Katka2
21.04.06,10:27
Ahojte.
Chceli by sme začať nakupovať tovar z iného členského štátu. Poraďte mi prosím, či a čo mám nahlásiť na Daňový úrad /sme platcami DPH registrovaný pre tuzemsko/. Ako vlastne postupovať.
Ďakujem.
ALBO
21.04.06,08:53
Ahojte.
Chceli by sme začať nakupovať tovar z iného členského štátu. Poraďte mi prosím, či a čo mám nahlásiť na Daňový úrad /sme platcami DPH registrovaný pre tuzemsko/. Ako vlastne postupovať.
Ďakujem.
Na DU nič.
Ale svojmu dodavateľovi IČ dph, Ak ste obaja platitelia potom pôjde o nadobudnutie a vy budete robiť samozdanenie (on vám bude Fa oslobodené dodanie bez DPH vy to tu dodaníte )
Ak by ste mu to číslo nepreukázali, tak by vám fakturoval s českou danňou a narobíte si zbytočné problémy.
Katka2
21.04.06,10:22
Mohol by si niečo povedať k tomu samozdaneniu?
Alebo kde si o tom mám prečítať. Diky
ALBO
21.04.06,17:46
[quote=Katka2]Mohol by si niečo povedať k tomu samozdaneniu?
Alebo kde si o tom mám prečítať. Diky[/quoteo
§11 a20,aleba dajte hladat nadobudnutie tovaru,alebo samozdanenie, alebo pozrite vypracovane otazky k dph .
v skratke ide o to, ze ked kupite od cecha platitela tovar, ktory on doma predava za 1OO +DPHCk.Tak vam vyfaktuuje len 100 a vy musite vo svojom danovom priznani urobit samozdanenie, takze v DP na vstupe a vystupe vycislite DPH. Ak mate narok na odpocet tak tu vstupovu dan si narokujete, takze vysledok toho bude O.den danovej povinnosti stanvite podla §20.najcastejsie den vystavevia fa, k tomuto dnu prepocitate zaklad dane kurzom NBS na Sk a vypocitate dan v SK.
sara-ke
24.04.06,07:44
dobry den, prosim ako je to s dph, ked mame dodavatela-ceskeho, ale maju sklady aj na Slov. (neviem, ci to s tym suvisi ), ale FA mam v ceskom jazyku ale sumy su v SK je tam normalne uvedeny zaklad dane + 19% dan a suma celkom, platime v Sk na ucet do slovens. banky, ale tiez je na kazdej fa uvedene toto: Dodany tovar je oslobodeny od DPH takze uz tomu nerozumiem, sme mesac. platcami dph ako to mam pocitat, mozem normalne ako dph na vstupe? ako slov. fa?? este.... na fa je uvedene len ič dph CZ