katarina_umb
10.09.14,19:52
Dobrý večer,

našiel by sa niekto kto by mi poradil? Sme neplatci DPH a chceme si objednať tovar z USA, pričom známy sa chystá do USA a mohol by nám tovar doviezť vo svojej batožine. Otázka je: Či si môžeme tento tovar uplatniť ako daňovo uznateľný náklad a ak áno, čo všetko nato potrebujeme.

Ďakujem pekne.
kn-alka
10.09.14,20:27
a prečo by ste nemohli? Ak máte faktúru a úhradu za tovar, tak prečo nie.
preprava je irelevantná.

prípadné vysporiadanie cla a DPH je už iná otázka
jslancik
11.09.14,03:52
Cakal som, ze letenku chces dat do nakladov. To by bola dobra otazka. Ale takto aky problem?
katarina_umb
11.09.14,04:59
Dakujem, ale nemusim mat nejake potvrdenie z letiska, ze tovar opustil USA? Alebo kvoli DPH mat danoveho zastupcu v USA, ci staci ked zaplatim DPH a nemusim riesit nieco na colnili?
avalik
11.09.14,05:25
Tovar prepravovaný v batožine cestujúceho

V prípade, že prepravujete aj tovar, ktorý nie je oslobodený od cla a DPH (viac informácií nájdete v časti V akých prípadoch sa uplatňuje oslobodenie od DPH, cla a SPD pri dovoze neobchodného tovaru) je potrebné takýto tovar predložiť pohraničnému colnému úradu, kde vstupujete na územia Spoločenstva. Následne môže byť podané ústne alebo písomné colné vyhlásenie, na základe ktorého bude tovar preclený. Ďalší postup vyplnenia a podania colného vyhlásenia.

ref: https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/clo/dovoz#TovarPrepravovanyVBatozine
katarina_umb
11.09.14,05:26
Toto som hladala. Dakujem pekne.