna opora, tie ortopedicke to je zase ina vec... ale tie ma nebavia :)))
evuš
11.09.14,08:51
..tam by sa dobre spalo :-)
korela
11.09.14,12:17
V živote som nepočula, že by niekomu v širokej rodine chytila pleseň periny, podušky, paplóny. Po generácie. Občas sa dávajú do čistiarne peria. V Prahe sú pomaly za každým rohom. Aj šitie paplónov. Hádam odjakživa.
Okolo nás občas prejde auto s hlásičom, že vykupuje kožky, perie,káble, nábytok atď, počúvam ho 30 rokov asi 2x ročne. Zaujímalo by ma, kto tie staré periny možno ešte po prarodičoch, dokáže na niečo spracovať. Ak kupovať šité paplóny, dobre si rozmyslieť od koho.
A ráno po spánku vytriasť, neodložiť do "periňáka" a občas ich nechať prevetrať na balkóne alebo v záhrade.
korela
11.09.14,12:24
Never. Na ulici býva mafiánska rodinka, vyhodili pred dom síce drahý obrovský matrac, mesiac hyzdil ulicu. Asi si mysleli, že sa ho lacno bez odvozu zbavia. Ani cigáni sa na neho neulakomili.
korela
11.09.14,12:25
Si žena tvojou rolou je starosť o domácnosť. Nekompromisne ich vyhoď. Ani s ním nediskutuj. Ak máte deti, tak už vonkoncom nie.
misoft
11.09.14,13:12
....lebo možno tam v matraci bola obeť.....:D:D:D