Aanika
11.09.14,12:19
Chcem sa opytat , ci neexistuje nejaky "merac" (alebo ako to spravne nazvat) co zisti odkial premoka voda v mure,bez toho aby sme rozsekali celu stenu v kupelni?. Nechce sa nam naslepo hladat odkial premoka,Dakujem za rady.
Chobot
11.09.14,10:30
Neexistuje. Treba zhodiť omietku zvonku a možno aj z vnútra a zistiť, kde je na stene prasklina - kadiaľ tá voda preniká dnu.
Aanika
11.09.14,10:38
keby z vonku ,tak to by bolo lepsie aspon by nebol taky neporiadok dnu, ale nam treba rozburat z vnutra kupelnu. a to je ten" najhorsi scenar", aky ma este do konca roka caka.
Myslela som si , ze ked uz elektrikari a plynari maju nejake "pomocky" na vyhladavanie uniku ,tak ze budu mat aj vodari.Smola
pre nas.No co uz ,ale uz aspon vieme co nas cez vikend caka......nic prijemne.
vlado 33
11.09.14,11:21
Predpokladám , že odniekiaľ z potrubia prívodu vody. Pomohol by aspoň detektor kovov http://detektory.heureka.sk/?gclid=CjwKEAjwkMWgBRCJ1L_wypbX0wkSJAC3Xio22bVtS4m eZfIR2eayRBkQxHKBkI0RMQykzt0OWhKCnhoCKZ3w_wcB zapožičať. Pokiaľ je potrubie kovové alebo plast hliník, dalo by sa najsť cestu kadiaľ sekať. Keď je zmočená veľká časť steny.
Chobot
11.09.14,11:22
Ja som pochopil tak, že im premoká z vonku keď prší. Ale možno som to zle pochopil...
vlado 33
11.09.14,11:23
Možno sa dozvieme.
Aanika
11.09.14,13:37
Problem nie je v tom,ze ked prsi zamaka stena,problem je v tom ,ze v stene pravdepodobne prasklo vodovodne potrubie a musime sekat stenu. Kachlicky mame uz kupene aj vodara objednaneho,uz len sa do toho pustit.
Chobot
11.09.14,14:02
Jáááj, tak to si mala hneď napísať! JA som bol v tom, že to zvonku preniká.

Potom treba uviesť viac detailov:
Aké staré je to potrubie?
Tečie od novoty (je novoinštalované?)
Nezamrzla náhodou cez zimu stena a v ňom voda v potrubí (zamrznutá voda mohla prasknúť potrubie)?
Bolo niečo robené so stenou?

Ak to je s potrubím, tak odstavte vodu, kým nevyschne stena. Potom ju pustite a niekde začne tá voda presakovať. Tak určíš miesto poškoenia na plochu cca 0,5 m2. Ak vieš, kadiaľ ide potrubie, tak stačí sekať len tam.

V takomto prípade je zbytočné zhadzovať vonkajšiu omietku.
mr.dred
11.09.14,15:09
Pred búraním by som najprv skontroloval všetky vyústenia vody zo steny - vývody na batérie,sprchu,wc.Je možné že praskla len nejaká fitinka (kolienko,redukcia...),alebo prepúšťa tesnenie na spoji (konope asi nie,ale tesniaca páska môže) hneď pod obkladačkou a voda slzí poza obkladačku.Takýto únik ani nemusí byť vidno priamo v mieste kvapkania ,voda sa môže ukázať aj dva metre od toho miesta - za kachličkami a pod dlažbou je na to dosť priestoru,málo kedy sú zalepené na 100% plochy a keď je dobre vyšpárované,nemá kade von.
Nemenili ste náhodou ventil na práčku,WC,alebo batériu a nezamoká to odvtedy?
Je na to málo informácii...skúste to odfotiť alebo nakresliť prípadne označiť kadiaľ asi idú trubky a skúsiť odhadnúť v akej výške je vrch mokrého muriva.Podľa nasiakavosti,typu muriva a tvaru mokrého sa dá odhadnúť zhruba miesto úniku.