katkadss
11.09.14,10:43
Zamestnávateľovi bola doručená dohoda o zrážkach zo mzdy zamestnanca, ale už sa mu jedna takáto zrážka na základe dohody vykonáva vo výške 160 €. Aj táto, čo prišla je okolo 160 €, môže sa mu za mesiac zraziť okolo 320 € na základe dohody o zrážkach zo mzdy podľa §551 obč.zákonníka? Nemá nezaopatrené deti.
Je to neobmedzené, alebo mu musí zostať nejaké minimum. ďakujem
Tweety
11.09.14,08:44
Určite je to obmedzené. Skús to vypočítať tu:
http://www.exekucia.sk/kalkulacka.html
katkadss
11.09.14,08:48
ďakujem za odpoveď, ale to nie sú exekučné zrážky, je to dohoda o zrážkach zo mzdy aj vtedy to treba prepočítať?
JAJA11
11.09.14,08:50
aj vtedy to treba prepočítať
katkadss
11.09.14,08:54
ďakujem, čiže môžem použiť tento vzorec a ak to vyjde, že má sa jej zrážať menej treba zavolať danú spoločnosť a oznámiť im, že sa jej musí zrážať menej? Nie som totižto mzdárka, ale s danou spoločnosťou sa musím ja skontaktovať tak aby som bola v obraze, budem to ešte určite riešiť s našou exter.mzdárkou.
Tweety
11.09.14,09:04
Áno, oznámiš.
blaškova
24.11.14,23:49
Odporúčam sa obrátiť so žalobou na súd a požiadať o neplatnosť dohody o zrážkach zo mzdy, ktorá je uvedená v úverovej zmluve - oslovte združenie na ochranu spotrebiteľa - e-mail: zdruzene.hoos.po1@gmail.com, tam Vám pomôžu so žalobou. Súdy už rozhodovali v takýchto veciach, kde uložili zamestnávateľovi povinnosť zdržať sa výkonu zrážok zo mzdy.