Rosse
11.09.14,13:21
nastupujem ako vychovávateľka na stredoškolský internát, kde mi riaditeľka tvrdí, že ma môže platove zaradiť iba ako nekvalifikovanú silu. Mám PhDr. z odboru sociálna práca a strednú pedagogickú školu odbor vychovávateľstvo. Aký platový stupeň by mi mala dať? Ďakujem
sosak
11.09.14,13:57
Vychovávateľka s požadovaným vzdelaním bez praxe bude zaradená do kariérového stupňa „začínajúci vychovávateľ“, zaradená do adaptačného vzdelávania a po jeho ukončení zaradená do kariérového stupňa „samostatný vychovávateľ“.

V kariérovom stupni „začínajúci vychovávateľ“ jej bude určená platová tarifa
- pri požadovanom úplnom strednom odbornom vzdelaní v platovej triede 7, pracovnej triede jeden, suma 402,- € - pri 70 % úväzku = 281,40 €
- pri požadovanom vysokoškolskom vzdelaní I. stupňa v platovej triede 8, pracovnej triede jeden, suma 446,- €, pri 70 % úväzku = 312,20 €
- pri požadovanom vysokoškolskom vzdelaní II. stupňa v platovej triede 9, pracovnej triede jeden, suma 499,- €, pri 70 % úväzku = 349,30 €

Platová tarifa sa zvyšuje o 1% za každý celý rok započítanej praxe k 31. decembru bežného kalendárneho roka až do 16 rokov započítanej praxe. Za každý celý rok započítanej praxe od 17 rokov do 32 rokov sa platová tarifa zvyšuje o 0,5 %. Inú, ako požadovanú prax v odbore môže zamestnávateľ započítať v rozsahu najviac 2/3 v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie činnosti vychovávateľky.

Tarifný plat vychovávateľa je súčet platovej tarify a zvýšenia platovej tarify za započítanú prax.

Plat zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme je určený zákonom č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov a platové tarify platné pre rok 2010 sú uvedené v prílohe číslo 4 Nariadenia vlády SR č. 578/2009 Z. z.
http://www.skolskyportal.sk/forum/personalistika/otazka-na-plat-vychovavatelky-zamestnanej-na-70
https://www.upjs.sk/public/media/0747/zz2009-00578-0209418.pdf
bambina1011
11.09.14,14:36