pissedofbigtime
11.09.14,13:23
Zdravim.
Odisiel som sa tulat po svete v roku 1996(rozne dovody).Ukazal som sa doma v roku 2010.Kedze som premyslal trvalo sa usadit doma ,tak som sa zastavil na miestnej pobocke VsZP ,aby som sa opat registroval.Tam mi bolo povedane ,ze som u nich registrovani ako samoplatitel od roku 1996 o com som nevedel(moja chyba).Tiez mi bola oznamena suma, ktoru som im dlzni za obdobie1996_2010.Tuto sumu som nezaplatil ,kedze som pozadovane peniaze nemal.V roku 2011 som opat siel do zahranicia a pred mojim odchodom som sa pokusil neuspesne odhlasit zo VsZP.Tohto roku som prisiel na dovolenku domov a zistil som ,ze mi exekutor siahol na peniaze v banke za obdobie 1996_2014 aj napriek tomu ze som neobdrzal upomienku zo VsZP alebo sudu .Kedze som pracoval v inej krajine Eu oficialne registrovani na pracovnom urade a poslusne platil dane a ine poplatky nemyslim si ,ze exekutor bol v prave zobrat peniaze za obdobie 2011_2014 plus pokuty za omeskanie a ine (janosikovske)trovy exekutora.Dakujem za radu.
arizona
11.09.14,12:35
A preco by exekutor nemal byt v prave? Ved pises, ze dlzoby si si nezaplatil, ani si si nesplnil povinnost nahlasit ZP , ze pracujes v inom state a ze tam si platis aj ZP.
ZP ta urcite nebude hladat na tvojich potulkach svetom.
Treba si dat veci do poriadku,poplatait dlhy a exekutor ti da pokoj...
pissedofbigtime
11.09.14,13:03
Ako som uz pisal,pokusal som sa odhlasit,ale dako to neslo.Preco by mi mal exekutor brat peniaze ,ked som na slovensku nezil a odvody som platil v inej Eu krajine!?Mam platit dva krat?Tiez som pisal ,ze obdobie 2011_2014 mozem preukazat ze som tu nebol,alebo mozem poskitnut tel.cislo ,kde sa da zistit (pokial by niekto mal zaujem tam telefonovat),ci to je pravda.Ale to asi nikto robit sam od seba nebude,inac by mi museli vratit uz spomenute peniaze!
arizona
11.09.14,13:15
Napis konkretne, preco to neslo. Samozrejme nesmies platit ZP v dvoch krajinach EU. Ale je tvojou povinnostou sa z povodnej odhlasit,lebo oni nemaju odkial vediet, ze si platis inde. Takze ak si nezdokladoval od kedy si platis ZP inde a neodhlasil si sa, oni ta beru ako svojho poistenca nadalej. Ak zdokladujes, dvojite platby, mozes si narokovat na vratenie zaplatenych penazi. Ale taktiez ZP ma moznost udelit ti pokutu za neodhlasenie...
misoft
11.09.14,13:16
"Pokúšal som sa odhlásiť...." - a čo ten dlh? To si si myslel, že keď sa odhlásiš, dlh zmizne? Figu borovú ..... ak chceš sa odhlásiť, tak musíš mať vyrovnané všetky pohľadávky - dlhy - preto ťa neodhlásili (vedeli prečo - zmižneš z evidencie - prachy by nikdy nevideli). A pokiaľ si nebol odhlásený, bol si stále poistencom - i v tom 2014-tom! T.z. že ak si bol prihlásený inde - bol si tam neoprávnene....
pissedofbigtime
11.09.14,13:48
Podsatne je podla mna ,kde som pracoval a odvadzal odvody a nie to kde som som nepracoval a zaroven neodvadzal odvody.Ja tu nepolemizujem o obdobi 1996_2010.Mne tu ide len o obdobie rokov 2011_2014.Pokus o odhlasenie bol presne z toho dovod,aby sa mi nestalo ze si budem platit odvody v zahranici a zaroven mi rastol dlh na Slovensku,co sa vladne aj stalo!
pissedofbigtime
11.09.14,13:55
Ako som im mal preukazat ze idem(budem )pracovat v zahranici,ked som tam siel na vlastnu past?Vedel som ze si pracu najdem ,ale este som ju nemal.
Indeed
11.09.14,14:40
oni len na také pripady čakajú... aby sa mohli nabaliť ..aj ZP, aj exekutori aj banky...

jedina šanca bojovat proti ich nenažranosti je nedovoliť aby narastol dlh, všade všetko kontrolovať a ak sa vyskytne nejaký náznak, nemilosrdne viesť papierovú vojnu
oni tebe pošlu doporučený list, ty im napíš a pošli 3 !
jslancik
11.09.14,15:47
no, bratu, ak tomu dobre rozumiem, nechceli ťa odhlásiť, pretože si nemal vysporiadané dlhy. to je jasné. Bez doriešenia si opäť zmizol. Ignoroval si svoje povinnosti po nájdení si práce.

Upomienky si neobdržal? A kde asi? Snáď si nemyslíš, že stačí nepreberať poštu a si v pohode? Takých by bolo...

Ooo, pán 4 roky "platil dane"... Zdá sa, že v poisťovni ani u exekútora na zadok z toho nepadli. 14 rokov si totiž dlabal na to.
kn-alka
11.09.14,16:48
Však nabehni do zdravotnej poisťovne a ZDOKLADUJ, kde si bol v tých rokoch 2011-2014 - pracovná zmluva.
ZP to znova prepočíta a bude vymáhať len ten 1996-2010
arizona
11.09.14,18:29
Keby si podebatoval so ZP, tak by si vedel, ze nie si jediny pripad,ktory nemoze ihned zdokladovat, ze bude neskor pracovat v zahranici. ZP vedia vyjst v ustrety,ze ti ziadost o odhlasenie nechaju otvorenu a neskor im iba poslal napr.postou zmluvu. Alebo ju prinesie niekto,koho tym poveris. Od datumu vzniku ZP v zahranici ti slovenksa ZP ukonci zmluvu. Ale ty si to vopred neriesil a teraz po rokoch necinnosti ponukas tel. Cislo, nech si to oni overia. To snad nemyslis vazne, ze oni si budu overovat a vyvolavat po svete? To ty mas povinnost do 8 dni nahlasit zmeny. Spravil si chyba,zial,musis za nu zaplatit.Aj ked pracujes v zahranici, si stale obcan Slovenska,takze mas tu aj nejake povinnosti...ozaj a danove priznania si si na SK podaval?
pissedofbigtime
12.09.14,13:22
keby si cital moj clanok,tak by si si vsimol ze som na nic nedlabal!Uznavam svoju vinu ,ze som nesledoval a neoboznamil sa zo slk zakonom,kde som bol povinni platit ako samoplatitel,aj ked som nemal ani sajnu ,ze som bol samoplatitelom!Kludne si precitam aj sarkacsticke komentare .
pissedofbigtime
12.09.14,13:36
Ako som pisal ,za obdobie rokov1996_2010 som bol ochotny platit(nie ze by som mal inu moznost),kedze chcem zit na slovensku.Ja pracujem v zahranici ako zivnostnik.Mam tam otvorenu zivnost riadne registrovanu na tamojsom danovom.Danove priznanie si tam robim sam a riadne.Nikto ma tam s nicim neobtazuje,vsetko tam sedi a vobec nie je podstatne ze som zo slovenska.Platim odvody tam kde pracujem a zijem.
arizona
12.09.14,17:06
Ja m ti pripominala povinnost podavat DP na Slovensku,ak tu mas stale trvaly pobyt,aj ked pracujes v zahranici. Aby ti aj oni neposlali nejaky pozdrav...